کواکبیان در نشست تجلیل از اعضای ستادهای انتخاباتی هاشمی:

امیدوارم محسن هاشمی شهردار تهران شود

تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
Share/Save/Bookmark
 
دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه شهردار فعلى تهران كارى كرد كه نامش در تاريكخانه تاريخ ثبت شود ابراز امیدواری کرد محسن هاشمی شهردار تهران شود.
امیدوارم محسن هاشمی شهردار تهران شود
دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه شهردار فعلى تهران كارى كرد كه نامش در تاريكخانه تاريخ ثبت شود ابراز امیدواری کرد محسن هاشمی شهردار تهران شود.
به گزارش پایگاه خبری فریادگر، دکتر مصطفی کواکبیان در نشست تجلیل از اعضای ستادهای انتخاباتی مهندس محسن هاشمی، که با حضور محسن و یاسر هاشمی و جمعی از اعضای خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: تهران در مشكلات عديده اى دست و پا مى زند كه چهره شهر را تيره و تار كرده است. در زیر پوست شهر تهران مشکلات فراوانی وجود دارد و عملکرد شهردار فعلی تهران درباره مدیریت شهر و مواردی همچون املاک نجومی به گونه ای بود که که موجب شد نامش در تاريكخانه تاريخ ثبت شود.
وی با گرامیداشت یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت : عظمت آیت الله هاشمی و خانواده ایشان و همچنین سوابق مهندس محسن هاشمی تاثیر ریادی در انتخاب ایشان به عنوان نفر اول شورای شهر تهران داشت و اگر نام ایشان در لیست هم نبود باز هم به عنوان منتخب مردم تهران وارد شورای شهر می شد. کواکبیان با تجلیل از این انتخاب تصریح کرد : امیدوارم محسن هاشمی شهردار تهران شود.
در این نشست محسن هاشمی ضمن تشکر از مردم برای حضور در انتخابات 29 اردیبهشت، گفت: از جناب روحانی تشکر می‌کنم که با شجاعت و سخنان ارزنده خود انتخابات را پیش برده و مردم نیز با رای خود پیروزی دیگری برای اعتدال به ارمغان آوردند.
وی با اشاره به انتخابات شورای شهر گفت: حضور مردم به قدری چشمگیر بود که تاکنون در هیچ کدام از انتخابات شورای شهر این تعداد آرا به صندوق شورای شهر ریخته نشده بود به گونه‌ای که شاهد هستیم کف رای 21 نفر منتخب عدد بالایی است و مردم با دقت و جدیت کل لیست را بر روی برگه‌های آرا نوشتند و با رهبری مقام معظم رهبری این انتخابات با آرامش برگزار شد.
منتخب مردم شهر تهران با بیان اینکه بحث انتخاب من به عنوان شهردار تهران یکی از مسائلی است که زود بحث شد، گفت: من از همه شما بزرگواران تقاضا دارم همانطور که در انتخابات متین حرکت کردید و سعی کردید با رعایت اخلاق، انتخاباتی پرشور داشته باشید، از این به بعد نیز این رویه را ادامه دهید و نگذارید که این مباحث ناخواسته به سمتی رود که باعث اختلاف در شورای شهر شود.
وی با بیان اینکه 21 نفر برای شورای شهر انتخاب شدند تا در مورد مدیریت شهر و رفتن به سمت تبدیل تهران به شهر زندگی و سبز اقدام کنند، گفت: لازم است که به سمتی نرویم که موضوع انتخاب شهردار از ابتدا باعث اختلاف بین اعضای شورای شهر شود و باید اجازه دهیم اعضای شورا در فضای آرام و سالم این موضوع را بررسی کنند و دلیلی ندارد از پیش فرضیاتی مطرح کنیم که باعث رد و بدل شدن حرف‌هایی شود که نگاه اختلاف‌گرایانه را موجب شود.
هاشمی با بیان اینکه لازم است با همکاری تمام ارکان نظام و با حمایت‌های مقام معظم رهبری و دولت و شورای شهر، شهرداری انتخاب کنیم که تهران را برای مردمش قابل تحمل‌تر کند، گفت: باید هویت فراملی تهران را دوباره بازگردانیم تا بتوانیم به شهرهایی مثل سئول و پکن که در 30 سال گذشته فعالیت‌های تبدیل شدن به شهر فراملی را آغاز کرده و موفق شدند، برسیم.
منتخب مردم شهر تهران با بیان اینکه باید شهری بسازیم که عدالت در آن دیده شود نه اینکه مناطق برخوردار از امکانات شهری لبریز شده و امکانات در مناطق کم‌برخوردار دیده نشود، گفت: باید هویت دینی و ملی به گونه‌ای مورد صیانت قرار گیرد که به دور از افراط و تفریط در شان مردم شهر باشد و همچنین باید با هوشمندسازی شهر، تردد را کاهش داد و دست از بارگذاری در باغات برداشت و به سمت نوسازی بافت فرسوده پیش رویم و همچنین آسیب‌های اجتماعی را به کمک سمن‌ها و مساجد کاهش دهیم و به سمت شهری با درآمدها و توسعه پایدار پیش رویم.
کد مطلب: 374