جواد شرفخانی دبیر حزب مردم‌سالاری استان ایلام:

هدف از تخریب دولت، ایجاد یاس در مردم نسبت به نظام است

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۱
Share/Save/Bookmark
 
فعال سیاسی اصلاح طلب و دبیر حزب مردم‌سالاری در استان ایلام تاکید کرد: هدف اساسی گروه تخریب دولت این است که مردم را نسبت به عملکرد دولت و نظام دچار ناامیدی کنند تا نارضایتی عمومی‌در جامعه ایجاد شود.
هدف از تخریب دولت، ایجاد یاس در مردم نسبت به نظام است
جواد شرفخانی افزود: با این رویه می‌خواهند  آرای روحانی را در انتخابات آینده کاهش دهند اما اینها دوستان نادانی هستند که برای اهداف انتخاباتی خویش در حال کاهش اعتماد عمومی‌و تخطئه نظام هستند.
وی اظهار کرد: راهکار خروج از این شرایط و حفظ اعتماد عمومی‌به نظام و دولت، رعایت اخلاق سیاسی و تمکین به قانون و توجه به منافع ملی و کلان کشور و البته در صورت نیاز توجه نهادهای امنیتی و قوه قضاییه به عوامل هزینه بر و بحران زا برای کشور است.
عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری  یادآور شد: بحث دیگری که باید به آن اشاره کرد حمایت نکردن مدیران دولتی از دولت تدبیر و امید است!برخی از مدیرانی که در این دولت منصوب شده اند حاضر به پاسخگویی به انتقادها و تخریب‌ها و دفاع از دولت نیستند و به نظر باید در این خصوص چاره اندیشی و تجدید نظر شود.
این فعال سیاسی گفت: لازم است مدیرانی که با دولت همسو نیستند یا خودشان کنار بروند یا از سوی وزرا و استانداران برکنار شوند زیرا کسانی باید در این دولت مدیر باشند که مرام و منش دولت تدبیر و امید را قبول داشته باشند. به گفته وی، البته بخشی از مدیران نظیر استانداران، فرمانداران و بخشداران که زیر نظر وزارت کشور کار می‌کنند و نماینده دولت محسوب می‌شوند در دفاع از دولت و تشریح خدمات دولت باید فعال تر از دیگران باشند.
شرفخانی اضافه کرد: در خصوص وضعیت مدیران در استان ایلام نیز باید گفت که مواضع استاندار خیلی مثبت ارزیابی می‌شود اما برخی فرمانداران و مدیران کل باید تکلیف خود را روشن کنند در غیر این صورت بهتر است استانداران به فکر نیروهای شجاع، کارآمد و شایسته حامی‌دولت به جای آنها باشد در این مورد دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین خدمات ارزنده دولت و ارتباط بیشتر مدیران با مردم و رسانه‌ها است.مدرس دانشگاه‌های ایلام گفت: تخریب دولت موضوع تازه‌ای نیست و از همان روزهای نخست روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، دلواپسان عزم خود را جزم کرده بودند که برای اقدام‌های دولت، دلواپسی خود را بروز دهند که پرونده برجام نقطه عطف این موضوع است.
دبیر حزب مردم سالاری در استان ایلام افزود: این افراد وقتی برجام را تمام شده و برگ برنده دولت روحانی دیدند و شکست تاریخی خود را در آن به نظاره نشسته بودند رویکرد و روش تخریب خود را عوض کرده و روی نتایج آن تمرکز کردند. به گفته وی، به عنوان مثال بر روی تحریم سوئیفت و باز نشدن آن دست گذاشته اند اما پرسش اصلی اینکه این تحریم‌ها کی اعمال شد؟ چرا هفت سال پیش که احمدی نژاد گرفتن تحریم را افتخار برای دولت خود می‌دانست و قطعنامه‌ها را کاغذ پاره می‌خواند مخالفان سکوت کردند.
دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان ایلام اظهار کرد: یکی از مواردی که دولت روحانی بر آن تاکید دارد وجود شفافیت در اقتصاد است؛ اما این مساله با عملکرد و مرام یک گروه سودجو در تضاد است، زیرا انضباط اقتصادی و مبارزه با فساد منافع آنها را به خطر می‌اندازد و در پرونده‌هایی که باز شده نیز دست عده ای از آنها رو و رد پایشان در مفاسد اقتصادی نیز هویدا شده است.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: پرونده حقوق‌های نجومی‌نیز موجی است که دلواپسان بر آن سوار شده تا با تحریف و وارونه کردن واقعیت‌ها، اعتماد عمومی‌را به دولت و نظام خدشه دار کنند.
وی یادآور شد: مردم می‌دانند که حقوق‌های نامتعارف و به اصطلاح نجومی‌از زمان دولت گذشته آغاز شده ضمن اینکه کل مبالغ نامتعارف به 50 میلیارد تومان هم نمی‌رسد در حالیکه پرونده تخلف خاوری 3000 میلیارد تومان و پرونده بابک زنجانی میلیاردر نفتی زمان احمدی‌نژاد بیش از 000/10 میلیارد تومان است، همچنین پرونده املاک نجومی‌شهرداری تهران چند برابر رقم حقوق‌های نامتعارف است! چرا این موضوع‌ها را در حاشیه قرار می‌دهند؟
شرفخانی گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی‌ بهترین فرصت برای وحدت و انسجام همه گرایش‌های سیاسی و فکری درون نظام است تا تمام مردم و نخبگان را برای پاسخ کوبنده به دشمنان انقلاب وارد صحنه کرد.
جواد شرفخانی اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین شعارها و مطالبه‌های انقلابی ملت ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی‌است. به گفته وی، در شرایط کنونی که دشمن به بهانه‌های واهی ایران اسلامی‌را تهدید می‌کند و موافقت نامه‌های ما را نادیده می‌گیرد همه با تاکید بر وحدت واقعی و همدلی در راستای تقویت و تحقق شعار کوبنده استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی‌بکوشیم.
وی با بیان اینکه بخش نخست این شعار استقلال است، ادامه داد: استقلال و حفظ تمامیت ارضی و حفظ عزت و منزلت ایرانی در سایه همگرایی تمامی‌مردم و نخبگان فکری و اجتماعی حاصل می‌شود.
دبیر حزب مردم سالاری استان ایلام افزود: برای تحقق آزادی به عنوان بند دیگر این شعار در قانون اساسی جمهوری اسلامی‌به خصوص فصل سوم، همه آزادی‌های فردی و اجتماعی از جمله آزادی عقیده، آزادی مطبوعات، آزادی فعالیت احزاب سیاسی، آزادی تشکیل راهپیمایی و اجتماع‌ها گنجانده شده که لازم است زمینه تحقق هر چه بیشتر آنها برای تقویت ستون‌های انقلاب فراهم شود.
شرفخانی تاکید کرد: بنابراین باید به گونه ای مسایل کشور را در قالب گفت و گوها و نشست‌های آزاد و سازنده که مخل مبانی اسلامی‌یا حقوق عمومی‌نباشد، حل و فصل کرد. فعال سیاسی کشور و استان ایلام گفت: جمهوریت نظام که امروزه از آن با عنوان مردم‌سالاری دینی یاد می‌شود نیز در سایه برگزاری انتخابات سالم با رقابت عادلانه و مشارکت همه گرایش‌های درون نظام محقق می‌شود.
وی مبارزه با فساد اداری و اقتصادی را یکی از مطالبه‌ها و خواسته‌های بحق مردم توصیف کرد و افزود: لازم است در آستانه دهه چهارم انقلاب مبارزه با این آسیب‌های شوم، پاسداشت جانفشانی همه ایثارگران این مرز و بوم و به عنوان پاداش وفاداری ملت به نظام در اولویت سیاستگذاری‌ها قرار گیرد.
کد مطلب: 323