کواکبيان در اجلاس بين المجالس IPU در ژنو:

ايران بر حاکميت خود بر جزاير ابوموسي و تنب بزرگ و تنب کوچک تاکيد موکد دارد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳
Share/Save/Bookmark
 
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در اجلاس بين المجالس IPU در ژنو نسبت به ادعاي امارات درباره جزاير ايراني خليج فارس واکنش نشان داد.
به گزارش روز دوشنبه ايرنا، مصطفي کواکبيان در واکنش به ادعاي امارات درباره جزاير ايراني خليج فارس در اجلاس بين المجالس IPU در ژنو گفت: امروز شاهد هستيم که نماينده امارات متحد عربي ادعاي بي پايه و غير قبال توجيهي عليه تماميت عرضي کشور ايران مطرح کرد. اين ادعاها در تعارض با اصول حقوق بين الملل، منشور سازمان ملل و روابط خوب همسايگي محسوب مي شود.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلام شهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: جمهوري اسلامي حاکميت خود را بر جزاير ايراني ابوموسي و تنب بزرگ و تنب کوچک در خليج فارس همواره مورد تاکيد موکد قرار داده است.وي گفت: جمهوري اسلامي بر مبناي سياست اصولي خود که مبتني بر تامين امنيت، ثبات و برقراري صلح در خليج فارس با کشورهاي منطقه است اقدامات گسترده تري را براي اعتماد سازي و گسترش اقدامات اعتماد ساز در منطقه انجام داده است.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني خانه ملت، عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تاکيدکرد: بر همين اساس آمادگي خود را براي مشارکت دوجانبه با کشورهاي ايالات متحد عربي براي رفع سوء تفاهمات موجود اعلام مي کنيم، اما در عين حال اين مسئله واضح است که تماميت سرزميني و حاکميت جمهوري اسلامي بر سر جزاير مذکور اصلا قابل مذاکره نيست.
کد مطلب: 261