دبیرکل حزب مردم سالاری در گفت‌وگو با پایگاه خبری «خبر فوری»:

آمریکا امکان و صلاحیت فعال کردن مکانیزم ماشه را ندارد

تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۷
Share/Save/Bookmark
 
دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: ما می‌گوییم که آمریکا از لحاظ قواعد سازمان ملل امکان و صلاحیت فعال کردن مکانیزم ماشه را ندارد، کشوری که از برجام خارج شده است نمی‌تواند در چارچوب مفاد برجام چنین ادعایی کند.
«مصطفی کواکبیان» در گفت‌وگو با پایگاه خبری «خبر فوری» درخصوص ادعای آمریکا برای فعال کردن مکانیزم ماشه گفت: آمریکا از زمانی که از برجام خارج شده است، هیچ امکانی برایش وجود ندارد که بخواهد از مکانیزم ماشه استفاده کند.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس دهم با تاکید بر اینکه آمریکا عضو برجام نیست و الان ناراحتی‌اش از همین است افزود: آمریکایی‌ها اگر داخل برجام بودند شاید می‌توانستند این ادعا را داشته باشند.
وی تاکید کرد اتحادیه اروپا، روسیه، چین و حتی رئیس جدید دوره‌ای شورای امنیت به صراحت به آمریکا اعلام کردند که نمی‌تواند قطعنامه جدیدی را علیه ایران مطرح کند.
کواکبیان با اشاره به اینکه در طرح ارائه شده از سوی برخی از نمایندگان مجلس آمده است که اگر آمریکا بخواهد از مکانیزم ماشه استفاده کند، ما از برجام خارج می‌شویم گفت: با این کار عملا داریم به آمریکا سوژه می‌دهیم، یعنی اینکه می‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند در حالی که ما می‌گوییم که آمریکا از لحاظ قواعد سازمان ملل این امکان را ندارد، کشوری که از برجام خارج شده است نمی‌تواند در چارچوب مفاد برجام چنین ادعایی کند.
کد مطلب: 603