دبیر کل حزب مردم سالاری در نشست جمعی از اعضای این حزب در پهنه غرب تهران

حکومت علوی (ع) صرفا با ادعا مستقر نخواهد شد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۳
Share/Save/Bookmark
 
مصطفی کواکبیان عصر امروز جمعه در نشست جمعی از رابطان حزب مردم سالاری در پهنه غرب تهران در مراسم جشن عید ولایت با تبریک عید سعید غدير خم به همه دوستداران و پیروان امیر المومنین علی(ع) گفت: ما مدعی هستیم که پیرو حضرت علی (ع)هستیم و میخواهیم حکومت علوی (ع) داشته باشیم؛اما باید بدانیم که حکومت علوی صرفا با ادعا مستقر نخواهد شد.
دبیر کل حزب مردم سالاری در ادامه با اشاره به اینکه ممکن است مدعی باشیم در مسیر دستیابی به حکومت علوی (ع)حرکت می‌کنیم گفت :البته باید بررسي کنیم در طول چهل سال گذشته به آن نوع حکومت نزدیک شده ایم یا خدای ناکرده فاصله گرفته ایم ؟
کواکبیان افزود :ما حتی نمیتوانیم مدعی باشیم که پیرو واقعی حضرت علی (ع) هستیم  زماني كه ايشان را دقيقا نشناخته ايم زیرا قبل از شناخت شخصیت غیر قابل وصف آن حضرت چگونه این ادعا مارا به جایی میرساند!؟ به عبارت دیگر اول باید  آن حضرت را خوب بشناسیم آن گاه پیروی ادعای او را داشته باشیم لذا اگر همه صفات و ویژگی های برجسته آن وجود مقدس را شناختیم تازه می‌توانیم مدعی پیروی ایشان باشیم.
کواکبیان افزود:اگر ما سوءاستفاده از بیت المال کردیم، اگر ما به دیگران ظلم روا داشتیم ،اگر ما به عنوان شیعه و یا سنی بین مسلمانان اختلاف افکنی کردیم ، اگر ما جامعه را از معنویت دور ساختیم ، و اگر و اگر های دیگرحتما دروغ میگوییم که علی (ع) را شناخته ایم و بعد هم مدعي باشيم که پیرو ایشان هستیم تازه بعد از آن هم ادعای استقرار حکومت  علوي داشته باشيم ! زيرا اين  ادعا  ديگر  هيچ معنا و مفهوم نخواهد داشت‌.
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه اظهار داشت: البته شناخت حضرت علی (ع) هم اگر میگوییم با همین ادراکات محسوس خودمان منظور ماست و الا شناخت واقعی ایشان اساسا چندان ساده نیست. زیرا به تعبیر مرحوم شیخ الرئیس ابن سینا در مورد حضرت امیرالمومنین علی ابن ابی طالب (ع) «او در میان خلق چنان بود که معقول در میان محسوس» یعنی آنکه شناخت واقعی آن قرآن ناطق ، آن تجسم صداقت و عقلانیت و عدالت و جوانمردی و ظلم ستیزی برای ما چندان امکان پذیر نیست .
کواکبیان سخنان خود را با عرض تسلیت و همدردی با مردم لبنان به خاطر دهها قربانی و جانباخته و هزاران مجروح و مفقود و آواره در حادثه انفجار بیروت و ابراز خشنودی از استعفای برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به خاطر شکست سیاست فشار حداکثری علیه ایران سخنان خویش را به پایان برد.
کد مطلب: 589