فردا با شعار تقويت اعتماد عمومي ‌برگزار مي‌شود:

پانزدهمين کنگره حزب مردم‌سالاري

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۲
Share/Save/Bookmark
 
پانزدهمين کنگره حزب مردم‌سالاري، صبح روز جمعه ششم اسفند ماه با حضور جمعي از نمايندگان مجلس، فعالان سياسي، دبيران کل احزاب و اعضاي منتخب حزب از سراسر کشور در تالار آدينه برگزار مي‌شود.
حزب مردم‌سالاري ابتدا با تلاش جمعي از فعالان اصلاح‌طلب و به منظور حمايت از گفتمان اصلاح‌طلبي در سال 1377 ابتدا در شهرهاي استان سمنان شکل گرفت و پس از تصويب اساسنامه آن در سوم مهر ماه سال 1387، در کميسيون ماده 10 قانون احزاب، پروانه آن در دهم آبان 1378 به نام حزب مدافعين پيام دوم خرداد صادر شد. در پي برگزاري اولين کنگره در دوم خرداد 1381 اين حزب به نام حزب مردم‌سالاري تغيير نام يافت و اصلاحات اساسنامه آن در 4 شهريور 81، به تصويب کميسيون ماده 10 قانون احزاب رسيد. در اول دي ماه سال 1380 نيز روزنامه مردم‌سالاري به عنوان ارگان رسمي‌اين حزب، انتشار خود را آغاز کرد.حزب مردم‌سالاري تنها حزب اصلاح‌طلبي محسوب مي‌شود که طي 15 سال اخير، همه ساله کنگره ساليانه خود را برگزار کرده است. دبيرکل حزب از آغاز تاکنون دکتر مصطفي کواکبيان بوده که هر دو سال يکبار در مسووليت خود ابقا شده است.کنگره‌هاي حزب مردم‌سالاري، هر دو سال، يکبار کنگره انتخاباتي است که اعضاي شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري در آن با راي اعضاي حزب، انتخاب مي‌شوند و سپس اعضاي منتخب شوراي مرکزي، دبيرکل حزب را انتخاب مي‌کنند.
کنگره‌هاي حزب مردم‌سالاري طي ساليان مختلف، همواره خبرساز بوده است. از جمله در کنگره حزب مردم‌سالاري در زمستان سال 1391، دکتر حسن روحاني و دکتر محمدرضا عارف، هر دو سخنراني کردند و فعاليتهاي تبليغاتي خود براي حضور در انتخابات رياست جمهوري سال 92 را عملا از کنگره حزب مردم‌سالاري آغاز کردند.حزب مردم‌سالاري که از بدو تاسيس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات، عضو اصلي آن بوده است، داراي دفاتر فعال استاني در تمامي‌نقاط کشور و از معدود احزابي است که از پايين به بالا شکل گرفته و از بطن جامعه ايجاد شده است.
پانزدهمين کنگره حزب مردم‌سالاري با شعار تقويت اعتماد عمومي‌برگزار مي‌شود که راهکارهاي تقويت اعتماد عمومي‌در تبليغات اين حزب، مواردي همچون آرامش اجتماعي و رشد فضايل اخلاقي، حفظ منافع ملي در تداوم برجام، ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي، برخورد با املاک نجومي‌و فيش‌هاي نامتعارف، ارتقاي نقش سياسي زنان و جوانان، گفت و گو و تفاهم ملي، منشور حقوق شهروندي، حزبي شدن انتخابات، لايحه جامع اطلاع رساني و امنيت اجتماعات سياسي ذکر شده است.
کد مطلب: 329