کواکبيان در اخطار اصل 37 قانون اساسي:

مي خواهند بگويند رئيس شوراي عالي امنيت ملي هم جزو فتنه است

اخطار کواکبيان درباره املاک نجومي شهرداري
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌با اشاره به برخي اظهارات نمايندگان مخالف وزراي پيشنهادي گفت: بعضي دوستان که برخي وزراي پيشنهادي را ياران فتنه مي‌دانند غيرمستقيم مي‌خواهند بگويند که خود رئيس جمهور جزو فتنه است.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌با اشاره به برخي اظهارات نمايندگان مخالف وزراي پيشنهادي گفت: بعضي دوستان که برخي وزراي پيشنهادي را ياران فتنه مي‌دانند غيرمستقيم مي‌خواهند بگويند که خود رئيس جمهور جزو فتنه است.

مصطفي کواکبيان در تذکري مستند به مواد 24 و 113 آيين‌نامه داخلي مجلس و اخطاري مستند به اصل 37 قانون اساسي، اظهار کرد: حفظ شان، منزلت و اقتدار مجلس از وظايف هيأت رئيسه است. طبق آيين‌نامه ناطق نبايد از موضوع بحث خارج شود و طبق اصل 37 قانون اساسي هم اصل برائت است و کسي از نظر قانون مجرم شناخته نمي‌شود مگر اينکه جرم او در دادگاه صالح ثابت شود.

وي افزود: اگر من احساس تکليف نمي‌کردم اين نکات را نمي‌گفتم. اما دوستان اسامي ‌را آوردند از مرحوم آيت‌الله منتظري گرفته تا ديگران بحث‌هايي را مطرح کردند که خلاف اخلاق بود. شما قبل از جلسه علني هم تذکر داده بوديد اما متأسفانه براي برخي وزرا شب‌نامه پخش شد. کواکبيان اضافه کرد: دوستاني که به شما اسناد مي‌دهند اگر مي‌توانند آنها را منتشر کنند، کسي نبايد از فضاي شفاف ناراحت باشد. اگر خط قرمز فتنه است رئيس شوراي عالي امنيت ملي کشور، رئيس جمهور است. بعضي دوستان که برخي وزراي پيشنهادي را ياران فتنه مي‌دانند غيرمستقيم مي‌خواهند بگويند که خود رئيس جمهور جزو فتنه است. آقايان فتنه‌شناس شده‌اند.

نماينده مردم تهران همچنين در ابتداي تذکر خود دعاي ماه اول صفر را قرائت کرد و به مزاح به علي لاريجاني گفت که اين دعا براي شما هم لازم است. علي لاريجاني رئيس مجلس در پاسخ به اين تذکر،‌ اظهار کرد: چيزي توزيع نشده فقط مطلبي را آقاي تابش گفتند که اگر بايد بدانيم توزيع شود و اين با دستور هيأت رئيسه توزيع شد اما غير از اين که تقاضاي آقاي تابش بود چيزي توزيع نشده است. انتهاي پيام کواکبيان همچنين در اخطار قانون اساسي اظهار کرد: براساس اصل 76 قانون اساسي اخطار مي‌دهم من واقعا توهم توطئه به هيأت رئيسه محترم ندارم اما تقاضاي تحقيق و تفحص از املاک نجومي‌شهرداري را قبل از ذخيره فرهنگيان داده بوديم ولي موضوع صندوق ذخيره فرهنگيان آمد که من هم موافقم.
نماينده مردم تهران بيان کرد: بيش از 2 ماه از تقاضاي ما مي‌گذرد با وجود اينکه دستگاه قضايي نيز نظر داده است.

لاريجاني در پاسخ به اخطار قانون اساسي کواکبيان گفت: اين موضوع به کميسيون عمران مربوط است و آقاي رضايي به اين موضوع حتما رسيدگي کند و سريع تر گزارش را ارائه بدهد.


 اخطار کواکبيان درباره املاک نجومي شهرداري

نماينده مردم تهران در مجلس از عدم در دستور قرار گرفتن تقاضاي تحقيق و تفحص از املاک نجومي شهرداري انتقاد کرده و تذکر داد.

به گزارش ايسنا،‌ مصطفي کواکبيان در پايان جلسه علني ديروز مجلس در تذکري عنوان کرد: تقاضاي تحقيق و تفحص از املاک نجومي شهرداري زودتر از تحقيق و تفحص از صندوق ذخيره فرهنگيان داده شده بود اما مسئله صندوق پيشرفت داشته ولي اين موضوع هنوز در دستور نيامده است.وي افزود:‌ بنده با بحث صندوق ذخيره فرهنگيان و تفحص از آن هم موافقم. بايد در مجلس بررسي مي‌شد. اما بحث شهرداري هنوز به طور جدي در دستور کار نيامده است . حالا که دستگاه قضايي هم نظر داده است پس بهتر است اين موضوع نيز در دستور کار قرار بگيرد.

علي لاريجاني که رياست جلسه علني را بر عهده داشت در پاسخ به اين تذکر گفت:‌ اين موضوعي که فرموديد به کميسيون عمران رفته است. آقاي رضايي، رييس کميسيون عمران اين موضوع را حتما رسيدگي کنيد و سريع‌تر گزارش آن را بدهيد.
 
کد مطلب: 268