ميرزا بابا مطهري‌نژاد سخنگوي حزب مردم‌سالاري خبر داد ؛

درخواست مجدد از دبيرکل حزب‌ مردم‌سالاري براي اعلام حضور به عنوان نامزد اصلاح‌طلب انتخابات رياست جمهوري

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۹
Share/Save/Bookmark
 
در اولين جلسه پس از هشتمين شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري ، بار دیگر اعضاي شوراي مرکزي حزب مردم سالاري از دبيرکل اين حزب‌ درخواست کردند به عنوان تنها نامزد اصلاح‌طلب انتخابات رياست جمهوري اعلام حضور کند.
اولين جلسه هشتمين شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري روز جمعه 20 اسفند در دفتر حزب برگزار شد.
در اين جلسه اعضاي شوراي مرکزي حزب مردم سالاري از دبيرکل اين حزب‌ درخواست کردند به عنوان تنها نامزد اصلاح‌طلب انتخابات رياست جمهوري اعلام حضور کند. پيش از اين نيز اين مساله در پانزدهمين کنگره حزب مردم‌سالاري مطرح شده بود و اعضاء شوراي مرکزي حزب به اتفاق آرا تصويب کردند که مصطفي کواکبيان نامزد رياست جمهوري دوازدهم شود.
حال روز گذشته ميرزا بابا مطهري‌نژاد رئيس کميته اطلاع‌رساني و سخنگوي حزب مردم‌سالاري از درخواست مجدد اعضاي اين حزب از مصطفي کواکبيان براي کانديدا شدن براي انتخابات رياست جمهوري خبر داد.
ميرزابابا مطهري‌نژاد در رابطه با مباحث و مصوبات اين نشست گفت: شوراي مرکزي حزب بعد از کنگره عالي‌ترين رکن حزب مردم‌سالاري است که به طور معمول هر ماه يک بار، با حضور دبيرکل و اعضاي شوراي مرکزي و هيات داوري، که منتخب کنگره هستند در دفتر مرکزي حزب برگزار مي‌شود و مهمترين تصميمات و راهبردهاي حزبي در جلسات شوراي مرکزي تصويب و براي اجرا به کميته‌ها، شاخه‌ها و سازمان‌هاي وابسته به حزب و دفاتر و شعبات استاني ابلاغ مي‌شود. سخنگوي حزب مردم‌سالاري در ادامه با اشاره به اينکه در کنگره پانزدهم، به دبيرکل تکليف شده بود که در انتخابات رياست جمهوري دوازدهم از طرف حزب مردم‌سالاري به عنوان نخستين نامزد اصلاح‌طلب اعلام حضور نمايد و چگونگي اين حضور و تعامل با ساير تشکل‌هاي اصلاح طلب را به خود دبيرکل محول کرده بود، در اين نشست چگونگي فعاليت دبيرکل در رابطه با اين مصوبه مورد بحث قرار گرفت و به اتفاق آرا اعضاي شوراي مرکزي مجددا از دبيرکل خواستند که به اين منظور هرچه سريع‌تر فرايند عملياتي شدن را تدوين و اعلام عمومي نمايد.
عضو دفتر سياسي و رئيس کميته اطلاع‌رساني مردم‌سالاري انتخاب اعضاي دفتر سياسي و مسوولين کميته‌ها و شاخه‌هاي اين حزب را در دوره هشتم از ديگر مصوبات اين نشست اعلام کرد و گفت: 10 نفر اعضاي اصلي و 5 نفر اعضاي علي‌البدل کميته سياسي حزب که مهمترين هسته کارشناسي و اطاق فکر حزب و بازوي توانمند شوراي مرکزي و دبيرکل به حساب مي‌آيند، انتخاب شدند. حضور 8 نفر از نمايندگان اصلاح‌طلب فعلي و ادوار مجلس در بين منتخبين نشانگر قوت کميته سياسي حزب و نشان از درايت و بصيرت سياسي شوراي مرکزي دارد. مطهري‌نژاد در اين گفت‌وگو تعداد سازمان‌هاي حزب را دو سازمان جوانان و بانوان و تعداد کميته‌ها را 10 کميته و شاخه‌ها را 30 شاخه اعلام کرد که درصورت نياز با تصويب شوراي مرکزي به اين تعداد افزوده خواهد شد.
سخنگوي حزب مردم‌سالاري بررسي مواضع حزب در انتخابات شوراهاي اسلامي در سراسر کشور و انتخابات ميان‌دوره‌اي مجلس شوراي اسلامي در 4 حوزه انتخابيه را از مباحث ديگر اين جلسه شوراي مرکزي اعلام و گفت: نشست بعدي شوراي مرکزي اين حزب 22 فروردين 96 برگزار خواهد شد.
گفتني است که در جلسه شوراي مرکزي حزب مردم سالاري با راي اعضاي شوراي مرکزي اين حزب علاوه بر دبيرکل، داريوش قنبري، انوشيروان محسني بندپي، عبدالله خدري، علي ساري، عبدالله حاتميان، شهروز برزگر، حسين قيومي، ميرزابابامطهري‌نژاد، رضا جلالي، اقبال محمدي، آرش حبيبي، علي‌اکبر فلاح، رويا زماني، اميرطاهرخاني و حميدرضا شکوهي را به عنوان اعضاي اصلي و علي‌البدل دفتر سياسي، کميته ها و مسوولان شاخه‌هاي حزب مردم‌سالاري انتخاب کردند.
 
کد مطلب: 334