چه کسانی باعث باخت رییسی شدند؟

محمدحسین روانبخش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۱
Share/Save/Bookmark
 
چه کسانی باعث باخت رییسی شدند؟

1- جمنا: جمعیتی که چند ماه پیش تشکیل شد تا کاندیدای واحدی برای اصولگرایان معرفی کند . اصرار این جمعیت برای کاندیداتوری ابراهیم رییسی در حالی بود که رییسی پیشینه اجرایی چندانی نداشت و کارنامه مدیریتی او هم چشمگیر نبود ؛ همچنین رییسی اطلاع بسیار کمی در مسائل سیاسی ، اقتصادی و بین المللی داشت که او را گزینه ای نامطلوب برای ریاست جمهوری نشان می داد.جمنا ولی به این واقعیت اعتنایی نکرد و رییسی را به سمت انتخاباتی که از قبل باختش معلوم بود ، هل داد!

2-قالیباف: محمدباقر قالیباف زمانی انصراف داد که به علت بی اخلاقی مفرط در مناظره ها و مصاحبه ها ، ریزش شدید آرا داشت . با این حال انصرافش می توانست به نفع رییسی باشد ؛ اما مشکل از جایی شروع شد که رییسی ، قالیباف را همراه خویش به بزرگترین تجمع انتخاباتی خویش در مصلای تهران برد و دست او را بلند کرد! به این ترتیب خود را در بی اخلاقی های زننده قالیباف شریک کرد و ریزش آرای قالیباف به او منتقل شد.

3- احمدی نژادی‌ها: اعضای اصلی ستاد رییسی را نزدیکان احمدی نژاد تشکیل می دادند و به این ترتیب این پیام به مردم منتقل شد که رییسی میراث دار احمدی نژاد است . با این حال رییسی بدون تشخیص این موضوع چند بار از روحانی خواست که با احمدی نژاد مناظره کند . در واقع رییسی ، به تبلیغ تقابل روحانی – احمدی نژاد دامن می زد ، غافل از اینکه انزجار از احمدی نژاد به او منتقل می شود.

4- خود رییسی: رییسی یک سال قبل از انتخابات به ریاست آستان قدس رضوی منصوب شده بود و در طول تبلیغات انتخاباتی تناقضی بزرگ را دائم تکرار می کرد : «من بهترین شغل دنیا را دارم ؛ خادمی امام رضا (ع) ». به این ترتیب بی تجربگی او در مسائل اجرایی ، سیاسی ، اقتصادی و بین المللی با ترجیح مقام ریاست جمهوری بر خادمی امام رضا (ع) جمع شد و این پیام را منتقل کرد که او چندان به ارزشهای اسلامی توجه ندارد. دیدار او با تتلو این موضوع را روشن تر کرد و نتیجتا به باخت او منجر شد.
کد مطلب: 371