دکتر کواکبیان در پانزدهمین اردوی سراسری تابستانی در تبریز:

افراطیون در ماجرای توتال کم آوردند ما را متهم به اهانت به روحانیت کردند

تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
Share/Save/Bookmark
 
پانزدهمین اردوی سراسری حزب مردم‌سالاری با حضور دبیرکل، اعضای شورای مرکزی و دفتر سیاسی، دبیران استان‌ها و مسوولان شاخه‌ها و کمیته‌ها در تالار اندیشه ائل‌‌گلی تبریز برگزار شد.
پانزدهمین اردوی سراسری حزب مردم‌سالاری با حضور دبیرکل، اعضای شورای مرکزی و دفتر سیاسی، دبیران استان‌ها و مسوولان شاخه‌ها و کمیته‌ها در تالار اندیشه ائل‌‌گلی تبریز برگزار شد.

اردوی سال‌جاری مزین به نام شهید حسین‌ بنی‌اردلان و با حضور اعضای خانواده آن شهید حادثه تروریستی مجلس بود. در ابتدای این مراسم مهندس ایلخانی دبیر حزب مردم‌سالاری استان آذربایجان‌شرقی، آقای استاد رحیمی مدیرکل سیاسی استانداری، سرکار خانم ساعی، سرکارخانم آقاپور و مهندس بیمقدار از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسعودی ریحان عضو منتخب شورای شهر تبریز طی سخنانی با خوشامدگویی به حاضران و بیان تاریخچه مبارزات مردم آذربایجان در تقویت تحزب و رقابت‌های انتخاباتی بر ضرورت حمایت دولت از احزاب تاکید کردند.

دکتر پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورا در ادامه مراسم ضمن خیرمقدم به دکتر کواکبیان به عنوان نمانیده ارشد و شایسته مجلس و دبیرکل فعال یک حزب اصلاح‌طلب و حاضران در جلسه با اشاره به نامه معروف حضرت امیر‌المومنین علی(ع) به مالک‌اشتر اظهار داشت: مردم به واسطه رفتار ما در مورد ما قضاوت می‌کنند پس به نحوی باید عمل کنیم که اقدام ما همان عمل‌ صالح باشد.
نماینده مردم شریف تبریز افزود: زمانی مسوولان ما از ایستادگی در مقابل تحریم باید سخن بگویند که همانند خود آنان زندگی کنند نه آن که عده‌ای در رفاه کامل هستند و دائما بگویند تحریم‌ها، علیه ایران اشکالی ندارد. این آقایان باید درصدد رفع مشکلات‌ معیشتی مردم باشند.

