رئیس خانه مطبوعات کشور:

مشکلات اصحاب رسانه هر چه سریعتر باید حل شود

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
​واگذاری امور 16گانه مرتبط با صنف رسانه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانه‌های مطبوعات نشانه بلوغ این تشکل در استان‌ها برای توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای است.

به گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، مصطفی کواکبیان، رییس هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور در حاشیه انتخابات دیروز (سه شنبه) با اشاره به اینکه «خانه مطبوعات» فراگیرترین تشکل صنفی اصحاب رسانه در کشور است، واگذاری امور 16گانه مرتبط با صنف رسانه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانه‌های
با توجه به وجود برخی مشکلات ناشی از ثبت و اساسنامه مصوب مجمع عمومی در برخی استان‌ها، انتخابات این استان‌ها در نیمه دوم سال برگزار خواهد شد.
مطبوعات را نشانه بلوغ این تشکل در استان‌ها برای توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای عنوان کرد و گفت: رقابت میان 300 داوطلب واجد شرایط نشانه پویایی خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور است.
وی افزود: با توجه به وجود برخی مشکلات ناشی از ثبت و اساسنامه مصوب مجمع عمومی در برخی استان‌ها، انتخابات این استان‌ها در نیمه دوم سال برگزار خواهد شد.
وی برگزاری انتخابات الکترونیک را با توجه به سرعت و سهولت در مشارکت و کاهش برخی تخلفات، تجربه ارزشمندی دانست و تاکید کرد: خانه‌های مطبوعات در برگزاری انتخابات الکترونیک در کشور، پیشگام بوده‌اند و ثمره این رفتار حرفه‌ای، مشارکت بالای اعضا در انتخابات دوره‌های مختلف است.
محمد خُدادی با اشاره به برگزاری انتخابات همزمان هیئت مدیره خانه‌های مطبوعات 13 استان کشور به صورت الکترونیکی، حضور اصحاب رسانه در این استان‌ها در انتخابات را نماد مشارکت هوشمند در تصمیم‌گیری‌های صنفی – استانی دانست و گفت: انتخابات الکترونیک علاوه بر شفافیت
فرایندهای مربوط برگزاری، بر اساس اساسنامه‌ خانه‌های مطبوعات و با نظارت نهادهای ذی‌ربط بوده و با توجه به شرایط نامزدی، احراز صلاحیت نامزدها و مشارکت واجدین شرایط در انتخابات، مورد خاص و یا مخل برگزاری انتخابات گزارش نشده است.
و سهولت و سرعت در انتخابات، مانع هرگونه حاشیه  در فرایند انتخاب اعضای هیات مدیره است.
وی افزود: فرایندهای مربوط برگزاری، بر اساس اساسنامه‌ خانه‌های مطبوعات و با نظارت نهادهای ذی‌ربط بوده و با توجه به شرایط نامزدی، احراز صلاحیت نامزدها و مشارکت واجدین شرایط در انتخابات، مورد خاص و یا مخل برگزاری انتخابات گزارش نشده است.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه نگاه دولت واسپاری امور به صنوف تخصصی است، برگزاری انتخابات و فعالیت خانه‌های مطبوعات را یکی از موثرترین  راه توسعه فعالیت‌های صنفی و ارتقای مهارت و همگرایی و همکاری  اصحاب رسانه در استان‌ها عنوان کرد.
خدادی همچنین با اشاره به اساسنامه مصوب خانه‌های مطبوعات، مسیر اعتراض به صورت قانونی را مشخص و روشن دانست و از تشکیل هیاتی در معاونت مطبوعاتی برای رسیدگی به اعتراضات احتمالی و یا تخلفات احتمالی گزارش شده با حضور نمایندگان صنفی و نهادهای ذی‌ربط خبر داد.
شایان ذکر است در انتخابات امروز حدود 3 هزار عضو خانه مطبوعات در 13 استان واجد شرایط رای دهی بودند که فهرست کامل آنان به همراه فهرست نامزدها و فرایندهای انتخاباتی در سامانه خانه مطبوعات به نشانی khanehmatbooat.ir قابل مشاهده است.
دومین انتخابات الکترونیکی هیئت مدیره و بازرسان خانه‌های مطبوعات 13 استان کشور از ساعت 9صبح امروز آغاز و راس ساعت 13 با حضور 2342 نفر و مشارکت 80درصدی اعضا خاتمه یافت.
کد مطلب: 561