اطلاعيه حزب مردم سالاري به مناسبت درگذشت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني

راه اصلاح گرايانه آن پرچمدار خستگي ناپذير سازندگي را تداوم بخشيم

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۸
Share/Save/Bookmark
 
حزب مردم سالاري در پي درگذشت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني اطلاعيه‌اي صادر کرد.
متن اين اطلاعيه به شرح زير است:

و من المومنين رجال صدقوا ماعاهدو الله عليه فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر و مابدلوا تبديلا

ملت سرافراز ايران

در گذشت جانسوز و ارتحال ملکوتي حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني مصيبتي بزرگ و ضايعه اي جبران ناپذير براي انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران و تمام آحاد ملت که دل در گرو پيشرفت و سربلندي و سازندگي و اصلاح امور دارند بود. آن فقيه مجاهد و مبارز نستوه و خستگي ناپذير دوران سخت مبارزات ضد رژيم ستمشاهي و استبداد و استعمار به همه ما آموخت عليرغم برخي نامهرباني ها و ناملايمات هيچگاه نبايد دست از مبارزه و سازندگي و اصلاح امور برداشت آن پشتوانه عظيم انقلاب و نظام و آن بزرگمرد قانون و سياست و فقاهت و مصلحت و سياست و تحزب به همه ما آموخت که هرگز نبايد جفاهاي ديگران را مانع مسير خدمت به مردم و ايران و انقلاب و اسلام پنداشت و به خاطر دستمالي قيصريه را به آتش کشيد!
آري همانگونه که امام خميني (ره) نيز فرمودند نام هاشمي تا زماني که نهضت آن پير جماران زنده است زنده خواهد بود. او در عرصه ديپلماسي و سياست خارجي و روابط بين‌الملل همواره منافع ملي را بر منافع زودگذر شخصي و جناحي ترجيح مي داد. او با متانت و صبوري همواره در سياست هاي داخلي به دنبال وحدت و آرامش و تحقق منويات نظام و امام و رهبري بود.

او با سختکوشي و پايمردي به همه ما آموخت که هرگز نبايد در مسير مبارزه و خدمت به مردم ذره اي سستي و ضعف به خود راه داد. حزب مردم سالاري که اين افتخار را دارد که بارها از پيام هاي سازنده آن پير سياست در کنگره هاي خويش بهره مند باشد و بارها اعضاي اين حزب به خدمت ايشان شرفياب شدند، مصيبت فقدان جانسوز آن سردار بزرگ سازندگي و اصلاحات را به حضرت بقيه الله الاعظم صاحب الزمان (عج) و ملت بزرگ و سرافراز ايران و رهبري معظم انقلاب و روحانيت معظم و احزاب و تشکل هاي اسلامي به ويژه همسر مکرمه و فرزندان محترم و اخوان معزز و دوستان و آشنايان و اعضاي حزب مردم سالاري تسليت و تعزيت گفته و از آحاد ملت براي بزرگداشت و شرکت در مراسم‌ها درخواست مشارکت گسترده را دارد و از همه دلسوزان انقلاب و نظام و منافع ملي تداوم راه وحدت آفرين و اصلاح گرايانه آن پرچمدار خستگي ناپذير سازندگي را براي پيشبرد همه امور ملک و مملکت خواستار است.
کد مطلب: 306