امنيت، مرواريدي گرانبها

حميدرضا شکوهي
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
امنيت، مرواريدي گرانبها
امنيت را بايد بيش و پيش از هر چيزي قدر دانست. چرا که نخستين پيش‌نياز آرامش و رشد و توسعه در هر جامعه‌اي، وجود امنيت است. ابتدا بايد امنيت وجود داشته باشد تا ساير ملزومات رشد و توسعه فراهم باشد. اگر همه ملزومات فراهم باشد اما امنيت نباشد، طبيعتا نمي‌توان انتظاري براي رشد و توسعه و پيشرفت در هر حوزه‌اي داشت.

نقطه تمايز منطقه خاورميانه طي سالهاي اخير ناامني بوده و اکنون اين ناامني‌ها منحصر به خاورميانه که همواره روزهاي خونيني را تجربه کرده، نيست بلکه در قلب اروپا هم شاهد نفوذ ناامني در قالب گروه‌هاي تکفيري و داعش هستيم. در اطراف کشور ما نيز از ترکيه و عراق در غرب گرفته تا افغانستان و پاکستان در شرف و کمي‌دورتر در سوريه، همواره خبرهايي از ناامني و ترور به گوش مي‌رسد و تصاوير دلخراشي از حوادث تروريستي مخابره مي‌شود.

تروريسم بيخ گوش ما و در کنار مرزهاي ماست اما آنچه موجب شده داعش و داعشيان موفق به نفوذ به خاک ايران نشوند، امنيتي است که آن را مرهون دقت و نظارت نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي هستيم. روز سه شنبه بار ديگر وزير اطلاعات از متلاشي شدن يک تيم تروريستي ديگر، اين بار در غرب کشور خبر داد و اعلام کرد: يکي از هسته‌هاي وارداتي گروهک تروريستي داعش به سرکردگي يکي از امراي منطقه‌اي اين گروه در غرب کشور شناسايي شد و مورد ضربه قرار گرفت که در اين عمليات چهار نفر از اعضاي گروهک به هلاکت رسيدند. بدين ترتيب تاکنون تمام تلاش‌هاي داعش و گروه‌هاي تروريستي و تکفيري براي نفوذ به داخل مرزهاي کشور با ناکامي‌مواجه شده که اين امر جز با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) امکانپذير نبوده است.

البته اين پايان کار نيست. قطعا آنها در صددند از هر منفذي به داخل کشور نفوذ کنند و زهر خود را بريزند و ناامني را با کشورمان عجين سازند. اين امر بويژه از زماني که نيروهاي ضد داعش با کمک ايران در جبهه‌هاي سوريه و عراق، به موفقيت‌هاي بيشتري نايل آمده‌اند محسوس‌تر و ملموس‌تر است و تروريست‌ها سعي دارند با حمايت دشمنان منطقه‌اي ايران بويژه رژيم صهيونيستي و رژيم آل‌سعود، ايران را نيز در زمره کشورهاي ناامن منطقه قرار دهند. اما تاکنون در تحقق اين خواسته ناکام بوده‌اند. هر چه بيشتر شاهد ناکامي‌ گروه‌هاي تکفيري براي ايجاد ناامني در کشورمان باشيم، لازم است دقت خود را در حفاظت از مرزها افزايش دهيم تا مبادا دشمنان بتوانند به خواسته‌هاي خود برسند.

اما در مجموع، در شرايطي که از يک سو گروهک تروريستي منافقين در فرانسه نمايش قدرت مي‌دهند و از سويي ديگر، داعشيان و حاميان منطقه‌اي و بين‌المللي آنها در صدد ضربه زدن به امنيت کشورمان هستند، حفاظت از مرزها توسط نيروهاي اطلاعاتي و امنيتي کشورمان، امري مثبت، دلگرم‌کننده و اطمينان‌بخش است که بايد آن را به فال نيک بگيريم. اي‌کاش نيروهاي سياسي داخل کشور، حتي نيروهايي که انتقاداتي نسبت به مشي دولت دارند، اين نعمت امنيت را قدر بدانند و تلاش کنند از بستر امني که در کشور فراهم شده، براي ترغيب سرمايه‌گذاري و توسعه همه جانبه کشور استفاده شود.
کد مطلب: 231