درخواست کواکبیان در صحن علنی مجلس:

‌تعداد اعضای شورای شهر تهران را افزایش دهید

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش تعداد اعضای شورای شهر تهران شد.
‌تعداد اعضای شورای شهر تهران را افزایش دهید
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش تعداد اعضای شورای شهر تهران شد.
مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 152 آیین نامه داخلی مجلس، متذکر شد: در موارد اعاده شده از سوی شورای نگهبان، کمیسیون اصلی باید نظر کمیسیون‌های فرعی را می‌خواست تا این کمیسیون‌ها نیز نظرات خود را اعلام کنند اما کمیسیون شوراها این روند را در اصلاح طرح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران رعایت نکرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که بنده از طرف رئیس مجلس برای کنفرانس فلسطین در الجزایر مأموریت داشتیم علی‌رغم این که پیشنهاد ‌چاپی داشتم برای افزایش تعداد اعضای شوراها در کلان‌شهرها اما متاسفانه اجازه ندادید مطرح شود.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در زمان طاغوت که اصلاً شورا را قبول نداشتند تعداد اعضای انجمن شهری با جمعیت آن زمان تهران 45 نفر بود، اما اکنون که تهران حدود 8 – 9 میلیون نفر جمعیت دارد، چرا باید اعضای شورای شهر فقط 21 نفر باشند.
وی افزود‌: تقاضای افزایش تعداد اعضای شورای شهر تهران را داریم که در قالب پیشنهاد چاپ شده کمیسیون مطرح خواهیم کرد. اگر دستور بفرمایید با توجه به این که لایحه اعاده شده شورای نگهبان به کمیسیون شوراها ارجاع شده پیشنهاد خود را مطرح کنیم.
علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: اگر پیشنهاد شما در چارچوب موارد اعاده شده باشد، منعی ندارد و از نظر آیین‌نامه مشکلی ندارد.
کد مطلب: 341