مصطفي کواکبيان در نشست شوراي مرکزي خانه احزاب:

طبق برنامه ششم، دولت ملزم به توسعه سياسي و تخصيص يارانه به احزاب است

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۹
Share/Save/Bookmark
 
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌گفت: دولت ملزم به توسعه سياسي، تقويت احزاب، تخصيص يارانه به احزاب در طول برنامه ششم توسعه است و مقرر شده که وزارت کشور در اين خصوص، آيين‌نامه تنظيم و به هيات دولت بفرستد.
طبق برنامه ششم، دولت ملزم به توسعه سياسي و تخصيص يارانه به احزاب است
به گزارش ايرنا، مصطفي کواکبيان عصر دوشنبه در نشست اعضاي شوراي مرکزي خانه احزاب که با حضور آقاي علي‌اصغر احمدي معاون سياسي وزير کشور تشکيل شد اظهار داشت: در طول برنامه ششم قرار شد يارانه به احزاب و تشکل‌هاي سياسي تخصيص يابد. اين پيروزي خيلي خوبي بود که تقويت احزاب و توسعه سياسي و تخصيص يارانه به خانه احزاب مطرح شد.
کواکبيان افزود: براي آيين نامه تخصيص يارانه به خانه احزاب به نظرات دوستان در خانه احزاب نياز داريم. در بحث مطبوعات هم شوراي اقتصاد مطبوعات است که در آنجا شاخص‌بندي شده است.
وي در ادامه ضمن اشاره به حمايت مرحوم آيت‌الله ‌هاشمي‌رفسنجاني از احزاب و اينکه «براي آقاي‌ هاشمي‌کاري نکرديم» گفت: ايشان از شخصيت‌هاي بزرگي بود که به صورت راهبردي به احزاب نظر داشت و تا دير نشده بايد زمينه برگزاري يک مراسم در خور شان آقاي‌ هاشمي‌فراهم شود.
اميرميثم نيک فر عضو شوراي مرکزي خانه احزاب نيز گفت: اعضاي شوراي مرکزي خانه احزاب زماني را معين کنند تا ديداري با خانواده آيت‌الله ‌هاشمي‌رفسنجاني و خانواده حضرت امام داشته باشند و در آنجا جلسه‌اي برگزار شود.
وي با بيان اين که دولت تدبير و اميد، فرصت است افزود: تا زماني که حزب جايگاه خود را حفظ نکند مشکلات حل نمي‌شود‌؛ حزب يعني کار جمعي و خرد جمعي، حزب براي اداره کشور ايجاد شده است. اگر احزاب براي انتخابات مي‌خواهند ورود کنند بايد برنامه داشته باشند.کاشفي پور گفت: اگر مي‌خواهيم مردم در انتخابات به تحزب توجه کنند پيشنهادم اين است که تمام طيف‌ها در زمينه مسايل امروز کشور و براي حل مشکلات، نمايندگان احزاب جمع شوند و پيشنهاد دهيم و وزارت کشور همانگونه که آقاي رحماني فضلي استقبال کردند از پيشنهادها حمايت مي‌کند. بايد از اين فرصت‌ها استفاده کرد.
 
کد مطلب: 312