کواکبیان در مراسم آغاز شانزدهمین سال فعالیت روزنامه مردم سالاری:

روزنامه نگاران از قانون دسترسی آزاد به اطلاعات غافل نباشند

بازداشت یاشار سلطانی نشان داد برخی این قانون را به رسمیت نمیشناسند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸
Share/Save/Bookmark
 
مراسم آغاز شانزدهمین سال فعالیت روزنامه مردم سالاری با حضور مدیرمسوول روزنامه و کارکنان بخشهای مختلف، ظهر دیروز (چهارشنبه) در دفتر روزنامه برگزار شد.
مراسم آغاز شانزدهمین سال فعالیت روزنامه مردم سالاری با حضور مدیرمسوول روزنامه و کارکنان بخشهای مختلف، ظهر امروز (چهارشنبه) در دفتر روزنامه برگزار شد.
در این مراسم، که همراه با ارائه نظرات و دیدگاههای جمعی از کارکنان روزنامه همراه بود، دکتر مصطفی کواکبیان مدیرمسوول روزنامه طی سخنانی، ضمن قدردانی از تلاشهای کلیه همکاران در بخشهای مختلف روزنامه، رسیدن روزنامه به شانزدهمین سال انتشار را نشانه ای از سخت جانی روزنامه و دقت همکاران در سالهای گذشته دانست و ابراز امیدواری کرد روزنامه، در سالهای آینده همچنان پابرجا بماند.
دکتر کواکبیان، با اشاره به دشواری های روزنامه نگاری، حساسیتهای این حرفه را برشمرد و گفت : روزنامه مردم سالاری، به عنوان روزنامه ای حزبی، که مدیرمسوول آن دبیرکل حزب و نماینده مجلس شورای اسلامی هم هست، حساسیتهای بیشتری را باید مورد توجه قرار دهد.
مدیرمسوول روزنامه مردم سالاری، شرایط فعلی روزنامه نگاری را از لحاظ محدودیتها بسیار بهتر ارزیابی کرد و گفت : خوشبختانه از زمان روی کار آمدن دولت جدید، فضا برای مطبوعات مساعدتر شده است و دیگر خبری از برخی محدودیتها که در زمان دولت قبل اعمال می شد نیست.
وی اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را یکی از ضرورتهای مهم فعالیت رسانه ها ارزیابی کرد و با اشاره به ابلاغ این قانون در سال گذشته توسط دولت گفت : برخی اتفاقات از جمله بازداشت یاشار سلطانی به دلیل طرح موضوع املاک نجومی نشان می دهد هنوزاین قانون را برخی ارگان ها قبول ندارند که لازم است این قانون محترم شمرده شود.
شایان ذکر است، نخستین شماره روزنامه مردم سالاری روز اول دی ماه 1380 منتشر شد و انتشار آن تاکنون بدون وقفه ادامه دارد.
کد مطلب: 296