کواکبیان در پانزدهمین کنگره حزب مردم سالاری:

اگر دلـواپسان بگذارند بـراي تداوم برجـام نگرانی نداريم

براي جا انداختن تحزب در ايران از تمام وجودمان مايه ميگذاريم
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه اعضاي هشتمين دوره شوراي مرکزي حزب مردم سالاري در اين کنگره پانزدهم انتخاب ميشوند، گفت: افتخار مي کنيم که پانزدهمين کنگره حزب مردم سالاري را در حالي برگزار ميکنيم که تجربه برگزاري سخت ترين شرايط سياسي را پشت سر گذاشته و کنگره سالانه خود را برگزار کرده است.
دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم سالاري آخرين سخنران مراسم افتتاحيه کنگره حزب مردمسالاري بود.
دبيرکل حزب مردم سالاري ضمن خوشامدگويي به مهمانان مراسم بالاخص خانواده معزز آيت الله هاشمي رفسنجاني، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، نمايندگان ادوار مجلس، مديران مسوول روزنامه ها، فعالان سياسي و دبيران کل احزاب، اعضاي شوراي شهر تهران و اعضاي منتخب حزب مردم سالاري از سراسر کشور، در ابتدا گزارشي کوتاه درباره فعاليت حزب ارائه کرد.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه اعضاي هشتمين دوره شوراي مرکزي حزب مردم سالاري در اين کنگره پانزدهم انتخاب ميشوند، گفت: افتخار مي کنيم که پانزدهمين کنگره حزب مردم سالاري را در حالي برگزار ميکنيم که تجربه برگزاري سخت ترين شرايط سياسي را پشت سر گذاشته و کنگره سالانه خود را برگزار کرده است.
مصطفي کواکبيان اظهار داشت: فکر نميکنم هيچ حزب اصلاح طلبي به اين تعداد و با اين نظم سر موعد خويش کنگره سالانه برگزار کرده باشد.
دبيرکل حزب مردم سالاري اشاره کرد: حتي هشتمين کنگره که در سال 88 برگزار شد، کنگره اي پرحاشيه بود که با سخنراني آقايان مجيد انصاري، ابوترابي و مهدي کروبي همراه شد که بسيار تاثيرگذار در کشور بود.
مديرمسوول روزنامه «مردم سالاري» در ادامه با اشاره به انتخابات دور دوازدهم رياست جمهوري و دور پنجم شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت: در يک سال گذشته 12 جلسه شوراي مرکزي بدون تاخير و با حد نصاب قانوني برگزار شد. وي افزود: 24 جلسه دفتر سياسي و 14 جلسه کميته اجرايي نيز برگزار شد. دبيرکل حزب مردم سالاري همچنين به نشست شاخه مهندسان روز مهندس را در برج ميلاد و جلسه شاخه پزشکان در هتل المپيک به مناسبت روز پزشک و برگزاري پيش کنگره و مراسم ضيافت افطاري و اردوي تابستاني را از جمله ديگر فعاليتها دانست و گفت: اميدواريم شاهد تلاش سراسري براي توسعه تحزب در کشور باشيم و به شما اعلام ميکنم دوستان ما در حزب مردم سالاري براي جا انداختن تحزب در کشور از تمام وجودشان مايه ميگذارند.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در ادامه به مساله ديپلماسي پرداخت و گفت: ما نگراني از ترامپ نداريم. مشکل اصلي دلواپسان داخلي هستند. که اگر برجام بخواهد تداوم بيابد بايد دوستان داخلي تحمل کنند هيچ نگراني براي تداوم برجام نداريم.
وي با اشاره به اين که برجام ادامه دارد، گفت: ترامپ قدرت پاره کردن و تغيير برجام را ندارد. چرا که نظام بينالمللي و اتحاديه اروپا هم نميگذارند چنين اتفاقي بيفتند. منتها در داخل گويا برخي خوشحال ميشوند که برجام پاره شود. دبيرکل حزب مردم سالاري در ادامه در خصوص فعاليت سياسي جريان اصلاحات گفت: بنابراين است که همه طيفهاي اصلاح طلب انشاءالله به وحدت برسند. البته مشکلاتي وجود دارد. اما شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات مرجعيت بايد داشته باشد و شوراهاي ديگر تابع آن باشند چرا که اين شورا از سال 77 ايجاد شده و برخي شوراها بعدها تاسيس شدهاند. لذا اگر مرجعيت شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات به رسميت شناخته شود، مشکلي براي وحدت و انسجام نيست. وي در ادامه گفت: در انتخابات شوارها، بايد از توصيههاي تهران، به شهرستانها جلوگيري شود و احزاب و جريانهاي اصلاح طلب، خودشان در شهرها قدرت تصميمگيري به صورت  مستقل دارند.
دبيرکل حزب مردم سالاري در ادامه مراسم، ياد و خاطره آيتالله هاشمي رفسنجاني را زنده کرد و گفت: در خصوص ويژگيهاي آيت الله هاشمي رفسنجاني صحبتهاي بسياري کرده ام، اما اگر فقط به همين سياست خارجي نگاه کنيم، ايشان بسيار هوشمندانه در عرصه سياست خارجي نظريهپرداز بودند. وي افزود: آقاي هاشمي رفسنجاني برخلاف احمدي نژاد که 9 بار به سازمان ملل رفت اساسا يکبار هم به سازمان ملل نرفت و برعکس تمام هياتهاي خارجي وقتي به ايران مي آمدند، اول تقاضاي ديدار با آيت الله را داشتند. مصطفي کواکبيان گفت: ايشان در سفر آيت الله به عربستان، اتفاقات بسيار مهمي افتاد و درب بقيع به روي زائران ايراني باز شد و شرايط براي زيارت خانمها نيز فراهم شد. ايشان پس از بازگشت بخشي از سنگ کعبه را به عنوان عقيق به بنده هديه دادند. دبيرکل حزب مردم سالاري به ديدارهاي فراوان خود با آيت الله هاشمي رفسنجاني اشاره کرد و گفت: پس از حدود پنجاه روز هنوز باورم نيست که آيت الله هاشمي رفسنجاني از دنيا رفته اند.
وي افزود: ممکن است صندلي ايشان در مجمع تشخيص مصلحت نظام و جاي ديگر در اختيار ديگران قرار بگيرد. اما جاي ايشان را هيچکس نميتواند براي ملت ايران پر کند. البته بنده مباحث مختلف در بحث و گفتوگو و تفاهم ملي داشتم که در مجلس گفتم و چون وقت نماز جمعه است و پايان کنگره در فرصت ديگر در اين زمينه سخن خواهم گفت.
کد مطلب: 331