پیام رئيس فراكسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس شورای اسلامی به عضو كنگره امريكا:

تحريم هاي امريكا دسترسي مردم ايران را به نيازهاي بهداشتي و دارويي مختل كرده است

اميدوارم كوشش هاي نمايندگان مخالف تحريم هاي يكجانبه در كنگره امريكا منجر به رفع اين تحريم هاي غير انساني و ظالمانه شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰
Share/Save/Bookmark
 
دکتر مصطفی كواكبيان رئيس فراكسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس شورای اسلامی طي نامه اي به خانم ايلهان عمر عضو كنگره امريكا كه اخيرا خواستار تعليق تحريم هاي امريكا عليه ايران شده بود تاكيد كرد تحريم هاي امريكا دسترسي مردم ايران را به نياز هاي بهداشتي و دارويي مختل كرده است.
 متن این پیام به شرح ذیل است :
بسم الله الرحمن الرحيم
خانم ایلهان عمر
عضو محترم کنگره ایالات متحده آمریکا
عالیجناب؛
همانگونه که مطلعید در حال حاضر ویروس کرونا بعنوان یک بیماری همه گیر، بر سلامت مردم بسیاری کشورها از جمله ایران تاخته و علاوه بر قربانی نمودن مردم بی گناه، هزینه های سنگینی را بر اقتصادملی کشورها وارد کرده است.
اکنون که این مسئله کاملا مشخص شده است  ویروس کرونا یک تهدید جدی برای سلامت انسان ها است و کل جامعه بشری را بدون محدودیت تحت تاثیر قرار می دهد ضروری است که تمامی کشور ها متفقاً در برابر این بیماری مصیبت بار،  بدون در نظر گرفتن اختلافات سیاسی و تفاوت های جغرافیایی ایستادگی نموده و با همدیگر در کاهش آثار مخرب انسانی،  اقتصادی و اجتماعی آن همکاری نمایند.
با این وجود در حالیکه طی هفته های گذشته مردم ایران با آسیب های این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و نیازمند حمایت های بین المللی و همکاری  در مبارزه ی سخت و بی امان علیه گسترش این ویروس می باشند، متأسفانه دولت آمریکا به تنگ تر کردن حلقه ی محاصره ی اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران مبادرت نموده و تهدید های تحریمی علیه خریداران نفت کشور که تنها منبع مالی مبارزه با ویروس کروناست را ادامه می دهد و از این وضعیت به عنوان ابزاری علیه ملت ایران استفاده می کند.
اقدامات خصمانه دولت آمریکا در شرایط فعلی، نه تنها منجر به بدتر شدن وضعیت فعلی شده، بلکه اختلال گسترده ای در دسترسی مردم به نیازهای بهداشتی و دارویی شان ایجاد کرده است.
بی تردید وضعیت جهان امروز به شکلی است که به جرات می توان گفت همه مردم این کره ی خاکی سوار بر یک قایق هستند و اگر این قایق آسیب ببیند تمامی سرنشینان آن آسیب خواهند دید.
به همین دلیل دولت آمریکا باید از اینکه سلامت عمومی را فدای اهداف متکبرانه ی سیاسی خود نماید، خودداری کند و از رفتارهای بی رحمانه ی خود که سلامت و جان مردم ایران را  مورد هدف قرار داده است، دست بردارد؛ این رفتارها برخلاف اخلاق و هنجار های پذیرفته شده بین المللی نیز هستند.
اینجانب به عنوان دبير كل يك حزب سياسي ومدير مسئول يك روزنامه سراسري در جمهوری اسلامی ايران معتقدم احزاب سیاسی در سرتاسر جهان با هر ماهیتی و رسانه های جمعی به عنوان ستون های اصلی دموکراسی، باید این اقدام غيرقانونی دولت آمریکا را در نظر داشته و با صدای بلند آن را محکوم نمایند.
آمریکا بر خلاف ادعایش در حال فریب افکار عمومی است و تحریم های اقتصادی آن، با هدف محروم سازی مردم ایران از دریافت کمک های بین المللی و حتی خرید اقلام و تجهیزات پزشکی طراحی شده و در حال اجرا است. از این رو دولت ایالات متحده آمریکا باید موانعی که بر سر راه توسعه ی سلامت جهانی است را از میان بردارد و با دست کشیدن از اقدامات لجوجانه ی خود، به مبارزه با این ویروس کمک نماید.
اعتراض های روزهای اخیر سرکار عالی به  سیاست های دولت آمریکا در تحریم مردم ایران، امیدبخش بوده اند، از این رو امیدوارم این تلاش های انساندوستانه با همراهی سایر نمایندگان مدافع واقعی حقوق بشر منجر به برچیده شدن تحریم های ظالمانه و رساندن دارو و اقلام بهداشتی به مردم ایران برای  مبارزه با ویروس کرونا گردد.
در پایان به عنوان یک معلم علوم سیاسی از سرکارعالی و تمامی اساتید دانشگاه های کشورهای مختلف خواهانم دولتمردان را به رعایت وظایف انسانی بدون ملاحظه ی مقاصد و اهداف سیاسی، راهنما باشید.
مصطفی کواکبیان
رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی  مجلس شورای اسلامی  جمهوری اسلامی ایران
کد مطلب: 551