کواکبیان در جریان بازدید از شبکه های برون مرزی صداوسیما:

اگر بخواهیم به اهداف سند چشم انداز برسیم باید دیپلماسی رسانه‌ای را تقویت کنیم

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است رشد همپای دیپلماسی رسانه‌ای و دیپلماسی خارجی و دفاعی با حمایت از شبکه‌های برون‌مرزی محقق می‌شود.
اگر بخواهیم به اهداف سند چشم انداز برسیم باید دیپلماسی رسانه‌ای را تقویت کنیم
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است رشد همپای دیپلماسی رسانه‌ای و دیپلماسی خارجی و دفاعی با حمایت از شبکه‌های برون‌مرزی محقق می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جریان بازدید از بخش‌های مختلف تحریریه، استودیوی خبر پرس‌تی‌وی و معاونت برون‌مرزی صدا و سیما از نزدیک با فرآیند تولید برنامه و اخبار در شبکه‌های برون‌مرزی آشنا شد و با معاون برون‌مرزی و رئیس شبکه پرس‌تی‌وی، دیدار و گفت‌وگو کرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن مهم شمردن فعالیت رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل، گفت: خوشحالم فرصت آشنایی نزدیک با شبکه‌های برون‌مرزی را پیدا کردم، از آنجا که کار وسیعی در این شبکه‌ها انجام می‌شود باید در مجلس از این فعالیت‌ها حمایت کنیم.
رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با بیان اینکه دیپلماسی رسانه‌ای جمهوری اسلامی در کنار سایر جنبه‌های رسانه‌ای نیاز به تقویت دارد، افزود: دراین زمینه دیگر شبکه‌های بین‌المللی دست بالاتری دارند و هزینه‌های هنگفتی برای بودجه آن‌ها منظور می‌شود لذا لازم است شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیمای ایران نیز تقویت شود.
وی معتقد است صداوسیما باید فعالیت‌های جدی‌تری در حوزه برون‌مرزی داشته باشد و برون‌داد این دستاوردها به اطلاع عموم برسد چراکه در این صورت بخش کثیری از جامعه از فعالیت‌های برون‌مرزی و شبکه‌های آن حمایت خواهند کرد.
تلاش چشمگیری در شبکه‌های برون‌مرزی برای تقویت دیپلماسی رسانه‌ای همپای بنیه دفاعی و دیپلماسی خارجی انجام می‌شود اما هنوز به مرحله مطلوب نرسیده است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بر حمایت نمایندگان مجلس از فعالیت شبکه‌های برون‌مرزی تاکید کرد و گفت: اگرچه اکنون تلاش چشمگیری در شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی برای تقویت دیپلماسی رسانه‌ای همپای بنیه دفاعی و دیپلماسی خارجی انجام می‌شود اما هنوز به مرحله مطلوب نرسیده و باید بیش از این‌ها فعالیت شود.
عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: با تحقق اهداف سند چشم‌انداز 1404، ایران کشور نخست منطقه و کشور دهم دنیا باید بشود؛ بنابراین باید دیپلماسی رسانه‌ای نیز پا به پای دیگر پیشرفت‌ها تقویت شود تا به تحقق اهداف سند چشم‌انداز توسعه کمک کند.
کد مطلب: 481