دبیرکل حزب مردم‌سالاری در جمع پرشکوه حامیان دکتر روحانی در اهواز:

ملت نمی گذارد فیل عده‌ای یاد هندوستان دولت قبل بیفتد

دولت روحانی در ترویج ارزش‌های ملی، امنیت و اقتصاد موفق عمل کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۶
Share/Save/Bookmark
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌امنیت، اقتصاد و باور به ارزش‌های ملی را شاخص‌های منافع ملی برشمرد و گفت: دولت یازدهم در این سه شاخص موفق عمل کرده و بزرگترین حافظ منافع کشور بوده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌امنیت، اقتصاد و باور به ارزش‌های ملی را شاخص‌های منافع ملی برشمرد و گفت: دولت یازدهم در این سه شاخص موفق عمل کرده و بزرگترین حافظ منافع کشور بوده است.
به گزارش ایرنا مصطفی کواکبیان شامگاه پنجشنبه در گردهمایی حامیان حجت‌الاسلام حسن روحانی که از سوی ستاد مرکزی این نامزد انتخاباتی در اهواز برگزار شد با بیان اینکه دکتر روحانی قدرت دفاعی کشور و دیپلماسی را پا به پای همدیگر به جلو برد اظهار کرد:امنیتی که در این دولت در ایران داشتیم در هیچکدام از کشورهای منطقه شاهد نبوده‌ایم؛ این امنیت حاصل قدرت دفاعی است اما قدرت دفاعی بدون دیپلماسی کاری را پیش نمی‌برد.
وی دیپلماسی دولت تدبیر و امید را خردورزانه و عقلانی دانست و بیان کرد:در دولت پیشین، هفت قطعنامه شورای امنیت که هرکدام ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل بودند برای کشور ما به بار آورد و مفهومشان این بود اگر کشور ما آنها را اجرا نکند آنها می‌توانند به زور متوسل شده و به کشور ما حمله نظامی‌داشته باشند.
دبیر کل حزب مردم‌سالاری ادامه داد: با تدبیر دولت یازدهم همه قطعنامه‌ها لغو شد و سایه شوم جنگ از سر ملت ایران با تدبیر دولت یازدهم برداشته شد.
وی گفت: انرژی هسته‌ای را از زمان دولت هفتم داشتیم اما دنیا در آن زمان مثل قاچاقچی به ما نگاه می‌کرد و در این دولت برای نخستین بار با اعمال برجام، انرژی هسته‌ای مسالمت‌آمیز در این دولت به رسمیت شناخته شد.
کواکبیان گشایش اقتصادی را از برکات برجام خواند و اظهار کرد: در آمریکا برخی به ترامپ توصیه می‌کنند کاری کنید دولت روحانی انتخاب نشود چراکه باید دولت خشنی روی کار آید تا آنها زودتر جنگ را بر ایران تحمیل کنند اما غافل از این هستند که ملت صلح دوست ایران مجددا روحانی را انتخاب می‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: همه ما باید برای انتخاب دوباره دکتر روحانی تلاش کنیم؛ شاید صدا و سیما دست جناح مقابل باشد اما همه ما به فضای مجازی دسترسی داریم و آنها نمی‌توانند تلگرام، سایت‌ها و فضای مجازی را ببندند.
وی افزود: در هر شرایطی اگر مردم بالای 50 درصد مشارکت داشته باشند اصلاح‌طلبان پیروز میدان خواهند بود.
کواکبیان که نامزد انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری بود و صلاحیت وی توسط شورای نگهبان احراز نشد گفت: از شهرداری رجل سیاسی انتخاب می‌شود، از قوه قضاییه رجل سیاسی می‌شود کسی که سی سال قبل کاری کرده امروز رجل سیاسی می‌شود اما یک اصلاح‌طلب که نماینده مجلس است رجل سیاسی نیست.
وی با اشاره به دلایل حمایت از دکتر روحانی بیان کرد:تجربه حدود 40 ساله نشان داده که دولت مستقر همیشه برای بار دوم نیز انتخاب می‌شود هرچند که برخی تصمیم گرفته‌اند دکتر روحانی را یک دوره‌ای کنند اما من معتقدم که حضور یکایک شما در عرصه انتخابات موجب انتخاب دوباره روحانی می‌شود.
این فعال سیاسی بیان کرد: اگر اصلاح‌طلبان از روحانی حمایت کرده‌اند این توانمندی را دارند دولت ایشان را هشت ساله کنند.
وی یادآور شد: برخی اینگونه وانمود می‌کنند که در دولت روحانی در بخش اقتصادی کاری نشده اما بدانید آواربرجای مانده از دولت قبل به این زودی برداشته نمی‌شود البته اشتغال دانش‌آموختگان نیز هنوز باید پیگیری شود.
این نماینده مجلس گفت:در این دولت تورم مهار شد و رشد سرمایه‌گذاری بالا رفت؛ همچنین نرخ ارز تثبیت شد و دلار الان زیر چهارهزار تومان است.
وی با اشاره به موضوع فساد اقتصادی بیان کرد:برای نخستین بار تقاضای تحقیق و تفحص در مساله صندوق ذخیره فرهنگیان را در دولت هشتم ارایه دادیم ولی آن موقع مجلس رای نداد و آثار آن در این دولت سر باز کرد در حالی که هشت هزار میلیارد از دولت قبل به این دولت رسیده است.
کواکبیان تاکید کرد: سه هزار میلیارد، سه هزار میلیارد، با دستور رییس دولت قبل جابجا می‌شد،در حالی که این فسادها در دولت تدبیر و امید جایگاهی ندارد و برخی به این خاطر نیز کم آوردند و می‌خواهند تفکر قبلی باز گردد اما بدانند که امکان ندارد ملت ایران به عقب بازگردد.
وی در پایان گفت:سن کابینه باید پایین آید و چند خانم به عنوان وزیر انتخاب شوند.
کد مطلب: 367