دبیرکل حزب مردم‌سالاری در مراسم جشن میلاد امام هادی(ع) در خانه کارگر مطرح کرد

مردم تحریم‌های ظالمانه ترامپ را تحمل می‌کنند، اما ناکارآمدی‌ها و رانت‌خواری‌ها را نه

در مجلس نسبت به دستگیری‌ کارگران در روز جهانی کارگر به شدت اعتراض کردم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
Share/Save/Bookmark
 
مصطفی کواکبیان در خانه کارگر گفت: اختلاس‌ها، رشوه‌ها، فسادها و رانت‌خواری‌ها دیگر برای مردم قابل تحمل نیست. کسانی که بخواهند از موقعیت و مقام خود سوءاستفاده کنند به مردم ظلم و خیانت کرده‌اند
مصطفی کواکبیان در خانه کارگر گفت: اختلاس‌ها، رشوه‌ها، فسادها و رانت‌خواری‌ها دیگر برای مردم قابل تحمل نیست. کسانی که بخواهند از موقعیت و مقام خود سوءاستفاده کنند به مردم ظلم و خیانت کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی کواکبیان، نماینده مجلس شورای اسلامی در جشن میلاد امام هادی(ع) در خانه کارگر با بیان اینکه «در بین نمایندگان تهران پیشکسوت ما آقای محجوب هستند که شش دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی داشتند»، اظهار داشت: ایشان در تمامی این ادوار دلسوزی کامل برای محرومان جامعه، طبقات ضعیف و کارگران داشتند. بنده خودم کارگرزاده هستم و مرحوم ابوی من کارگر کارخانه نساجی در سمنان بود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امام هادی(ع) و امام حسن عسگری(ع) به عنوان دو امام غریبی که در سامرا عملا تبعید شدند و به آنها عسگریین می‌گویند، در یک پادگان نظامی محصور بودند. خلفای عباسی بدترین فشارها و سختی‌ها را بر این عزیزان روا داشتند و نهایتا به دست معتز عباسی به شهادت رسیدند.
وی افزود: در سامرا مقبره دو امام معصوم موجود است. امام هادی(ع) با اینکه پدر امام حسن عسگری(ع) است به آنان عسگریین گفته می‌شود. البته این فشارها در طول تاریخ بوده است. سال ۸۴ مزدوران داعشی آنجا را منفجر کردند. بزرگترین گنبد در بین امامان معصوم در سامرا بود. دو سال بعد تحت حمایت قدرت‌های استکباری گلدسته‌هایشان را از بین بردند اما به لطف الهی بازسازی شده است.
کواکبیان با تبریک 18 ذی‌حجه عید سعید غدیر و با بیان اینکه در آیه ولایت خداوند می‌فرماید زمامدار و سرپرست شما خدا و رسول خدا است و کسانی که ایمان آوردند، بیان کرد: ویژگی مومنان هم این است که آنان کسانی هستند که نماز بر پا می‌دارند، در حالی که در حال رکوع هستند، زکات پرداخت می‌کنند، البته در تمام قرآن نام دوازده امام نیامده است. بلکه خداوند در آیه ولایت صفاتی را مطرح کرده که تنها در وجود امام علی (ع) مصداق دارد.
او ادامه داد: عبادت به جز خدمت خلق نیست. کسانی که دائم الصلاه باشند اما به فکر جامعه نباشند مومن واقعی نیستند و خدا از آنها راضی نیست. زمانی می‌توان رضایت خدا را جلب کرد که خدمت به محرومان جامعه انجام شود.
کواکبیان با اشاره به اینکه آیه ولایت تکلیف زمامداران پیرو ولایت علوی را برای خدمت به مردم مشخص می‌کند، گفت: ما اگر واقعا مدعی حکومت علوی هستیم باید بدانیم که اقامه نماز و پرداخت زکات توامان باید صورت گیرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه محرومیت‌هایی که جامعه می‌کشد، بخشی مربوط به تحریم‌ها است، گفت: بی‌عرضگی و ناکارآمدی و کاربلد نبودن خودمان را به پای تحریم‌ها نباید بگذاریم. اینکه هویج و سیب‌زمینی گران می‌شود به ترامپ مربوط نمی‌شود. البته ترامپ نابخرد هم فشار وارد کرده است.
کواکبیان تصریح کرد: کشتی‌ای که انگلستان در جبل‌الطارق توقیف کرد به دستور آمریکا بود. البته مجبور شدند که آن را آزاد کنند. بالاخره انقلاب اسلامی باب میل قدرت‌های استکباری نیست و ما سختی‌های آن را دنبال می‌کنیم. در کنار این مسئله باید مسئولان به یاد طبقات محروم جامعه زندگی کنند.
وی افزود: معوقات مربوط به دستمزدها، بیمه کارگران و به ویژه بیمه کارگران ساختمانی و همسان‌سازی حقوق‌ها طرح‌هایی به نفع طبقات ضعیف جامعه بوده که به کمک فراکسیون کارگری نگذاشتیم کسی مخالفت کند. البته مجلس شورای اسلامی یک طرف ماجرا است. دستگاه قضایی هم در صدور حکم برای کارگران دستگیر شده باید متوجه مشکلات کارگران باشد. لذا نسبت به بازداشت کارگران به شدت در مجلس اعتراض کردم و گفتم چرا عده‌ای را که در روز جهانی کارگر به خیابان آمدند، دستگیر کردند؟ این کار درست نیست. آنها نمی‌دانند که کارگر در فقر و نداری چه می‌کشد و با دستگیری می‌خواهند قدرت خودشان را نشان دهند. کارگر مگر چه برای از دست دادن دارد که بخواهید بازداشتش هم بکنید؟ ما در مجلس شورای اسلامی این مسئله را مطرح کردیم.
کواکبیان خاطرنشان کرد: اختلاس‌ها، رشوه‌ها، فسادها و رانت‌خواری‌ها دیگر برای مردم قابل تحمل نیست. کسانی که بخواهند از موقعیت و مقام خود سوءاستفاده کنند، به مردم ظلم و خیانت کرده‌اند. هر کسی اگر بخواهد بیت‌المال را غارت کند، اعتدالگرا، اصولگرا یا اصلاح‌طلب باشد، فرقی ندارد. کسی که بیشتر خودش را طرفدار انقلاب می‌داند اما کشور را بخواهد غارت ‌کند، بیشتر باید مجازات شود.
او ادامه داد: حضرت علی(ع) به ما می‌آموزد که همواره باید یاور مظلومان و دشمن ظالمان باشیم لذا سر سوزنی با ظالم و ستمگر که حق جامعه را پایمال می‌کند، نباید دوستی و اهمال کرد. بنابراین مردم ما تحریم‌های ظالمانه را تحمل می‌کنند اما ناکارآمدی و رانت‌خواری را نه.
دبیرکل خانه کارگر نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه ما موضوع همسان‌سازی را در لیست موضوعات کمیسیون قرار داده‌ایم تا به آن رسیدگی کنیم، بیان کرد: موضوعات جا مانده‌ای مثل بیمه کارگران ساختمانی که این روزها به کندی انجام می‌گیرد، دغدغه ما است. اقداماتی انجام شده و امیدواریم به نتیجه برسد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این جمعی که مخاطب ما است صدای کارگران و خانوده‌هایشان هستند. این مجالس بهانه‌ای برای این است که صدای کارگران را بلندتر کند.
کد مطلب: 497