در پیام تسلیت حزب مردم‌سالاری مطرح شد

مهندس سرحدی‌زاده مبارز دوران ستم‌شاهی، حامی جدی کارگران و از فعالان تحزب در کشور بود

کمیته اطلاع‌رسانی حزب مردم‌سالاری

مردم سالاری آنلاین , 25 تير 1399 ساعت 17:10

در پی درگذشت مهندس ابوالقاسم سرحدی‌زاده، پیام تسلیتی از سوی حزب مردم‌سالاری صادر شد. در این پیام از آن زنده‌یاد به‌عنوان یکی از مبارزان دوران ستم‌شاهی و حامی جدی کارگران و نمونه‌ای از فعالان تحزب در کشور یاد شده است.


متن کامل پیام به شرح زیر است:
و من المومنین رجال، صدقوا ما عاهدوالله علیه                                                               
خبر آسمانی شدن مهندس ابوالقاسم سرحدی‌زاده موجب تأثر و تألم فراوان شد. ایشان از مبارزان دوران ستم ‌شاهی بود که بارها طعم تلخ زندان را در آن سال‌های غربت و دلتنگی چشیده بود.
مرحوم سرحدی‌زاده به عنوان وزیر کار دولت مهندس میرحسین موسوی منشا خدمات فراوان و از جمله حمایت قانونی و بی‌دریغ از کارگران زحمتکش ایران بود. پیگیری قانون کار به نفع این طبقه اجتماعی و از جمله پشتیبانی جدی دولت از آنان از طریق استفتاء از امام خمینی(ره) و پاسخ مبسوط رهبر کبیر انقلاب اسلامی در زمینه ولایت مبسوط الید فقیه و دولت اسلامی برای پرداخت حقوق حقه کارگران از آثار باقیمانده خدمات آن حامی جدی کارگران و آن عزیز از دست رفته است.
ایشان علاوه بر وزارت و نمایندگی مجلس با دبیر کلی حزب اسلامی کار و عضویت در شورای مرکزی خانه کارگر فعالیت‌های منسجم سیاسی و تشکیلاتی را تقویت کرد و از فعالان تحزب در کشور بود؛ حزب مردم‌سالاری علاوه بر عرض تسلیت به پیشگاه مردم سرافراز ایران و به ویژه همسر و فرزندان و دیگر اعضای خانواده ایشان، به تمامی اعضای حزب اسلامی کار و خانه کارگر و دبیران کل احزاب و نمایندگان ادوار مجلس و مدیران خدوم کشور نیز تسلیت گفته و از خداوند سبحان، رحمت بیکران الهی را برای آن فقید سعید مسألت دارد.
روحش شاد و راهش مستدام باد.
 
 


کد مطلب: 580

آدرس مطلب: https://www.hosnanews.ir/fa/doc/news/580/مهندس-سرحدی-زاده-مبارز-دوران-ستم-شاهی-حامی-جدی-کارگران-فعالان-تحزب-کشور

حسنا
  https://www.hosnanews.ir