در ادامه مراسم دکتر کواکبیان طی سخنانی با تشکر از مسوولان اجرایی، فعالان سیاسی، نمایندگان و نائب رئیس اول مجلس و اعضای حزب از سراسر کشور و میزبانی حزب آذربایجان‌شرقی و آقای ایلخانی اظهار داشت: این مراسم در شرایط پیروزی ما در انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود. حزب مردم‌سالاری افتخار دارد که در بین تمامی احزاب کشور بیشترین فعالیت را جهت افزایش مشارکت مردم و پیروزی دکتر حسن روحانی داشته است. در حقیقت پس از حضور دکتر شریعتمداری در دفتر مرکزی حزب مردم‌سالاری 185 دفتر این حزب در سراسر کشور تبدیل به ستادهای انتخاباتی حسن روحانی شدند.
اینجانب در طول دو هفته به دوازده استان و 43 شهرستان سفر کرده و در ده دانشگاه مهم همچون مشهد، اصفهان، مازندران، تبریز و... به صورت شبانه‌روزی برای روشنگری مردم و تشریح دستاوردهای مثبت دولت به ویژه در روابط بین‌المللی و سیاست خارجی پرداختم و در مقابله با شعارهای پوپولیستی و هجمه برخی رقبا به خاطر اهداف والای کشور نقش‌آفرینی کردم.
انتشار ویژه‌نامه عملکرد حزب مردم‌سالاری در استان‌های مختلف در حمایت از آقای دکتر روحانی به اندازه کافی گویای فعالیت‌های این حزب است.
البته مشارکت 73 درصدی مردم، رقابت جدی بین نامزدها، برگزاری انتخابات در امنیت و آرامش، همه و همه از ویژگی‌های مثبت انتخابات بود اما حقیقتا پیروزی حسن روحانی برای تداوم روند صحیح امور کشور بسیار مهم بود.
البته ما خوشحالیم که 50 نفر از اعضای اصلی این حزب در کلان‌شهرهایی همچون تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، البرز، مرکزی، همدان و... عضو شوراهای این شهرها شدند و افتخار کسب رای اعتماد مردم را به دست آوردند.
کواکبیان افزود: در آستانه تشکیل کابینه هستیم حتی در جلسه‌ای هم حاضر نشدیم که از ما تشکر شود چه رسد به این که بخواهیم سهم‌خواهی کنیم اما انتظار داریم آقای روحانی به وعده‌های انتخاباتی خویش عمل کند و از تداوم فعالیت مدیران دوزیست جلوگیری نماید و کابینه‌ای با نشاط، جوانگرا و در راستای مطالبات اکثریت مردم شکل بگیرد.
متاسفانه جسته و گریخته اخباری می‌شنویم که عده‌ای از جریان‌های مختلف آقای رئیس‌جمهور را می‌خواهند تحت فشار قرار داده و عناصری که عملکرد مثبتی نداشته‌اند را مجددا وارد کابینه نمایند. ما فقط از همین ناراحتیم.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به وضعیت اسفناک‌ تحزب در ایران گفت: ظاهرا قرار نیست هیچکس تحزب را در ایران جدی بگیرد و متاسفانه حتی برخی اصلاح‌طلبان ما هم با پررنگ‌ کردن نقش اشخاص به جای احزاب در راستای کم‌رنگ کردن نقش احزاب گام بر می‌دارند. راستی تا چه زمانی می‌خواهیم با امضای برخی بزرگان اصلاحات لیست منتشر کنیم. نباید به بهانه فعالیت‌های جبهه‌ای آن هم با حضور اشخاص قدم به قدم نقش احزاب را نادیده گرفته و فعالیت‌های آنها را به اضمحلال بکشانیم. فعلا موضوع را در همین حد مطرح می‌کنیم و اگر ضرورت داشت مباحث بیشتری را در آینده مطرح خواهیم کرد.
وی به ضرورت وحدت و انسجام تمامی نیروهای دلسوز انقلاب و جناح‌های مختلف برای کمک به دولت منتخب اشاره کرد و گفت: اگر همه جناح‌ها با هم باشیم از پس مشکلات مردم بر نمی‌آئیم چه رسد که بخواهیم پس از انتخابات از یکدیگر انتقام بگیریم؟!
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ملاقات اعضای این کمیسیون با تولیت آستان قدس رضوی گفت: در آن جلسه به آقای رئیسی گفتم شما باید در برابر اقدامات افراطی همچون روز قدس و عید سعید فطر موضع بگیرید.
در همان ملاقات گفتم اقدامات دیپلماتیک با فعالیت‌های دفاعی لازم و ملزوم یکدیگرند و نباید به بهانه حمایت از یک طرف، دیگری را تضعیف کنیم و تاکید کردم که محمدجواد ظریف با حاج قاسم سلیمانی هماهنگ هستند اگر عده‌ای در داخل بگذارند.
وی با انتقاد از حرکت صداوسیما در موضوع ملاقات دکتر جواد ظریف با همتای فرانسوی گفت: شما بدانید که چنین فعالیت‌هایی در راستای منافع ملی کشور نیست.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلای با تشریح ماجرای مجلس برای طرح سه فوریتی علیه قرارداد ‌توتال گفت: راستی اگر کسی بگوید برخی روحانیون طراح سه فوریتی تخصص نفتی ندارند آیا این به مفهوم توهین به روحانیت است؟
البته همه فهمیدند افراطیون مجلس کم آوردند ما را متهم به توهین به روحانیت کردند و ما هم به خاطر اهدافمان آتش خشم آنان را که دامن ما را گرفت تحمل کردیم.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس در ادامه به ملاقات‌های خویش در سفر به پرتغال و دیدار با رئیس و نائب رئیس و مسوول کمیسیون روابط خارجی و وزیر خارجه و بین‌الملل‌سازی و رئیس گروه دوستی پرتغال با ایران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مقدمات چندین تفاهم و اقدام مشترک در این سفر انجام شد که انشاءالله بتوانیم آن را پیگیری کنیم.
کواکبیان با تبریک آزادسازی موصل پایتخت گروهک داعش از نقش بی‌بدیل مرجعیت شیعه در عراق تجلیل کرد.
دکتر کواکبیان در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حادثه تروریستی مجلس و رئیس حزب مردم‌سالاری خراسان‌شمالی، شهید حسین‌ بنی‌اردلان‌ ‌از حضور خانواده آن معلم شهید در مراسم اردوی تابستانی تشکر کرد و با تاکید بر این که پانزدهمین اردوی تابستانی حزب به عنوان یادواره شهید بنی‌اردلان برگزار شد اظهار داشت: شهید بنی‌اردلان چراغ پرفروغ حزب مردم‌سالاری است و با ایشان پیمان می‌بندیم که تداوم بخش راه آن عزیز همیشه جاوید باشیم.

شایان ذکر است در پایان مراسم افتتاحیه لوح یادبودی از سوی دبیرکل حزب مردم‌سالاری و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به خانواده شهید حسین بنی‌اردلان تقدیم گردید و تاریخ سوم اسفند به عنوان روز برگزاری شانزدهمین کنگره این حزب اعلام شد.
کد مطلب: 395