دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب:

اصلاحات را قربانی بازی های سیاسی خود نکنید

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب با بیان اینکه ارائه لیست شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر موجب انشقاق بین اصلاح‌طلبان شده است، گفت:روند و اسامی که کنار هم قرار گرفته‌ نشان می‌دهد که جریانی خاص پشت این لیست قرار دارد.
اصلاحات را قربانی بازی های سیاسی خود نکنید
دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب با بیان اینکه ارائه لیست شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر موجب انشقاق بین اصلاح‌طلبان شده است، گفت:روند و اسامی که کنار هم قرار گرفته‌ نشان می‌دهد که جریانی خاص پشت این لیست قرار دارد.
آرش حبیبی دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به ارائه لیست انتخاباتی از سوی شورای سیاستگزاری اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر تصریح کرد: از اول نظر شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب این بود که باید احزاب تقویت شود و این حرکت و انشقاقی که اکنون در جریان اصلاح‌طلبی با ارائه این لیست به وجود آمده، حاصل عبور از احزاب است.
وی افزود: این لیست تصمیم‌گیری توسط اشخاص حقیقی را بیشتر کرده و وزنی که الان اشخاص حقیقی در شورای سیاستگذاری دارند، به مراتب بیشتر از حزب است .
دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب ادامه داد: حزبی که عقبه چندین هزار نفره و تشکیلات دارد و چندین سال فعالیت کرده است، در این شورای هماهنگی معادل یک رأی است.
حبیبی با بیان اینکه اگر ما قائل به این بودیم که شورای سیاستگذاری بعد از انتخابات مجلس کارش تمام است، به همین دلیل بود که نقش احزاب پررنگتر شود، خاطرنشان کرد: الان لیستی که داده‌اند حاصل همان بوده که من احساس می‌کنم لغزنده‌تر از لیست‌های قبلی است و این به شورای شهر آسیب می‌زند.
دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب با بیان اینکه برخی افرادی که در همین لیست شورای شهر شورای سیاستگذاری است، اگر یک جست‌وجوی ساده در گوگل کنید، هیچ اطلاعاتی از آنها موجود نیست، تصریح کرد: آیا سزاوار است که شهر تهران که پایتخت کشور با 15 میلیون جمعیت است به افرادی سپرده شود که هیچ تخصص و خروجی‌ای از خود نشان نداده‌اند؟
حبیبی ادامه داد: از طرفی دیگر، در شورای شهر تصمیمات بزرگی باید گرفته شود و بودجه‌های میلیاردی به طور سالیانه در آن مورد تصویب قرار گیرد؛ وقتی کسی که تعداد صفرهای میلیارد را نمی‌داند چطور می‌خواهد برای شهر به این بزرگی تصمیم‌گیری کند؟
وی افزود: روند و اسامی که کنار هم قرار گرفته‌اند نشان می‌دهند که جریانی خاص درون جریان اصلاح‌طلبی پشت این لیست بوده و لیست را چیدمان کرده‌اند که ان‌شاءالله نیت بدی نداشته باشند و نخواهند به منافع شخصی و جریانی‌شان برسند.
دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب ادامه داد: نتیجه ارائه چنین لیستی این می‌شود که جریان اصلاح‌طلبی تکثر داشته باشد و من می‌گویم الزامی نداریم که با یک لیست وارد انتخابات شویم و نباید به لیست تکیه کرد.
حبیبی افزود: کاش شورای نگهبان در این مسئله حضور داشت تا آن را کنترل کند، چون شورای نگهبان فضای انتخاب را بیشتر از پدرخوانده‌هایی قرار می‌دهد که در جریان شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هستند.
وی افزود: آیا شما حاضر هستید فرمان ماشین‌تان را به کسی دهید که هیچ تجربه‌ای ندارد؟ درست است که جوانگرایی خوب است، ولی وقتی صحبت از فضای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است، باید فرمان اداره شهر را به افرادی داد که تجربه و تخصص این کار را دارند.
دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب تأکید کرد: احساس من این است که برخی از انتخاب‌ها، کسانی بودند که دستورپذیرتر باشند و نخواستند که اظهارنظری بشود.
حبیبی با بیان اینکه جوانگرایی و ورود خانم‌ها را به لیست قبول دارید و این را نکته مثبت این لیست می‌دانیم، گفت: اما باید مسئولیت به این بزرگی را به کسانی داد که بتوانند از پس مسائل شهر بزرگ تهران برآیند. خیلی از افرادی که توانمند بودند از این لیست حذف شده‌اند و اگر خدا بخواهد ما لیست خواهیم داد.
کد مطلب: 365