سیدرضا اکرمی در شب سوم هیات عشاق‌الائمه حزب مردم‌سالاری:

در سخنرانی برای مسئولان با خودم یک کفن خواهم برد

تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۰
Share/Save/Bookmark
 
من بنا دارم اگر قرار شد در مجمعی برای مسئولان سخنرانی کنم با خودم یک کفن ببرم و بگویم آقایان در نهایت سهم همه ما این پارچه است.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، حجت الاسلام‌والمسلمین سیدرضا اکرمی در سومین شب از مراسم سوگواری ویژه رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) که پنج‌شنبه شب توسط هیات عشاق‌الائمه حزب مردم‌سالاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری برگزار شد، به ارزش‌هایی که پیامبر در تعالیم اسلامی به مردم آموخته بود پرداخت و عدالت و قسط را یکی از این ارزش‌ها دانست. اکرمی با اشاره به اینکه پیغمبر ممکن است از دنیا برود ولی ارزش‌های او از میان نخواهد رفت گفت: «خداوند وظیفه دارد که همراه پیامبر ارزش‌ها را بفرستد ولی این مردم هستند که آن را در زمین پایدار می‌کنند.» 
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری سپس نقش مردم را در زمینه رسیدن به عدالت در روی زمین کلیدی دانست و گفت: در قرآن به رحمت بسیار تاکید شده است. او سپس به سالهای جنگ تحمیلی و خسارات فراوانی که بر کشور تحمیل شده پرداخت و با ذکر اینکه در سا‌لهای جنگ حدود ۱۰۰۰ میلیارد دلار به ایران خسارت وارد شد گفت: «اگر این خسارات به کشور وارد نمی‌شد وعده مجانی کردن آب و برق انجام شدنی بود.» وی در ادامه به تحریم‌های سنگین علیه کشور اشاره کرد و گفت پس از سالهای جنگ نیز بسیاری از سالها درگیر تحریم بودیم و این هم به نوبه خود خسارات سنگینی به کشور وارد کرده است. 
وی در ادامه با اشاره به سجایای اخلاقی پیامبر گفت: یکی از بدترین کارها کوچک کردن و تحقیر کردن دیگران است. امام وقتی از حصر اول بیرون آمدند با طلبه‌هایی که به خاطر ایشان به مراجع جسارت می‌کردند تشر زدند و گفتند کسی که حرف جزیی به مراجع بزند ولایت بین او و خدا منقطع خواهد شد. خداوند در این مسائل حتی با پیغمبر خود تعارف ندارد. 
اکرمی با اشاره به سوابق سیاسی خود گفت: یک روز با یکی از مسئولین اقتصادی کشور نشستی داشتیم و او به من گفت پنجاه درصد مشکلات مدیریتی است و نیم دیگر آن به دست مردم خواهد بود. وی سپس با اشاره به آیه شریفه «قُلْ كُلٌّ يَعْمَلُ عَلَى شَاكِلَتِهِ فَرَبُّكُمْ أَعْلَمُ بِمَنْ هُوَ أَهْدَى سَبِيلًا» گفت اینکه هزاران خودرو در پارکینگ‌ها احتکار می‌شود، یا چیزهایی از این قبیل، توسط مردم صورت می‌گیرد. قرآن می‌فرماید عدل و فساد در زمین هر دو به دست مردم صورت خواهد گرفت که البته هر کس در هر جایگاهی که هست به همان میزان در این امر تاثیرگذار خواهد بود. وی تصریح کرد: واقعیت این است که هر چه ما را تحریم کردند، ما آن را تبدیل به فرصت کردیم و آن جاهایی که نتوانستیم مشابه داخلی محصول تحریمی را بسازیم در واقع نخواستیم این کار را بکنیم. یک روز در خدمت آیت‌الله شاه‌چراغی یک سپاهی از من پرسید که چرا ما توانستیم صدام را بیرون کنیم ولی از پس گرانی برنمی‌آییم، پاسخ من این بود که آن روز اراده داشتیم و امروز این اراده وجود ندارد. 
اکرمی ادامه داد: از صلح امام حسن برای صلح با آمریکا استفاده میکنیم واقعا گور پدر آمریکا، «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا عَلَيْكُمْ أَنْفُسَكُمْ لَا يَضُرُّكُمْ مَنْ ضَلَّ إِذَا اهْتَدَيْتُمْ إِلَى اللَّهِ مَرْجِعُكُمْ جَمِيعًا فَيُنَبِّئُكُمْ بِمَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ» اگر همه عالم گمراه شوند و شما به راه هدایت باشید زیانی از آنها به شما نمی‌رسد. در سال ۹۸ در کشور ما ۱۸ میلیون تن مواد غذایی دور ریخته شد. چرا ما نباید به این فکر کنیم که این مسائل می‌تواند برای ما دردسرساز باشد؟
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز سپس با اشاره به اینکه یکی از فرزندانش که در خارج از کشور تحصیل کرده بود از تجربیات خود برای او نقل کرده بود گفت: در کشوری که فرزند من بود شغل دوم ۶۰ درصد افزایش مالیات به همراه داشت تا زمینه شغلی برای دیگران باز شود و امثال من ۶ شغله و ۹ شغله نشوند. بسیاری از مایحتاج مردم از یک ساعتی به بعد ممکن بود به رایگان به آن‌ها داده شود. پس چرا ما اینقدر حرص همه چیز را می‌زنیم. من بنا دارم اگر قرار شد در مجمعی برای مسئولان سخنرانی کنم با خودم یک کفن ببرم و بگویم آقایان در نهایت سهم همه ما این پارچه است.
اکرمی که سابقه ریاست شورای سیاست‌گذاری جبهه اصول‌گرایان حامی میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را هم داراست در پایان سخنان خود با اشاره به شخصیت یگانه امام خمینی گفت: در طول دوران غیبت اگرچه شخصیت‌های بزرگی مثل شیخ مرتضی انصاری در تاریخ وجود داشتند اما هیچ‌کس خمینی نشد که مردم را از استبداد نجات دهد. او به واقع خودش را خادم مردم میدانست و واقعا به نظر ما انسان صالحی بود.
کد مطلب: 620