دبیرکل حزب مردم‌سالاری در مراسم افتتاح شعبه این حزب در رباط‌‌ کریم و پرند:

نگاه ما به قدرت، نگاه امانتداری است نه کسب طعمه لذیذ

رویکرد کلی حزب مردم‌سالاری در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت از روحانی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
دفتر حزب مردم‌سالاری در شهرستان رباط‌ ‌کریم (پرند) با حضور دبیرکل این حزب، دکتر مصطفی‌ کواکبیان، برخی از اعضای شورای مرکزی حزب و اصلاح‌‌طلبان و مردم شریف شهرهای پرند و رباط ‌کریم افتتاح شد.
دفتر حزب مردم‌سالاری در شهرستان رباط‌ ‌کریم (پرند) با حضور دبیرکل این حزب، دکتر مصطفی‌ کواکبیان، برخی از اعضای شورای مرکزی حزب و اصلاح‌‌طلبان و مردم شریف شهرهای پرند و رباط ‌کریم افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری فریادگر، در ابتدا ولی درویشی، عضو شورای مرکزی و دبیر حزب‌ مردم‌سالاری شهرستان رباط‌ کریم و پرند، ضمن خیرمقدم به حضار و مهمانان این مراسم، با اشاره به روند ثبت‌نام کاندیداهای ریاست‌جمهوری گفت: متاسفانه هنوز فرهنگ تحزب آن طوری که شایسته است در کشور ما نهادینه نشده است. در این روند عدم احراز صلاحیت افرادی همچون دکتر کواکبیان که بی‌شک ظرفیت‌های فراوانی جهت افزایش مشارکت مردم در انتخابات داشت مایه تاسف است.

مهندس حبیبی عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری هم در این مراسم گفت: اعضای حزب مردم‌سالاری همواره با حضور حداکثری در جریان انتخابات تاثیر خود را در این رویداد نشان داده‌اند.
عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری در خصوص رد صلاحیت دبیرکل حزب هم گفت: شورای محترم نگهبان با عدم احراز صلاحیت دکتر کواکبیان نعمت حضور فردی متخصص و برآمده از قانونی‌ترین ساختار ممکن برای اداره کشور را از مردم دریغ کرد.

رضا شمسی‌پور مسوول کمیته استان حزب مردم‌سالاری هم در این مراسم گفت: احزاب می‌توانند تاثیر فراوانی در رشد و توسعه یک جامعه داشته باشند و باید بتوانیم فرهنگ تحزب را در کشور نهادینه کنیم.
وی افزود:خرسندم که اعلام کنم امروز دویست و هشتاد و یکمین دفتر حزب مردم‌سالاری در کشور در شهرستان رباط‌ کریم افتتاح شد. ایشان افزودند: این آغاز راه نیست و انشاءالله آخرین هم نخواهد بود.

در ادامه مراسم دکتر مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به عدم احراز صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان با استناد به اخبار و احادیث متعدد گفت: مسوولیت بار سنگینی است و من بسیار خرسندم که شورای نگهبان این بار را از دوش من برداشتند چون نگاه حزب مردم‌سالاری به قدرت نگاه امانتداری است و نه کسب طعمه لذیذ اما ناراحتم که پس از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی هنوز با این حجم از مشکلات در زمینه ثبت‌نام و نحوه احراز صلاحیت‌ها در انتخابات ریاست جمهوری مواجهیم.
کواکبیان افزود: در این زمینه بهتر است حزب‌گرایی نهادینه شود و افراد از سوی یک حزب یا جمعی از احزاب معرفی شوند. در کل امیدوارم شورای نگهبان براساس سیاست‌های کلی انتخاباتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری شاخص‌های دقیق رجل سیاسی- مذهبی و مدیر و مدبر بودن را بیان کند تا فقط افراد واجد صلاحیت ثبت‌نام کنند و شورای نگهبان هم پاسخگو باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت چهره‌هایی مثل احمدی‌نژاد که دارای پرونده‌های فراوان در کمیسیون اصل نود هستند اساسا چرا نباید تعقیب قضایی شوند؟ تا نیازی به عدم احراز صلاحیت نباشد.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری درباره نوع فعالیت این حزب در انتخابات آینده گفت: این حزب هیچگاه عرصه را ترک نمی‌کند و در این انتخابات هم رویکرد کلی ما حمایت از حسن روحانی است.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین افزود: در انتخابات شورای اسلامی شهرها هم تاکید دارم که با جدیت حضور یابید چه در سطح کاندیداتوری و چه در سطح شهروندی با فعالیت موثر و جدی عرصه انتخابات باید پرشور باشد.
کواکبیان در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در خصوص هدف ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: حزب مردم‌سالاری یکی از معدود احزاب تشکل یافته و پایبند به تشکیلات خود است که همه تصمیمات در این حزب توسط خردجمعی و با نظر اعضای شورای مرکزی اتخاذ می‌شود. ثبت‌نام بنده با نظر هم حزبی‌ها انجام شد و اگر در ادامه روند انتخابات مجددا حزب به بنده تکلیف می‌کرد که به نفع کسی کناره‌گیری کنم قطعا این کار را انجام می‌دادم.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری در پایان گفت: در آینده هم با اتکا بر قانون و رعایت اصول حزبی خود فعالیت خواهیم داشت و ضمنا در مجلس هم خواهیم کوشید که قوانین مربوط به انتخابات ریاست جمهوری اصلاح شود.
کد مطلب: 356