دکتر کواکبيان در نشست شوراي اداري شهرستان ري:

بايد هر‌چه سريع‌تر سياست‌هاي کلي ابلاغي رهبري در امر انتخابات به لايحه دولت و قانون مجلس تبديل شود

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه اختلاس‌ها، فیش‌های نجومی‌و موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان تاثیر بدی در اعتماد مردم نسبت به نظام ایجاد کرده است گفت: مسئولان نظام نباید از مسئولیت‌ها در جهت منافع خودشان استفاده کنند.
مصطفی کواکبیان روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ری با اشاره به اینکه مدیران دولتی باید با کمترین توقع و انتظار به دنبال خدمات رسانی مطلوب به مردم باشند گفت: مدیران دولتی که به دنبال مال اندوزی و افزایش سرمایه خود از طریق نفوذ و رانت دولتی هستند باید از سیستم اداری خارج شوند.
وی به مشکلات اقتصادی دولت و تنگناهای معیشتی مردم اشاره کرد و افزود: مسئولان و مدیران دولتی باید با اخلاص عمل و وجدان کاری با جدیت تمام به دنبال رفع مشکلات کشور و مردم باشند و در جهت خدمت رسانی به مردم، منافع جامعه را بر خود مقدم بدارند.
کواکبیان با بیان اینکه جمهوری اسلامی‌ایران با تمام مشکلات، محدودیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه توانسته حرکت و گفتمان جدیدی در جهان ایجاد کند، خاطر‌نشان کرد: اصلاح نکردن اوضاع جامعه و استفاده از مسئولان ناکارآمد جفا به نظام اسلامی‌در این شرایط بحرانی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امام علی(ع) زمامداران حکومت را به استفاده از مشورت و شور با دیگران بخصوص مردم توصیه کرده است اظهار داشت: مسئولان نظام اسلامی‌نباید به تنهایی و با نظر شخصی خود امور مردم را پیش ببرند و باید در هر زمینه‌ای مردم و کارشناسان آن حوزه را در تصمیم‌گیری مشارکت دهند.
کواکبیان ادامه داد: بر‌اساس آیات قرآن کریم شرکت دادن مردم در امور خودشان باعث اعتماد، هم‌افزایی و همدلی بیشتر در جامعه می‌شود و اگر تصمیم نادرستی هم گرفته شود همه افراد خود را مسئول می‌دانند. وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ‌برای مشارکت حداکثری مردم در فرآیند تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و آینده کشور طبق قانون اساسی نهاد شوراهای اسلامی‌شهرها و روستاها را دارد که در سال آینده شاهد انتخابات آن خواهیم بود.
وی در ادامه به سیاست‌های کلی انتخابات که از سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شده است اشاره کرد و عنوان داشت: دولت باید با سرعت بیشتری این سیاست‌ها را به لایحه تبدیل کند و با ارسال به مجلس زمینه تبدیل آن را به قانون لازم‌الاجرا فراهم نماید.
کواکبیان به مصوبات سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت به شهرستان ری اشاره کرد و اضافه کرد: بسیار از مشکلات عمده شهرستان ری با پیگیری و اجرای این مصوبات از بین می‌رود و مجلس شورای اسلامی ‌با جدیت به دنبال احقاق حق مردم شهرستان ری است.
وی سرازیر شدن آب‌های آلوده تهران در قالب رودخانه سرخه حصار و نهر فیروز آباد را به زمین‌های کشاورزی شهرستان ری جفا در حق کشاورزی این شهرستان دانست و بیان داشت: شورای شهر تهران، شهرداری تهران و دولت باید زمینه تاسیس تصفیه‌خانه مدرن و مجهز در این شهرستان جنوبی تهران را فراهم کنند 
در ادامه حجت‌الاسلام شاهچراغی با اشاره به کلام حضرت امیرمومنان علی(ع) در نهج‌البلاغه، گفت: مطالعه نهج‌البلاغه بسیار حائز اهمیت و نخواندن آن ظلم به امیرمومنان علی(ع) است.
امام جمعه شهرری با بیان اینکه امیرمومنان علی(ع) همواره همانند اقیانوسی آرام بود، بیان داشت: ایشان تنها در هنگام عبادت الهی، ضایع شدن حق مظلوم و دست درازی به بیت‌المال متلاطم می‌شدند.
وی با قدردانی از تلاش روسای ادارات شهرستان بر تداوم بیش از پیش خدمت‌رسانی به مردم تاکید کرد.

