کواکبیان در جمع اعضای حزب مردم‌سالاری شهرستان نیشابور تشریح کرد:

سه شاخص مهم دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷
Share/Save/Bookmark
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر روحانی اولین نفری بود که در نخستین مجلس شورای اسلامی علیه بنی صدر موضع گرفت و از طرفداران جدی شهید بهشتی در آن زمان به حساب می‌آمد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر روحانی اولین نفری بود که در نخستین مجلس شورای اسلامی علیه بنی صدر موضع گرفت و از طرفداران جدی شهید بهشتی در آن زمان به حساب می‌آمد.
به گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان روز شنبه در جمع اعضای حزب مردم‌سالاری نیشابور افزود: براساس تفکر شهید بهشتی، حزب به عنوان معبد به حساب می‌آید و افراد هر لحظه‌ای که برای مردم در حزب فعالیت می‌کنند نوعی عبادت به حساب می‌آید.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون احزاب در کشور جا نیفتاده‌اند، خاطر نشان کرد: چون احزاب در کشور فعال نیستند امروز عنوان می‌شود که باید چند زن و حداقل یک نفر از اهل سنت در کابینه دولت حضور داشته باشند.
کواکبیان با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای غربی حزب دارای جایگاهی بسیار ارزشمند است، خاطر نشان کرد: در بحث احزاب دچار مشکلات بسیار زیادی هستیم و نتیجه آن لیستی است که در تهران برای شورای شهر بسته شده و همه ناراحت هستند.
وی با بیان اینکه می‌توانستیم لیست بهتری را برای شورای شهر تهران آماده کنیم، اظهار کرد: لیست امید تهران به تنهایی رای نیاورده بلکه حمایت رئیس دولت اصلاحات باعث شده که این لیست بتواند رای بیاورد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تا کی رئیس دولت اصلاحات باید برای رای آوری لیست‌های مختلف هزینه کند و در این زمینه احزاب نتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
عضو شورای مرکزی خانه احزاب کشور اظهار کرد: مردم دارای هر سلیقه‌ای هستند باید وارد احزاب شوند و فعالیت خود را به صورت جدی در احزاب دنبال کنند.
کواکبیان یادآور شد: بعد از گذشت 40 سال، تعریف رجل سیاسی هنوز مشخص نیست و معلوم نیست که منظور قانون از مدیر و مدبر چه کسی است؟تلاش کردیم در مجلس شورای اسلامی نواقص قانون انتخابات رفع گردد ولیکن از طرف شورای نگهبان اشکالاتی مطرح شده و این طرح به سرانجام نرسید.
وی اظهارکرد: یکی از مصادیق اصلی رجل سیاسی فعالان احزاب مختلف هستند و بر اساس دیدگاه من شامل بانوان نیز می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری دارای سه شاخص مشارکت حداکثری، امنیت و رقابت بود، که در نوع خود منحصر به فرد به حساب می‌آید.
کواکبیان یادآور شد: در انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از نهادها، حوزه‌های علمیه، مساجد دست به دست یکدیگر دادند تا شخص دیگری غیر از روحانی رئیس جمهور شود.
وی به دیدار اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: در دیدار با آقای رئیسی گفتم، حال که انتخابات تمام شده مردم انتظار دارند که همه برای حل مشکلاتشان تلاش کنند، بهتر است در خصوص برخی از رفتارها به صورت صریح موضع گیری شود، برای مثال روز قدس که مظهر وحدت ملت است به رئیس جمهور کشور توهین می‌شود ودر روز عید سعید فطر کام مردم را
تلخ می‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: ستاد برگزاری نماز عید فطر اعلام کرد که از محتوای اشعار خبر نداشتیم و این موضوع بسیار بد است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خوشبختانه انتخابات به خوبی به پایان رسیده و اکنون همه باید از منویات رهبری تبعیت کنند و از دولت فعلی حمایت شود.
وی با اشاره به اینکه تقسیم بندی رای حلال و حرام بسیار اشتباه بود، اظهار کرد: هرکس براساس هر دیدگاهی که رایی را به درون صندوق انداخته بسیار ارزشمند است.
دبیر کل حزب مردم‌سالاری گفت: مجلس شورای اسلامی به تحریم‌های مجلس سنای آمریکا پاسخ خواهد داد.
در این نشست که دکتر گرمابی و خانم چنارانی نمایندگان مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند به سوالات جمع حاضر از سوی دبیر کل حزب مردم‌سالاری پاسخ داده شد و آنگاه دکتر کواکبیان در جمع بیش از 50 نفر از سپرده‌گذاران کاسپین که در دفتر حزب حاضر شده بودند شرکت کرد و وعده پیگیری خواسته‌های آنان را در سنگر خانه ملت مطرح کرد.
کد مطلب: 393