حجت الاسلام والمسلمین «ناصر نقویان» در هیات عشاق الائمه حزب مردم سالاری:

عده‌ای با بی‌تدبیری انقلاب اسلامی را به خطر انداخته‌اند

تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
حجت الاسلام والمسلمین «ناصر نقویان» گفت: انقلاب اسلامی با خون بسیاری از مردم به ثمر نشسته و متاسفانه یک عده با بی‌تدبیری آن را به خطر انداخته‌اند. اگر ملتی ناراضی باشد، حاکمان باید به حرف‌های ملت گوش کنند و الا متضرر خواهند شد.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین «ناصر نقویان» در مراسم سوگواری ویژه رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام حسن مجتبی(ع) که سه شنبه شب توسط هیات عشاق الائمه حزب مردم سالاری با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری برگزار شد، سخنان خود را با اشعاری از حافظ آغاز کرد و با اشاره به بیت «یک حرف صوفیانه بگویم اجازت است / ای نور دیده صلح به از جنگ و داوری» گفت، اگر قرار است با دشمنی صلح کنیم، همان بهتر است که اول صلح کنیم. چون در نهایت هر جنگی هم باید صلح کرد. منتها با هزینه های سنگینی که بابت جنگ و داوری پیش می‌آید. 
اوبا اشاره به جنگ تحمیلی، به بحث جام زهر هم اشاره کرد و گفت: ما که شعارهای زیادی برای ادامه جنگ میدادیم در نهایت مجبور به پذیرفتن قطعنامه و به تعبیر امام نوشیدن جام زهر شدیم.
دبیر سابق هیئت عالی گزینش کشور در ادامه گفت: اگر بنا باشد بر مبنای آیات شریفه قرآن، مسلمین به برتری نهایی در جهان برسند چطور این اتفاق خواهد افتاد؟ 
حجت الاسلام نقویان با بیان اینکه چندین راه برای این موضوع وجود دارد گفت: اول اینکه مسلمانان تلاش کنند که به قدرت برتر نظامی تبدیل شده و همه کشورهای جهان را با زور شمشیر تسخیر و همه را مسلمان کنند که در واقع این ارزشی ندارد. یعنی حتی اگر دشمنی به ما حمله نکرد ما بر مبنای جهاد ابتدایی خود به دیگر کشورها حمله کنیم و آنها را به زیر سلطه اسلام دربیاوریم. منطق داعش دقیقا همین بوده است. و الا این‌که دین را اجباری اعلام کنیم و همه از ترس به ظواهر دین عمل کنند، ارزشی نخواهد داشت. 

وی ادامه داد: راه دوم این است که خداوند همه را مسلمان کند. یعنی همه جهانیان به واسطه امر خداوند به اسلام بگروند و در راه صحیح قدم بردارند. این راه نیز منطقی نیست. اگر خداوند بنا داشت که این کار را بکند در زمان پیامبر انجام میداد. چون ایشان از مقام بالاتری برخوردار بود و از آن گذشته رسالت ابلاغ پیام خداوند را نیز داشت. پس در زمان ایشان معجزه ای میشد که همه مسلمان شوند. در حالی که خداوند در آیات قرآن به حضرت محمد چنین گفت که اگر ما میخواستیم همه را هدایت میکردیم. 
حجت الاسلام نقویان در ادامه با اشاره به راه سومی که مورد قبول عقل و خداوند است گفت: هدایت باید مسیر طبیعی خود را طی کند. چرا که با زور این اتفاق نمی‌افتد و بر اساس معجزه نیز شکل نمیگیرد. 
دبیر سابق گزینش کشور در ادامه به تجربیات خود در سازمان گزینش کشور اشاره کرد و گفت تلاش‌های زیادی کرد تا بتواند وضعیت گزینش کشور را سر و سامان داده و متحول کند، اما چون در این کار ناتوان بوده پس از ده ماه مجبور به استعفا شده است.
این پژوهشگر دینی در ادامه گفت: اگر کسی بیمار شود، و بداند جز یک پزشک که اتفاقا کافر به خداوند است کسی برای درمان او وجود ندارد، برای بازیافتن سلامت خود حتما نزد آن پزشک خواهد رفت، ولو کافر باشد. بنابراین اگر قرار است در زمینه سلامتی به عقیده و تابعیت افراد نگاه نکنیم، در بقیه زمینه‌ها هم میتوانیم اینگونه عمل کنیم. وی در ادامه تصریح کرد که منظور از دو تابعیتی لزوما جاسوس و خائن نیست و بسیاری از ایرانی‌ها در کشورهای خارجی زندگی میکنند که میتوانند در ساختن مملکت کمک کنند.
نقویان درباره انقلاب اسلامی افزود که این انقلاب با خون بسیاری از مردم به ثمر نشسته و متاسفانه یک عده با بی‌تدبیری آن را به خطر انداخته‌اند. او با اشاره به تاریخ گفت: اگر ملتی ناراضی باشد، حاکمان باید به حرف‌های ملت گوش کنند و الا متضرر خواهند شد.
شایان ذکر است این جلسه با قرائت زیارت عاشورا حاج میثم ضرغامیان شروع شد و پس از آن مداح اهل بیت حاج محمد رشتبری به ذکر مصیبت پرداخت.  سبک مداحی این مداح جوان، برخلاف مداحان امروزی و چیزی شبیه به گذشتگان بود که بیشتر شعرخوانی در منقبت اهل بیت میخواندند. رشتبری هم با صدایی خوب و آشنایی با گوشه های موسیقی، مدلی از مداحی را ارائه کرد که این روزها کمتر شنیده شده و کم کم در حال فراموشی است.

این مراسم امشب و دو شب آینده هم از ساعت 19 با سخنرانی حجج اسلام نقویان، اکرمی و رستگاری و مداحی مداحان اهل بیت ادامه خواهد داشت و به طور زنده از حساب رسمی دکتر مصطفی کواکبیان، حزب مردم سالاری و پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین در اینستاگرام پخش خواهد شد.
کد مطلب: 619