در نشست اعضای حزب مردم سالاری شهرستانهای غرب استان مازندران با احزاب اصلاح طلب مطرح شد :

لزوم اطلاع‌رسانی مناسب خدمات دولت تدبیر و امید

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
نشست هم‌اندیشی حزب مردم‌سالاری شهرستان‌های غرب استان مازندران با احزاب اصلاح‌طلب و به میزبانی حزب مردم‌سالاری شعبه تنکابن و با حضور دبیران و اعضای حزب مردم‌سالاری شهرستان‌های تنکابن و رامسر برگزار شد.
این نشست در راستای هم‌اندیشی و تعامل احزاب اصلاح‌طلب تشکیل شد، تا با وحدت، همدلی در کنار تنوع دیدگاه رویه‌ای منسجم و تاثیر‌گذاری را در فضای سیاسی شهرستان‌های غرب مازندران در مسیر اصلاحات برجای گذارد. در ابتدای این نشست حسن سپهردبیر حزب مردم‌سالاری شهرستان تنکابن ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب گفت‌: حزب مردم‌سالاری دارای اهداف و برنامه‌های مدون و مهمی‌است که در چارچوب قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی‌با مرامنامه مشخصی فعالیت می‌نماید.  وی افزود: تداوم جریان اصلاحات و روحیه اصلاح‌طلبی و توجه بیشتر به رویکرد مردمی‌و عدالت خواهی آن از دیگر اهداف حزب مردم‌سالاری است که فعالیت‌های آن به صورت مستمر در حال انجام است.     
دبیر حزب مردم‌سالاری شهرستان تنکابن گفت : نقش و جایگاه احزاب در رقابتهای انتخاباتی، با ایجاد فضای تعاملی سازنده، گفتمان اخلاقی، نقد منصفانه در عرصه سیاسی کشور و در سطح احزاب می‌تواند کارایی و اثربخشی احزاب را افزایش دهد.          
وی ‌توجه بیشتر به مسائل اقتصادی توسط دولت  تدبیر و امید در دوره پسابرجام و ارائه راهکارهای عملی و تاثیر‌گذار بر توسعه اقتصادی کشور، معیشت مردم و بحث رکود اقتصادی حاکم بر فضای اقتصادی کشور را  از نکات مهم دولت در ماه‌های پیش رو دانست .
سپهر در پایان خواستار برگزاری مرتب نشست احزاب اصلاح‌طلب در سطح شهرستان در راستای هم اندیشی و همگرایی اصلاح‌طلبان و کمک به دولت تدبیر و امید، شد. 
همچنین آقای فرجی نیا یکی از اعضای حزب مردم‌سالاری تنکابن، نکاتی را در خصوص حزب مردم‌سالاری، مردم‌سالاری دینی، نقش احزاب و توسعه سیاسی، قانونمندی و فعالیت سیاسی در چارچوب قانون اساسی، توجه به اسلامی‌بودن کشور و نقش شرع مقدس اسلام در تحولات جامعه ایران و جایگاه تاثیر گذار و بسیار مهم  مرجعیت دینی و ولایت فقیه در جامعه اسلامی‌و حرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی‌به سوی توسعه و توجه به نقش و جایگاه مردم در مورد مسائل جامعه اسلامی، در نظام دینی مردم‌سالار مطرح نمود. 
در ادامه جلسه نیز دبیر حزب مردم‌سالاری شهرستان رامسر با بیان اینکه مردم‌سالاری، بدون نظام حزبی به واقعیت تبدیل نمی‌شود اظهار داشت: نظام حزبی که بر پایه مردم باشد می‌تواند در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی‌موثر واقع شود. حسین قاسمی‌افزود: در بحث انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی‌شهر و روستا باید با برنامه ریزی مدون در حزب مردم‌سالاری و دیگر احزاب اصلاح‌طلب در سطح شهرستان انجام دهد.
وی با اشاره به ضعف دولت در حوزه اطلاع‌رسانی گفت: متاسفانه خدمات دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته بسیار زیاد بود اما به علت ضعف در حوزه اطلاع‌رسانی این خدمات به مردم اطلاع‌رسانی نشده است.
قاسمی آگاهی و دانش را از مهمترین راهکارهای توسعه دانست.
این فعال سیاسی رسانه ای به حضور دکتر رضا شمسی پور به عنوان مسئول اموراستانهای حزب مردم‌سالاری اشاره و با بیان اینکه وی از فعالان سیاسی غرب مازندران است،اظهار داشت: پس از روی کار آمدن آقای شمسی‌پور شاهد تحولات خوبی در حزب مردم‌سالاری هستیم و ایشان  برای گسترش کمی‌و کیفی عملکرد حزب مردم‌سالاری تلاش‌های زیادی دارند.
قاسمی‌در پایان با بیان اینکه احزاب اصلاح‌طلب باید بیش از پیش در تعامل باشند لازمه موفقیت و توسعه را تعامل در گرو مردم‌سالاری دانست.
وی افزود: در تدارک ایجاد همایشی متفاوت در شهرستان رامسر با حضور دکتر کواکبیان دبیر کل حزب مردم‌سالای هستیم که جزئیات آن بزودی منتشر می‌شود.
در این نشست مطالب و مباحثی نیز توسط نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب عنوان گردید .
توجه جدی احزاب به فعالیت اجتماعی به عبارتی کارکرد اجتماعی آنها در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با ارائه راهکارهای عملی جهت حل مشکلات کشور، عدم فعالیت فصلی احزاب اصلاح‌طلب با فعالیت گسترده احزاب اصلاح‌طلب در راستای تحقق توسعه سیاسی، فعالیت آنها فقط مختص فصل انتخابات و رقابت‌های انتخاباتی باشد، بلکه در تمام طول سال با برنامه‌هایی در راستای تحقق مطالبات وسیع مردمی‌گامهای عملی و اساسی بردارند‌.
همچنین ارائه راهکارهای عملی و موثر در دوره پسابرجام در جهت رونق اقتصادی، اشتغال و معیشت توسط احزاب، کارشناسان اقتصادی و تیم اقتصادی دولت محترم و توجه دولت محترم  تدبیر و امید به دیدگاه‌های راهگشای اقتصادی اصلاح‌طلبان و پتانسیل فکری و مشاوره ای نخبگان جریان اصلاحات.  نقد منصفانه و دلسوزانه در قبال سیاست‌های اقتصادی دولت محترم تدبیر و امید و تیم  اقتصادی دولت و توجه بیشتر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی‌به ویژه نمایندگان اصلاح‌طلب لیست امید به اتخاذ رویکردهای جدید اقتصادی در دولت در جهت رفع رکود در قالب تذکرات، طرح‌ها،لوایح و مصوبات قانونی و احیای رونق اقتصادی و تقویت  اقتصاد خانوارهای ایرانی از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.
کد مطلب: 305