بیانیه حزب مردم سالاری اردبیل به مناسبت درگذشت مرحوم استاد سلیم موذن زاده اردبیلی

بلبل خوش نفس نغمه زینب زینب به ملکوت اعلی پیوست

تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱
Share/Save/Bookmark
 
انتشار خبری ناگهانی در صبحگاه روز دوم آذر ماه مردم استان اردبیل و جامعه هنری و کشور را در غمی‌انبوه و ماتمی‌بی نهایت فرو برد. سلطان‌الذاکرین استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی مداح و مرثیه‌خوان بی‌نظیر خاندان امامت و ولایت در سجده‌گاه بندگی و عبودیت از زمین خاکی پر گشوده و به سمت خالق خویش عروج یافت.
نسلهای مختلف در کشور و حتی در خارج از مرزهای ایران و در اغلب کشورهای اسلامی‌با نوای ملکوتی و روحانی مرحوم موذن‌زاده‌‌اردبیلی با فلسفه قیام عاشورا و دلاورمردی‌ها و مظلومیت‌های آل‌الله در نینوا آشنا شده و با سوز صدا و بیان حماسی ایشان بر سر و سینه زده در رثای شهدای کربلا گریسته و درس عرفان و عشق آموختند.
و نوای جاودانه زینب زینب مرحوم موذن زاده که جهانیان را به حیرت انداخت امروز در سینه عاشق و دلسوخته استاد چهره در نقاب سرد خاک زمین کشید و به پیشگاه خالقش پیشکش شد. رحلت افتخار همیشگی اردبیل که هر دم نوای ارادت به ابالفضل العباس(ع) را در منابر و تریبون‌های ملی و جهانی سر می‌داد و ارادت خویش و اردبیلی‌ها را به قمر بنی‌هاشم در جهان به نظم می‌کشید ضایعه‌ای بزرگ و اندوهی بی‌انتها در قلبهای عاشقان آن مرحوم و خادمان بارگاه حسینی قرار داد  و جامعه هنری کشور را در غمی ‌بزرگ فرو نشاند. 
به جرات می‌توان اقرار کرد امروز نه تنها مردم استان اردبیل بلکه تمام مردم ایران اسلامی‌عزادار و دلتنگ نوای جاودانه و حماسی زینب زینب استاد سلیم موذن زاده است.
حزب مردم‌سالاری استان اردبیل ضمن تسلیت و تعزیت این ماتم بزرگ به پیشگاه مردم ایران اسلامی‌مخصوصا مردم حسینی و عاشورایی استان اردبیل برای  آرامش روح بلند و آسمانی آن مرحوم از درگاه خداوند متعال طلب غفران و آمرزش ابدی مسالت دارد. روح پاک و مطهر آن استاد مرحوم بی‌مثال، غریق رحمت و در جوار حضرت حق و مولایمان اباعبدالله الحسین قرین آرامش و مغفرت باد.
کد مطلب: 279