اطلاعیه حزب مردم‌سالاری به مناسبت رحلت ملکوتی مرجع عالیقدر آیت‌الله موسوی اردبیلی

تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
حزب مردم‌سالاری، به مناسبت رحلت ملکوتی مرجع عالیقدر، آیت‌الله موسوی اردبیلی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
متن این اطلاعیه بدین شرح است:

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْ 

آیت‌الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی از یاوران دیرین انقلاب و حضرت امام خمینی (ره) و از همراهان همیشگی رهبری بودند که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش برجسته‌ای ‌ایفا کرده‌اند. 
ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌نیز به عنوان دادستان کل و رییس قوه قضاییه کشور منشا خدمات زیادی در دستگاه قضایی بودند. آن مرجع عالیقدر به موازات فعالیتهای انقلابی و همچنین مسوولیتهای قضایی، در حوزه اندیشه اقتصاد اسلامی‌ و در موقعیت اجتهاد و مرجعیت دینی در شهر مقدس قم و تاسیس دانشگاه مفید بسیار تاثیرگذار بودند. 
آیت‌الله موسوی اردبیلی را می‌توان یکی از مهمترین حامیان تفکر حزبی در نظام جمهوری اسلامی‌ارزیابی کرد که در کنار شهید بهشتی از بنیانگذاران حزب جمهوری اسلامی‌بودند. ایشان در دیدار دبیرکل و اعضای حزب مردم‌سالاری در سال 1387، با اشاره به نظر مثبت امام خمینی (ره) نسبت به تحزب گفته بودند: «امام در اول انقلاب می‌خواستند که احزاب شکل بگیرند؛ علی‌رغم آنکه عده‌ای در آن زمان با احزاب مخالفت می‌کردند و حزب را مربوط به کشورهای کمونیستی می‌دانستند.»
آیت‌الله موسوی اردبیلی اعتقاد راسخ داشتند نظام باید با دخالت احزاب اداره شود و مردم هم با حضور در احزاب می‌توانند حلاجی صحیحی از مسایل سیاسی داشته باشند زیرا امروزه جهان بر روی تحزب می‌چرخد.حزب مردم‌سالاری، درگذشت این مرجع عالیقدر را به بیت معظم و فرزندان و شاگردان و مقلدان ایشان و حوزه‌های علمیه و مراجع تقلید به ویژه مقام معظم رهبری تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان ایشان، صبر عظیم و اجر جزیل مسالت دارد.

راهش مستدام
 
کد مطلب: 280