انتحار مخالفان رای مردم در روز قدس

محمدحسین روانبخش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
Share/Save/Bookmark
 
انتحار مخالفان رای مردم در روز قدس
انفاقی که  در راهپیمایی روز جهانی قدس افتاد و افراد معدود اما سازماندهی شده ، علیه مقامات دولتی و نمایندگان مجلس شعارهای توهین آمیز سر دادند ، نه غیر منتظره ای نبود و نه بدون سابقه . 
گروهی مشخص و معلوم الحال بارها از روش استفاده کرده اند . مهرماه 1392 زمانی که حسن روحانی در سفر نیویورک مذاکرات اولیه را برای توافق هسته ای انجام داد و برای کاسبان تحریم مسجل شد که بساط کاسبی شان برچیده می شود ، عده ای را تحریک کردند تا به فرودگاه بروند و به طرف رئیس جمهور کفش پرتاب کنند ، حامیان و آمران این افراد نزدیک به یکسال قبل هم سخنرانی علی لاریجانی را در قم بهم زده بودند . همین افراد در فروردین 1394 دستور حمله به علی مطهری در شیراز را صادر کرده بودند و با پاره آجر و سنگ به یادگار شهید مطهری حمله کردند . شاهکار دیگران این افراد حمله به سفارت عربستان در تهران به بهانه شهادت شیخ نمر بود ؛ که نه تنها باعث شد عربستان از این موضوع حداکثر استفاده تبلیغاتی را بکند ، ضررهای اقتصادی زیادی را به کشور متحمل کرد . البته فرهست اقدامات خودسرانه ، جناحی و مغایر با منافع ملی این افراد بسیار بیش از این حرفها است اما همین اندازه کفایت می کند تا یادآوری کنیم که آمران این اقدامات ، چطور برای کسب منافع سیاسی و مالی خود ، بدون هیچ مانع و محدودیتی می توانند دستور به هر اقدام شرورانه ای بزنند .
از طرف دیگر ، این موضع نیز حائز اهمیت است که توهین به حسن روحانی رئیس جمهور گویا در این سالها مجاز بوده است و در طول چهار سال گذشته ، هر کس ، هر نوعی که دوست داشته دست به چنین کاری زده و گاهی تشویق هم شده است ! نمونه اعلای آن رفتار غیر اخلاقی محمدباقر قالیباف در مناظره های اتخابات بود که بی پروا ، هر چه توانست گفت و متاسفانه نه در آن زمان و نه بعد از انتخابات مورد بازخواست قرار نگرفت .با چنین اوضاعی چرا باید سازماندهی عده ای افراد تهییج شده و بعضا «مستضعف فکری» برای توهین به رئیس جمهور و نایب رئیس مجلس در راهپیمایی روز قدس ، باید عجیب باشد ؟!
در طول ایامی که از انتخابات می گذرد ، کاملا مشخص شده دو قطبی ای که قالیباف در ایام تبلیغات انتخابات سعی داشت بسازد ، به شکلی دیگر در حال شکل گیری است . مشخص است که این افراد نماینده 16 میلیون نفری نیستند که به رقیب روحانی رای داده اند ؛ اکثریت قریب به اتفاق کسانی که به ابراهیم رئیسی رای داده اند نتیجه انتخابات را پذیرفته اند ؛ اما در این میان افرادی هستند که بیش از این نمی تواننداز دست دادن منافع مادی و سیاسی خود را تحمل کنند . این افراد بسیار کمتر از 4 درصدی هستند که قالیباف آنها را در مقابل 96 درصد دیگر قرار می داد اما دقیقا همان صفاتی را دارند که قالیباف می گفت ؛ نیم درصدی که با تحریم کاسبی می کردند و با آمدن دولت روحانی ، کاسبی شان تعطیل شده است ؛ همان کسانی که در طول ایام تبلیغات هر چه توانستند دروغ گفتند و تهمت زدند و سعی کردند با فریب مردم ، تحریک عواطف دینی و وعده برای کاندیدای چناح خود رای جمع کنند اما پاسخ مردم به آنها ، شوکه شان کرد . بعد از انتخابات هم همین افراد سعی کردند با تقسیم رای مردم به «رای حلال و حرام » و «رای سیاه و سفید» از پذیرفتن رای مردم سرباز زنند و کار به جایی رسید که حتی در ارزش رای مردم هم تشکیک کردند ... و حالا که نتیجه همه این بازی ها باخت بوده و اکثریت مردم را به حقانیت رای خود بیشتر آگاه کرده ، می خواهند با این روشهای بچگانه ، کل بازی را به هم بزنند ؛ غافل از اینکه این کارها مبتذلتر از استفاده از امیر تتلو برای جمع کردن رای حلال است و سیر قهقرایی شان را در افتادن از چشم مردم ، تسریع می کند .
کاش این افراد در این ماه رحمت و مغفرت ، از رفتارهای غیر شرعی و غیرقانونی شان ، از کاسبی شان با تحریم و با ضجر کشیدن مردم ، از مقابله شان با خواست مردم که خواست حق است ، و از همه مهمتر از سوء استفاده شان از دین و اعتقادت ، توبه می کردند ؛ اما متاسفانه راهی که می روند نه به توبه ، که به فرورفتن بیشتر در تباهی منجر می شود . اصرار بر ادامه روش سابق این افراد ، حالا به مقابله مستقیم با آرای میلیونی مردم و زور زدن برای چسباندن حسن روحانی به بنی صدر رسیده است ؛ انتحاری عجیب که مردم را به ادامه حمایت از حسن روحانی و دولتش ترغیب می کند و نتیجه آن برای مخالفان رای مردم ، چیزی جز خسران دنیا و آخرت نیست !
کد مطلب: 390