ایرج رضایی، عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اراک:

درآمد حاصل از برداشت های غیر متعارف از تالاب میقان، صرف حمایت از کادر درمانی شود

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
ایرج رضایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک در جلسه صحن علنی این شورا که با حضور دکتر بختیاری، فرماندار شهرستان و دکتر جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده بود، ضمن بیان مطلب فوق گفت: بنده به عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری اراک از نحوه مدیریت بحران در استان مرکزی گلایه مند هستم زیرا اعتقاد دارم این مدیریت به صورت کامل و مناسب اعمال نشده است.

🔸رضایی ادامه داد: در راستای بهبود وضعیت بحرانی فعلی چند پیشنهاد به مدیریت بحران استان مرکزی ارائه می دهم.
1- تعطیلی دو هفته ای استان 
2- اعمال دور کاری و استفاده از امکانات دولت الکترونیک
3- اعلام وضعیت فوق العاده   

🔹رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: هیچ چیزی گران قدر تر از جان انسان ها نیست. دولت نباید از نگرانی و آگاهی مردم بابت وضعیت سیاه کرونا به خود ترسی راه دهد، بلکه باید قاطعانه برخوردهای لازم را بجا آورد تا دیگر شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم.

🔸وی تاکید کرد: دولت با توجه به محدودیت هایی که دارد سعی کند تا کمک های مردمی و خیریه را به سوی دانشگاه علوم پزشکی سوق دهد تا شاید گره ای از مشکلات کادر درمانی باز شود. پیشنهاد بنده در این خصوص این است که اعضای شورای شهر نیز بخشی از حق الجلسه های دریافتی خود را به علوم پزشکی تحویل دهند تا به الگویی برای یاری رسانی به کادر درمانی در بین جامعه تبدیل گردد.

🔹رضایی در انتقاد از فعالیت های غیر اصولی شرکت املاح معدنی در تالاب میقان، گفت: متاسفانه برداشت های غیر متعارف و بسیار زیاد از تالاب میقان سبب شده آسیب های فراوانی به این تالاب وارد گردد به همین دلیل از نهادهای نظارتی تقاضا دارم توجه ویژه ای نسبت به این موضوع داشته باشند. از سوی دیگر نیز معتقد هستم باتوجه به نیازهای روز افزون کادر درمانی شهر اراک، شرکت املاح معدنی باید بخشی از درآمد حاصل از برداشت های نامتعارف خود را سریعا به دانشگاه علوم پزشکی تقدیم کند تا به همین واسطه بخشی از نیازهای موجود رفع گردد.

🔸وی در پایان تاکید کرد: در سوی دیگر پیشنهاد بنده این است تا شرکتی مشابه با املاح معدنی به نام مردم اراک که امتیاز آن متعلق به شهرداری می باشد به ثبت برسد تا درآمد حاصل از آن صرف آبادانی شهر و کمک به تسهیل امور درمان شود تا به این روش از خروج سرمایه های مردمی به خارج از استان جلوگیری به عمل آید. لازم به ذکر است که از سازمان تامین اجتماعی نیز تقاضا دارم تا باتوجه به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و درآمد بالای این سازمان در استان مرکزی، پیگیری های لازم جهت احداث دومین بیمارستان تامین اجتماعی در اراک انجام شود تا سرانه درمانی این شهر افزایش یابد.
کد مطلب: 628