بیمارستان لوکس میلاد دو در شهرستان ری ساخته می‌شود
هدایت‌الله جمالی‌پور فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در این نشست  با اشاره به اینکه مردم جنوب تهران نیاز شدیدی به یک بیمارستان فوق تخصصی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی دارند گفت: بیمارستان مجهز میلاد دو ویژه تامین اجتماعی با قابلیت هتلینگ در شهرستان ری ساخته می‌شود.
وی افزود :زمین بیمارستان و هتلینگ میلاد دو از طرف آستان مقدس عبدالعظیم(ع) تامین می‌شود گفت: مطالعات زیرساخت‌های عمرانی این بیمارستان در حال حاضر انجام شده و بودجه احداث آن از محل فاینانس دولتی تامین خواهد شد.
جمالی‌پور ادامه داد: بیمارستان و هتلینگ میلاد دو علاوه بر تامین نیازهای درمانی مردم پهنه جنوبی استان تهران به ساکنین استان‌های همجواری ماتتد سمنان و قم نیز خدمات خواهد داد. وی همچنین با اعلام این خبر که تا 20 روز آینده تمام مسکن‌های مهر شهرستان ری تحویل متقاضیان داده می‌شود خاطر‌نشان کرد: شهرستان ری اولین شهرستان استان تهران است که بدون هیچگونه حاشیه‌ای مسکن‌های مهر متقاضیان را تحویل می‌دهد.
فرماندار در ادامه سخنانش به شرایط نابسامان اقتصادی کشور اشاره کرد و عنوان داشت: اسراف و افراط در شرایط فعلی کشور هیچ توجیهی ندارد و مسئولان باید از امکانات تحت اختیارشان در جهت رفع مشکلات مردم استفاده بهینه کنند. جمالی‌پور به تخلفات و فاکتورسازی برخی مسئولان در ادارت دولتی اشاره کرد و افزود: امکانات و بودجه تحت اختیار مسئولان و مدیران دستگاه‌های دولتی بیت المال است و استفاده نابجا از آن حق‌الناس 70 میلیون ایرانی به گردن آن فرد می‌اندازد.
وی ادامه داد: گاهی در دستگاه‌های اجرایی دیده می‌شود که مسئولان از وسایل و امکانات دولتی به خوبی استفاده نمی‌کنند و باعث تلف شدن اموال دولتی می‌شوند که این موضوع یکی از نمودهای بارز حق‌الناس در جامعه است، مسئولان باید آگاه باشند که در مقابل اینگونه امور باید پاسخگو باشند.
جمالی‌پور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید کاملا مطابق قانون با همه برخورد می‌کند اضافه کرد: مسئولان و مدیرانی که مطابق قانون عمل نمی‌کنند باید از سیستم دولتی خارج شوند. وی ادامه داد: مسئولانی که توانایی استفاده بهینه از امکانات و نیروی انسانی را ندارند باید از سیستم‌های دولتی کنار گذاشته شوند تا شاهد اتلاف سرمایه‌ها و هزینه‌های دولتی در ادارات نباشیم.
جمالی‌پور با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید به دنبال ایجاد همدلی و همزبانی در کشور است عنوان داشت: برای رسیدن به یک توسعه پایدار همدلی و همزبانی در میان دولت و ملت اهمیت فراوانی دارد چرا که امام خمینی(ره) با همدلی و همزبانی توانست مردم را علیه طاغوت بسیج کند و در ادامه با همین رویه توانست کشور را در هشت سال دفاع مقدس به پیروزی برساند.
در بخش پایانی محسن علیجانی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، اظهار داشت: کشور ایران هرگز در برابر آمریکاه کوتاه نخواهد آمد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: رابطه با آمریکا همانند رابطه گرگ و میش است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ما هرگز ندیدیم که او دست از دشمنی با ایران بردارد.
جلسه شورای اداری شهرستان ری روز دوشنبه با حضور جمالی‌پور فرماندار، کواکبیان و علیجانی نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری، امامان جمعه، بخشداران، شهرداران، مدیران و مسئولان اداری شهرستان در فرمانداری شهرستان ری برگزار گردید.
کد مطلب: 267