کواکبیان در مراسم گرامیداشت دو شهید حادثه تروریستی مجلس در بجنورد:

حمله داعش، انتقام گیری از مردم سالاری‌ در ایران بود

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
Share/Save/Bookmark
 
دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: حمله تروریستی داعش در روز چهارشنبه هفته گذشته به حرم مطهر امام‌خمینی(ره) و مجلس نوعی انتقام‌گیری از مردم‌سالاری و جمهوریت در ایران بود.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: حمله تروریستی داعش در روز چهارشنبه هفته گذشته به حرم مطهر امام‌خمینی(ره) و مجلس نوعی انتقام‌گیری از مردم‌سالاری و جمهوریت در ایران بود.
به گزارش ایسنا، ‌مصطفی کواکبیان در مراسم یاد بود دو شهید خراسان‌ شمالی در حمله تروریستی داعش که در بجنورد برگزار شد، ‌اظهار کرد: دولت آل‌سعود نمی‌تواند تحمل کند ‌کشوری در منطقه 41 میلیون نفر پای صندوق‌های رای بیایند و در انتخابات شرکت کنند.
وی افزود: در حقیقت آن‌ها بنا دارند با این تفکر در منطقه مبارزه کنند.
وی با اشاره به حوادث تروریستی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا روز چهارشنبه هفته گذشته در کشور صورت گرفته است، ادامه داد: در این حوادث تروریستی از همه اقشار ملت از جمله احزاب به طور عام و احزاب اصلاح‌طلب به طور خاص افراد زیادی شهید شده‌اند.
وی اظهار کرد: اتفاق هفته گذشته نیز نشان داد که اصلاح‌طلبان نیز در معرض ترور تفکرات جاهلی تکفیری و داعشی‌ها قرار دارند.
کواکبیان با بیان اینکه تفکر داعشی یک تفکر بسیار خطرناک و انحرافی است، تصریح کرد: حمله تروریستی داعش در هفته گذشته نشان داد که هدف تروریست‌ها فقط نمایندگان مجلس نبوده است بلکه هدف اصلی آن‌ها ایجاد رعب و وحشت بوده است.
وی تاکید کرد: فعالیت داعش صرفا ایجاد درگیری میان شیعه و سنی نیست بلکه درگیری یک تفکر 100 درصد انحرافی با یک مسیر صحیح است.
وی توضیح داد: تکفیری یک تولد نامبارک وهابی است که متعقدند که شیعه کافر است و اگر سر هفت شیعه را ببرند بهشت بر آنان واجب است و این درحالی است که داعش تولد نامبارک دیگر وهابیت است که معتقدند شیعه کافر و واجب القتل است و هرجا که حکومتی توسط شیعه‌ها ایجاد شود باید برانداخته شود.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ما با چنین تفکری در منطقه مواجه هستیم و از سوی دیگر داعشی‌ها دارای حامیانی نیز در منطقه هستند و هنوز آل‌سعود به صراحت می‌ترسد که این حمله تروریستی در ایران را محکوم کند.
دبیر کل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اینکه حمله تروریستی هفته گذشته پنج پیام را به دنبال داشت، گفت: یکی از این پیام‌ها این است که باید با داعش مقابله کنیم و این، امری گریز ناپذیر است چرا که داعشی‌ها بویی از انسانیت و عاطفه نبرده‌اند بنابراین اگر در سوریه و عراق با آن‌ها مقابله می‌کنیم نباید دفاع از حرم را زیر سوال ببریم.
وی افزود: اتفاقا این دفاع هم از حرم های مطهر و عتبات عالیات است و هم از کشور، چراکه اگر این امر صورت نگیرد کوچه و پس کوچه‌های شهرمان پر از داعشی خواهد شد.
این نماینده مجلس ادامه داد: درست است هم از حرم‌های مطهر ائمه دفاع می‌کنیم و هم از خودمان دفاع خواهیم کرد.
وی ضمن قدردانی و تشکر از فعالیت نیروهای نظامی و انتظامی در روز چهار شنبه هفته گذشته اظهار کرد: آن اتفاق بر این امر تاکید دارد که نیروهای نظامی و انتظامی باید حواسشان بیشتر جمع شود.
نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر پیام وحدت بخشی برای همه جناح‌های سیاسی به همراه داشت.
کواکبیان تاکید کرد: پیام چهارم خطاب به قدرت‌های خارجی دارد و آن این است که ملت ایران در گذشته آزموده شده است و آزموده را آزمودن خطاست و آن‌ها در حال تلف کردن وقت خود هستند چراکه با انجام چنین طرح و نقشه‌های شومی خللی در اراده ملت ایران ایجاد نخواهد شد.
وی درباره پیام پنجم نیز گفت: خانواده‌های معزز شهدا سرمایه‌های گران قدری را از دست داده‌اند اما شهدا مشعل‌های پرفروغی برای ملت ایران خواهند بود.
کواکبیان تاکید کرد: تداوم خط سرخ ‌شهادت برای انقلاب لازم است و ما هیچ وقت آن را فراموش نخواهیم کرد.
کد مطلب: 384