مصطفی کواکبیان:

امروز مشخص شد ما اصلاح طلبان اکثریت مجلس نیستیم

صداوسیما باید از پخش برنامه های توهین کننده به اقوام و مذاهب و ادیان خودداری کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
مصطفی کواکبیان ضمن تبریک به علی لاریجانی به دلیل انتخاب مجدد به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی گفت: انشالله که سال چهارم، عدالت و قانونگرایی هیات رییسه بیشتر باشد. هرچند به برادر بزرگوار، دکتر مطهری هم خداوقت می گوییم که ایشان با روحیه آزادگی که دارند منشا خدمات بیشتری در مجلس خواهند بود. به ملت ایران هم عرض میکنم که به هر حال مشخص شد که ما اصلاح طلبان، اکثریت مجلس نیستیم و مسوولیتها و قضایا نباید به دوش اصلاح طلبان بیفتد.
امروز مشخص شد ما اصلاح طلبان اکثریت مجلس نیستیم
مصطفی کواکبیان ضمن تبریک به علی لاریجانی به دلیل انتخاب مجدد به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی گفت: انشالله که سال چهارم، عدالت و قانونگرایی هیات رییسه بیشتر باشد. هرچند به برادر بزرگوار، دکتر مطهری هم خداقوت می گوییم که ایشان با روحیه آزادگی که دارند منشا خدمات بیشتری در مجلس خواهند بود. به ملت ایران هم عرض میکنم که به هر حال مشخص شد که ما اصلاح طلبان، اکثریت مجلس نیستیم و مسوولیتها و قضایا نباید به دوش اصلاح طلبان بیفتد.
 
 نماینده مردم تهران، ری،شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در موافقت با طرح اصلاح مواد ۱ و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی گفت: ما قانون احزاب را داریم اما یک اشکال اساسی به قانون احزاب فعلی ما وارد هست و آن اینکه متاسفانه هیچ جایگاهی در وزارت کشور برای صدور پروانه انجمن ها و اتحادیه هایی که صنفی هستند وجود ندارد. اصلاحیه، فقط میخواهد این شرط را، هم به اتحادیه های صنفی و هم به انجمن های اسلامی که هر واحد اداری و آموزشی و صنعتی و کشاورزی باید داشته باشد اضافه کند و هیچ چیز جدیدی نیست. ما در قانون قبل از مجلس نهم داشتیم و در وزارت کشور ماده ده قانون احزاب وجود داشت، متاسفانه در قانون مجلس نهم عوض شد. الان عزیزان کمیسیون شوراها همان چیزی را که قبل از مجلس نهم وجود داشت مجددا در دستور آوردند لذا خواهش بنده این است که حتما به این اصلاحیه رای دهند تا این نقیصه قانون احزاب اصلاح شود.
 
کواکبیان در ادامه گفت: طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس رای نیاورد اما خواهشم این است که همه عزیزان به این اصلاحیه قانون احزاب رای دهند چون دو گروه فعلا مشکل دارند. یکی اتحادیه های صنفی و یکی هم انجمن های اسلامی که اگر شما رای دهید اینها می توانند در وزارت کشور پروانه لازم را کسب کنند و به فعالیتهای خود ادامه دهند.
 
مصطفی کواکبیان همچنین خطاب به لاریجانی گفت: آقای رییس! شما به عنوان رییس محترم مجلس باید از حقوق مجلس دفاع کنید.  طرح استانی شدن انتخابات با تلاش نمایندگان و اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بررسی و تصویب قرار گرفت اما هنوز مجلس وارد بررسی ایرادات شورای نگهبان نشده است. دستور دهید که هر چه سریع‌تر ایرادات شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات در دستور کار مجلس قرار گیرد تا از زحمات پنج ماهه نمایندگان دفاع شود. لاریجانی در پاسخ گفت: شورای نگهبان به طرح ایراد گرفت و ما به کمیسیون دادیم تا رسیدگی کنند و گزارش بدهند.

کواکبیان در تذکر شفاهی:
صداوسیما باید از پخش برنامه های توهین کننده به اقوام و مذاهب و ادیان خودداری کند
شورای عالی امنیت ملی در اجرای آیین نامه تعیین حریم رودخانه های شهرستان های استان تهران تجدیدنظر کند
 
نماینده مردم تهران در مجلس خواستار پیشگیری از پخش برنامه های صدا و سیما با مضمون توهین به باورهای مردم و اقوام و مذاهب و ادیان شد.
به گزارش خانه ملت، مصطفی کواکبیان  در نشست علنی امروز (یکشنبه، 5 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: گاهی برخی شبکه های صدا و سیما برخوردی انجام می دهند که باعث جریحه دار شدن مردم می شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته شنیده ایم با عوامل توهین کننده به اهل سنت برخورد شده است با این حال پیشگیری بهتر از درمان است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از شورای عالی امنیت ملی می خواهیم در اجرای آیین نامه تعیین حریم کمی و کیفی رودخانه های شهرستان های استان تهران تجدیدنظر کند.
وی گفت: همان طور که در بیانیه مجلس بیان شد، داغ معامله قرن مربوط به فلسطین بر قلب ترامپ و نتانیاهو می نشیند و مجدد مردم با حضور در مراسم قدس حمایت خود را از مردم فلسطین نشان می دهند.
کد مطلب: 460