کواکبیان در نماز جمعه شهر پردیس:

به کسانی که برای رسیدن به قدرت از بیت المال هزینه میکنند رای ندهید

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۲
Share/Save/Bookmark
 
نماینده تهران گفت: مردم نباید به کسانی که برای کسب قدرت از اموال بیت المال استفاده کرده و با ارقام نجومی می‌خواهند هزینه تبلیغات کنند رای بدهند.
به کسانی که برای رسیدن به قدرت از بیت المال هزینه میکنند رای ندهید
نماینده تهران گفت: مردم نباید به کسانی که برای کسب قدرت از اموال بیت المال استفاده کرده و با ارقام نجومی می‌خواهند هزینه تبلیغات کنند رای بدهند.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان که در مراسم نماز جمعه شهرستان پردیس سخن می‌گفت، با تبریک سال نو و ماه رجب و سالروز استقرار جمهوری اسلامی ماه رجب را ماه امامت و ولایت و ماه شعبان را ماه نبوت و ماه رمضان را ماه خداوند دانست و بر ضرورت کسب آمادگی در ماه رجب برای ورود به شعبان و رمضان تاکید کرد.

وی با اشاره به آیات 58و59 سوره نساء و بیان حدیثی از حضرت امام محمد باقر(ع) گفت: از دیدگاه امامان معصوم(ع) هرگونه قدرت سیاسی و دستیابی به دولت و حکومت، نوعی امانت است که صاحبان این امانت مردم هستند و باید به اهل آن بسپارند.

امام باقر(ع) می‌فرمایند آیه 58 یعنی همان آیه إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلیٰ أَهلِها مربوط به مردم است و آیه 59 یعنی همان آیه أَطیعُوا اللَّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ مربوط به ما ائمه اطهار است.

این استاد فقه سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه انسان های با تقوا نباید دنبال قدرت بدوند بلکه باید قدرت به دنبال آنان باشد، اظهار کرد: حضرت امیر المومنین علی(ع) حکومت را امانتی بر دوش مسئولان می‌داند و نه لقمه چرب و لذیذ و طعمه چپاول شدنی لذا مردم نباید به کسانی که برای کسب قدرت از اموال بیت المال استفاده کرده و با ارقام نجومی می‌خواهند هزینه تبلیغات کنند رای بدهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال 1396 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال گفت: ما مجلسیان و همه دولتمردان و تمامی ارکان حکومتی باید دست به دست هم بدهیم تا برای رونق اقتصادی و افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال به ویژه اشتغال جوانان و مخصوصاً جوانان فارغ التحصیل گام های بلندی برداریم.

رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با اشاره به مطرح شدن تحریم‌های جدید در مجلس سنای آمریکا گفت: ما باید با دیپلماسی قوی دولت ترامپ را از به کارگیری تحریم های جدید که قطعا خلاف مفاد برجام و هرگونه حسن نیت در تعامل مثبت جهانی است پشیمان کنیم و قطعا مجلس شورای اسلامی نیز باید در کنار دولت حتما واکنش مناسبی در این زمینه از خود بروز دهد.

کواکبیان در پایان با اشاره به مشکلات مردم پردیس و بومهن در زمینه صدرور اسناد مالکیت و همچنین پرداخت عوارض بزرگراه پردیس گفت: با همکاری استانداری، فرمانداری و شهرداری و همچنین تشکیل جلسه با وزیر راه و شهرسازی حتما مشکلات را پیگیری خواهیم کرد.
کد مطلب: 340