کواکبیان در نشست با رئیس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه:

اقدام ترامپ درباره سپاه پاسداران بیانگر ضعف دولت آمریکا است

23 فروردين 1398 ساعت 23:12

تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در نشست سه جانبه رؤسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس ایران، روسیه و ترکیه به مسکو سفر کرده بودند با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیسیون روابط خارجی دومای دولتی روسیه دیدار و گفت وگو کردند.


تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در نشست سه جانبه رؤسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس ایران، روسیه و ترکیه به مسکو سفر کرده بودند با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیسیون روابط خارجی دومای دولتی روسیه دیدار و گفت وگو کردند.
به گزارش  حسنا، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این دیدار با اشاره به تحولات منطقه بر لزوم همکاری های امنیتی و سیاسی  دو کشور تأکید و تصریح کرد: رایزنی و گفت وگوهای مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی ایران و روسیه پیرامون موضوعات منطقه ای و بین المللی می تواند به برقراری صلح و ثبات و امنیت پایدار در منطقه منجر گردد.
فلاحت پیشه همکاری دو کشور در موضوع بحران سوریه را الگویی مناسب برای همکاری در سایر بخش های دیگر برای حصول به نتایج موردنظر دانست.
وی با انتقاد از سیاست های غلط ترامپ  در حمایتهای تدارکاتی و آموزش گروه های تروریستی در منطقه گفت: تصمیمات غیرمنطقی و غلط آمریکا باعث گسترش تروریسم و خشونت در منطقه شده است. 
در ادامه این دیدار دکتر مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نشست سه جانبه رؤسای کمیسیونهای سیاست خارجی مجالس ایران، روسیه و ترکیه را که برای اولین بار انجام می شود را مهم و  تأثیرگذار خواند و بر ضرورت گسترش تبادلات تجاری و بازرگانی با توجه به ظرفیتهای فراوان در سه کشور تأکید کرد.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاستهای دوگانه آمریکا در مبارزه با گروه‌های تروریستی گفت: اقدام غیرقانونی، خصمانه و کینه توزانه آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروههای تروریستی نشان دهنده ضعف و عدم اهتمام دولتمردان این کشور در مبارزه با گروه‌های تروریستی واقعی می باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همین بخش اقدامات آمریکا در عراق، سوریه، افغانستان و یمن و سایر کشورها را منجر به تقویت داعش و گروه‌های تکفیری دانست
در ادامه این دیدار لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه با قدردانی از حضور هیأت پارلمانی کشورمان در مسکو، این نشست را فرصتی  برای تحکیم و تقویت ارتباطات دو کشور خواند و افزود: حضور جمهوری اسلامی ایران قدرتمند در منطقه می تواند به ایجاد ثبات و امنیت پایدار کمک فراوانی نماید.
وی افزود: مقامات سیاسی و پارلمانی روسیه بر توسعه و گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مراودات پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران تأکید ویژه ای دارند.


کد مطلب: 429

آدرس مطلب: https://www.hosnanews.ir/fa/doc/news/429/اقدام-ترامپ-درباره-سپاه-پاسداران-بیانگر-ضعف-دولت-آمریکا

حسنا
  https://www.hosnanews.ir