دبیرکل حزب مردم‌سالاری در رشت:

همه می دانند بدون قانون نمی‌توان یارانه‌ها را افزایش داد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌و مدیر‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاری» در ستاد حسن روحانی در رشت گفت: تعارفی با دولت نداریم و نقاط ضعف و قوت دولت یازدهم را بیان می‌کنیم.
همه می دانند بدون قانون نمی‌توان یارانه‌ها را افزایش داد
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌و مدیر‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاری» در ستاد حسن روحانی در رشت گفت: تعارفی با دولت نداریم و نقاط ضعف و قوت دولت یازدهم را بیان می‌کنیم.
به گزارش پایگاه خبری فریادگر، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ‌طی سخنانی در ستاد حسن روحانی در رشت اظهار داشت‌: یکی از دلایل ما برای حمایت از روحانی شعارهایی است که دولت یازدهم سر داده و باید کمک کنیم که این شعارها به سرانجام برسد.
وی با بیان اینکه شعارها و هدف‌ها باید تداوم پیدا کند گفت‌: نمی‌گوییم که این دولت نقاط ضعف و عیبی ندارد. یکی از نخستین تذکرات بنده در مجلس دهم به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص بیکاری جوانان بود. اگر دولت تدبیر و امید همچنان استقرار یابد حتما باید نیمی‌از وزرا تغییر کنند.تعارفی با این دولت نداریم. این دولت نه خود را اصلاح‌طلب می‌داند و نه ما آنرا اصلاح‌طلب می‌دانیم اما این دولت حتما مورد حمایت اصلاح‌طلبان است.
کواکبیان اضافه کرد: وزیران هفتاد ساله بروند استراحت کنند.باید جوانان را به کار بگیریم. از نشاط و شور جوانی آنان برای پیشرفت کشور استفاده کنیم.
وی افزود: اگر بنده می‌گویم که از این دولت حمایت می‌کنم باور قلبی من این است برای بازار گرمی‌نمی‌گویم و این واقعیتی است. ما در تعریف منافع ملی سه تا شاخص داریم. امنیت، اقتصاد وباورها و ارزشهای ملی که هر کشور دارد. من معتقدم دولت روحانی در همه این شاخص‌ها موفق بوده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: در بحث امنیت، وزیر دفاع کشور می‌گوید که در دولت روحانی بودجه دفاعی مان دو برابر شده، آیا این مساله ناچیزی است ؟ اقتدار کشور ما در سایه برقراری امنیت است. خوشبختانه در کل کشورهای منطقه خلیج فارس هیچ کشوری به پای امنیت ایران نمی‌رسد. درست است که چندی قبل عده ای آمدند و در میرجاوه اتفاقاتی را رقم زدند ولی ما همچنان در بین کشورهای منطقه، عراق، سوریه، بحرین، افغانستان، پاکستان، لبنان و یمن از امنیت بالایی برخورداریم، آیا این دستاورد کمی‌ است؟
وی تاکید کرد: برخی عنوان می‌کنند که امنیت ایران به خاطر قدرت دفاعی ماست اما اگر قدرت دفاعی باشد ولی دیپلماسی کمک نکند فایده‌ای نخواهد داشت و برعکس این موضوع نیز صادق است.این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.در بحث امنیت ادعا داریم که دولت یازدهم سایه جنگ را از سر کشور ایران دور کرده است. واقعیت این است که هفت قطعنامه تحریمی‌، شورای امنیت علیه ایران صادر کرده بود که ما را در ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار داده بود. فصل هفت این بحث را بیان می‌کند که اگر قطعنامه‌ای صادر شد و کشورمخاطب عمل نکرد می‌توانیم متوسل به زور شویم و آن کشور را وادار کنیم.
کواکبیان اذعان داشت: با یک قطعنامه توانستیم 7 قطعنامه تحریمی‌را لغو کنیم آیا برجام کم دستاوردی است‌؟ دکتر ظریف می‌گوید که در مرحله به مرحله مذاکرات برجام با رهبری هماهنگ بوده‌ایم. از روز اول، برخی همایش دلواپسان را تشکیل دادند اما ما اعلام کردیم که دل آرامیم.با دولت روحانی حقیقتا دل آرامیم. اینکه انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، این انرژی هسته‌ای در این دولت و دولت قبل نبود. از زمان دولت آقای خاتمی ‌انرژی هسته‌ای شروع شد. سایت نطنز از آنزمان شروع شد اما در تمام این مدت ما را در سطح بین‌الملل قاچاقچی فرض می‌کردند و می‌گفتند که ایران دنبال بمب و تسلیحات هسته‌ای است. ما را افراد مخوف و خطرناکی می‌پنداشتند. برای نخستین بار این دولت بود که حق مسلم ما را رسمی ‌کرد.
وی ادامه داد: در برجام ذکر شده که بیش از 5 درصد نباید غنی سازی صورت گیرد و مفهوم آن این است که زیر پنج درصد هیچ اشکالی ندارد و حق ما رسمی ‌شد آیا این موضوع دستاورد کمی ‌است‌؟ به بازرسان بین‌المللی هم گفتیم که بیایند و بررسی کنند. به آنها گفتیم که پارچین و نقاط دیگر را ببینند که ما هیچ انحراف نظامی ‌نداریم. مهمتر از همه اینها، ایران هراسی که در سطح بین‌الملل ایجاد شده بود که هیچ کشوری نتواند با ایران ارتباط برقرار کند از میان رفت و گشایش‌های اقتصادی و روابط خارجی بعد از برجام شکل گرفت.
