کواکبیان در نشست فراکسیون ورزش مجلس با وزیر و دست‌اندرکاران فدراسیون فوتبال:

وزارت ورزش فقط سه ماه برای واگذاری استقلال و پرسپولیس وقت دارد

صداوسیما حق پخش نمی‌دهد و تازه برنامه 90 را هم تعطیل می‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲
Share/Save/Bookmark
 
اعضای فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر بازگشت آرامش به سکوهای ورزشگاه‌ها از تعطیلی برنامه ۹۰ که نقش مهمی در سالم سازی فضای فوتبال داشت، انتقاد کردند.
وزارت ورزش فقط سه ماه برای واگذاری استقلال و پرسپولیس وقت دارد
اعضای فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر بازگشت آرامش به سکوهای ورزشگاه‌ها از تعطیلی برنامه ۹۰ که نقش مهمی در سالم سازی فضای فوتبال داشت، انتقاد کردند.
اعضای فراکسیون ورزش در نشستی با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونانش، رئیس فدراسیون فوتبال و سایر دست اندرکاران فوتبال، نشستی درباره مسائل و مشکلات اخیر ورزش فوتبال برگزار کردند و در این نشست به بیان راهکارها و پیشنهاداتی برای لیگ سال آینده پرداختند.
مصطفی کواکبیان با اشاره به حوادث فینال جام حذفی در اهواز بر لزوم پیشگیری از این حوادث تاکید کرد. وی با تاکید بر ضرورت واگذاری قانونی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: آیا آمادگی لازم برای واگذاری دو باشگاه وجود دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه مافیای ثروت و قدرت در فوتبال کشور کنترل نمی‌شود و برخوردی با آنها صورت نمی‌گیرد.
وی همچنین با انتقاد از عدم پخش برنامه 90 از صداوسیما عنوان کرد صداوسیما حق پخش نمی‌دهد و تازه برنامه 90 را هم تعطیل می‌کند اما در این زمینه وزارت ورزش هم هیچ واکنشی نشان نداد، در حالی که انتظار می‌رفت این موضوع از سوی وزارت ورزش پیگیری شود.
محمدرضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس  هم در این جلسه با اشاره به اینکه این جلسه متمرکز بر بازی‌های اخیر تیم پرسپولیس و داماش، پرسپولیس و سپاهان و تراکتورسازی است، گفت: فوتبال پدیده‌ای چندوجهی است و نباید همه اتفاقات و مشکلات آن را به گردن فدراسیون فوتبال بیندازیم.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان امنیتی و اجرایی نیز باید در کنار مسئولان فدراسیون پاسخگو باشند، افزود: متاسفانه اتفاقاتی که اخیراً در ورزشگاه‌های کشور افتاد، تمام تلاش‌هایی که برای حضور بانوان در استادیوم‌ها صورت گرفته بود را به باد داد.
زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه در مجلس هم، پرداخت پاداش قهرمانان را یکی از مطالبات جدی ورزشکاران دانست که ضرورت دارد ورزش به این مسئله ورود کند.
علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس، شعار و ناسزاگویی و زد و خوردهای فیزیکی و قومیت‌گرایی را نیز از مواردی برشمرد که از سال‌های گذشته وجود داشت ولی در لیگ اخیر به شدت پررنگ شد و امروز موضوع قومیت گرایی نیاز به بررسی‌های آسیب شناسانه دارد.
یوسف‌نژاد اظهار کرد: از سوی دیگر اتهام زنی در ورزش فوتبال تبدیل به یک عادت شده است و انواع و اقسام اتهامات از جمله مالی، اخلاقی، تبانی و غیره به بازیکیان، مربیان و حتی مسئولان زده می‌شود.
واگذاری استقلال و پرسپولیس در سال 98 انجام می‌شود
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود سلطانی‌فر در نشست فراکسیون ورزش با دست اندرکاران ورزش فوتبال درخصوص حوادث اخیر به وجود آمده در استادیوم‌های ورزشی، عنوان کرد: سال گذشته تاکنون 5500 مسابقه فوتبال در کشور برگزار شده و سه مسابقه آن مشکل‌دار  شد که با دخالت و ورود به موقع، مسائل این مسابقات حل شد.
وی ادامه داد: چنین اتفاقاتی ممکن است در همه جای دنیا و در لیگ‌های معتبر نیز رخ دهد و نمی‌توان گفت این حوادث منحصر به فوتبال ایران است.
سلطانی‌فر تاکید کرد: استادیوم‌های محل برگزاری یک مسابقه فوتبال از 10 ساعت قبل از شروع یک مسابقه در اختیار نیروی انتظامی قرار می‌گیرد و نیروی انتظامی حاکم مطلق ورزشگاه‌ها تا پایان بازی است، به طوری که تمامی اتفاقات یک مسابقه توسط نیروی انتظامی در ورزشگاه تنظیم می‌شود.
وی اضافه کرد: اینکه در یک مسابقه قرار بوده مکانی برای هواداران تیم داماش ذخیره شود ولی عوامل انتظامی نتوانستند این مکان را برای هواداران تیم مذکور حفظ کنند، مسئولیت آن با کسی جز عوامل انتظامی نیست. درخصوص مسابقه پرسپولیس و سپاهان نیز تصمیمات در شورای تامین به نحوی دیگر اتخاذ شده بود تا هواداران دو تیم، در طبقه‌های بالا و پایین یکدیگر قرار نگیرند، ولی در این ارتباط هم یک اشتباه رخ داد و همین اشتباه منجر به حواشی بسیاری برای آن مسابقه شد.
وی درخصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز تصریح کرد: به نمایندگی از دولت اعلام می‌کنم در خصوص واگذاری سرخابی‌ها، مصرّ هستیم و روزانه پیگیری می‌کنیم که این اتفاق محقق شود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: البته موانعی در اجرا وجود دارد  که طی جلساتی که با رئیس مجلس داشتیم که مقرر شد پیشنهاد اصلاحی از سوی دولت به مجلس برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ارائه شود.
سلطانی‌فر افزود: از آخرین قانونی که برای حوزه ورزش به تصویب رسیده بود نیز 50 سال می‌گذشت که بالاخره مجلس وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان را تعیین و آن را مصوب کرد که این مسئله نیز جای تشکر دارد.
 
کد مطلب: 475