در اطلاعیه حزب مردم سالاری به مناسبت روز قدس تاکید شد:

بهره گیری از فرصت شبکه های اجتماعی برای اثبات مظلومیت فلسطینیان

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
​حزب مردم سالاری با صدور اطلاعیه ای در آستانه روز جهانی قدس، ضمن تاکید بر احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین، خواستار بهره گیری از فرصت شبکه های اجتماعی توسط کلیه آزادگان ایران و جهان برای اثبات مظلومیت مردم فلسطین شد.
متن این اطلاعیه بدین شرح است:
روز جهانی قدس، یادآور پیام تاریخی امام خمینی(ره) برای احقاق حق مردم مظلوم فلسطین است، اما از هر منظری و با هر دین و آیین و اعتقادی که به موضوع فلسطین نگریسته شود، حقانیت مردم فلسطین در مقابل ظلم بی پایان جبهه استکبار به سرکردگی
علاوه بر اقدامات حاکمیتی، بهترین راهکار برای آنکه مظلومیت مردم فلسطین به گوش جهانیان برسد، تلاش نهادهای مدنی و غیردولتی در سراسر جهان است تا اثبات کنند مطالبه حقوق فلسطینیان نه مطالبه ای سیاسی یا حاکمیتی، بلکه مطالبه ای انسانی است که هر انسان آزاده و حق طلبی با هر دین و آیین و اعتقاد و ملیتی می تواند با آن همراه شود.
رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا، غیر قابل انکار است. در روزهای اخیر مجلس شورای اسلامی ایران، طرح مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی را به تصویب رساند تا علاوه بر تاکید بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با موجودیت رژیم صهیونیستی، گامی عملی در جهت به رسمیت شناختن حقوق فلسطینیان و قرار گرفتن در کنار مظلوم در جبهه مقاومت باشد. اما این تنها بخشی از تلاش برای مقابله با توسعه طلبی بی پایان رژیم اسرائیل می تواند باشد. علاوه بر اقدامات حاکمیتی، بهترین راهکار برای آنکه مظلومیت مردم فلسطین به گوش جهانیان برسد، تلاش نهادهای مدنی و غیردولتی در سراسر جهان است تا اثبات کنند مطالبه حقوق فلسطینیان نه مطالبه ای سیاسی یا حاکمیتی، بلکه مطالبه ای انسانی است که هر انسان آزاده و حق طلبی با هر دین و آیین و اعتقاد و ملیتی می تواند با آن همراه شود. امسال روز جهانی قدس در شرایطی فرا می رسد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، بر خلاف سالهای گذشته، امکان برگزاری راهپیمایی گسترده وجود ندارد. اما این وضعیت، فرصتی فراهم می سازد تا بتوان با بهره گیری از امکانات مدرن ارتباطی و شبکه های اجتماعی، بیش از پیش و با روشی متفاوت، درباره روز قدس و حقانیت مردم فلسطین، روشنگری کرد و مرز بین ظالم و مظلوم را عیان ساخت. لذا حزب مردم سالاری ضمن دعوت از عموم مردم ایران برای گرامیداشت روز جهانی قدس، از همگان دعوت می کند حالا که امکان برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس به شیوه مرسوم وجود ندارد، این موقعیت را فرصت تازه ای قلمداد کرده و با پشت سر گذاشتن کلیشه‌های رایج، از فرصت شبکه های اجتماعی برای اثبات مظلومیت مردم فلسطین و احقاق حقوق آنان استفاده کنند تا به یاری عموم آزادگان جهان، سرانجام بیت المقدس به محل تلاقی ادیان و مرکز صلح و حق طلبی در کره خاکی تبدیل شود.
کد مطلب: 554
مرجع : حزب مردم سالاری