کواکبیان افزود: در اوج خصومت که با آل سعود در مورد یمن، حج، عراق، نفت و شیعیان وجود داشت یک دفعه آمدند و چند اتوبوس از کرج راه انداختند و سفارت را به آتش کشیدند تا این روابط را به شکلی در آورند که با این کار انگار هدیه‌ای به آل سعود داده‌ایم.
وی تصریح کرد: این عده خوشحال بودند که ترامپ به روی کار می‌آید و برجام را پاره خواهد کرد. حالا ترامپ به عقل رسید اما این عده هنوز به عقل نرسیدند. در حال حاضر در آمریکا نیز این بحث وجود دارد، برخی به ترامپ توصیه می‌کنند که اجازه ندهد دولت روحانی به سر کار بیاید. بلکه دولت خشنی به روی کار بیاید که بتوانیم سرکوبش کنیم. از همین شهر رشت به ترامپ پیام می‌دهم که این عده به دنبال گول زدن وی نیز هستند انشاء‌الله این ملت 29 اردیبهشت به پای صندوق‌های رای می‌آیند و بار دیگرروحانی را انتخاب می‌کنند و این بار خیلی قوی تر رای خواهد آورد.
کواکبیان خطاب به منتقدان روحانی گفت: به مانند اتحادیه اروپا فکر کنید که لااقل از شما بیشتر منطق دارند.
وی با انتقاد از برخی بداخلاقی‌ها در مناظرات ریاست جمهوری عنوان کرد: انصاف در مناظرات باید در نظر گرفته شود.اگر کار مثبتی انجام شده است واقعیت را بگوییم.این رای‌ها و انتخابات می‌گذرند اما شما باید در دل ملت جای داشته باشید و ملت روشنفکر صاحب نظر شما را بپذیرند وگرنه احمدی نژاد خواهید شد.آقای احمدی نژاد زمانی که به مجلس هشتم می‌آمدند برخی‌ها دست می‌کشیدند و از ایشان تبرک می‌جستند !!! به ما می‌گفتند شما بصیرت ندارید‌! اکنون آقایان صاحب بصیرت اعلامیه برائت صادر می‌کنند و واقعا جالب است.
کواکبیان با بیان اینکه دستاوردهای دولت دهم مثبت بوده است، گفت: حداقل آن روند رو به ویرانی را به سمت جلو برد که باید خدا را شکر کرد.
کواکبیان گفت: بعضی‌ها می‌گویند رشد سرمایه‌گذاری این دولت به خاطر فروش نفت بوده است، بحثی نیست اگر شما بودید و آن دولت، دیگر ۲۰۰ هزار بشکه نفت هم نمی‌توانستیم بفروشیم، بایدبه « ب.ز» می‌دادیم تا برایمان بفروشد.14 هزار میلیارد نفت به او دادند اما پولها را نیاورد.
او گفت: اگر قرار باشد رفاه ملی را اضافه کنیم،باید حتما درآمد ملی اضافه شود.اگر می‌خواهیم درآمد ملی زیاد بشود باید تولید ملی زیاد شود.
کواکبیان همچنین گفت: اگر کاندیدایی بیاید که بتواند با منطق تولید ملی را دوبرابر کند همه باید به او رای بدهیم.
وی افزایش قیمت نفت را شعار انتخاباتی دانست و گفت: هیچکدام از کاندیداها در مورد مالیات صحبت نمی‌کنند. امیدواریم که در این مورد نیز حرف بزنند.
کواکبیان گفت: مردم راتشویق کنید که در انتخابات مشارکت کنند، زیرا برخی گمان می‌کنند که می‌توانند انتخابات را به دور دوم بکشند و آن وقت اصلاح‌طلبان دیگر حالی نخواهند داشت که پای صندوق‌های رای بیایند. ولی امیدواریم که در دور اول در ۳۰ اردیبهشت پیروزی خود را در انتخابات جشن بگیریم.
او ادامه داد: پانزده روز مانده به انتخابات سایت کارانه ایجاد کرده اند که بگویند اگر مردم بیکار هستید بیایید به شما پول بدهیم، اولا چه کاره هستند که این کار را می‌کنند و ثانیا این مفهوم را دارد که ما انتخاب شده‌ایم و این شبهه را ایجاد کند که کار تمام است و برگزاری انتخابات صوری است.اینها اعتماد به نفس‌شان از احمدی‌نژاد هم بیشتر است.
کواکبیان گفت: این‌ها تبلیغات انتخاباتی ست و حتی روستاییان هم فهمیده‌اند که نمی‌شود قانون را دور زد.
وی گفت:در مجلس هشتم تصویب کرده بودیم به هر‌کس ۱۷ هزار تومان یارانه بدهیم که همان موقع هم مخالف بودم و یک دفعه متوجه شدیم که یارانه ۴۵ هزار تومانی به مردم می‌دهند.
وی ادامه داد: مردم باید در انتخابات فعالیت بیشتری داشته باشند و باید علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و همه دست به دست هم می‌دهیم و در انتخابات شرکت می‌کنیم.
کواکبیان در پایان تاکید کرد: به سه دلیل باید در انتخابات از روحانی حمایت کنیم که اولا تجربه این چند ساله تکرار خواهد شد، ثانیا دستاورد‌هایی که این دولت داشته تداوم پیدا کندو ثالثا به عقب بر نگردیم.
کد مطلب: 366