حضور دبیرکل حزب مردم سالاری در مراسم تشییع پیکر آیت الله صانعی

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
▫️پیکر مرحوم آیت الله یوسف صانعی پیش از ظهر روز یکشنبه ۲۳ شهریور از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سوی قبرستان شیخان قم تشییع و به خاک سپرده شد.
حضور دبیرکل حزب مردم سالاری در مراسم تشییع پیکر آیت الله صانعی 

بر اساس این گزارش، آیت الله شبیری زنجانی از مراجع تقلید بر پیکر مرحوم آیت الله صانعی اقامه نماز کرد.
حجج اسلام حسن خمینی، یاسر خمینی، مجتبی نورمفیدی، موسوی تبریزی، احمد منتظری، رحمانی و مسیح مهاجری و آقایان کواکبیان و بهرام سرمست در این مراسم حضور داشتند.
حاضران در این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید برای شادی روح مرحوم آیت الله صانعی دعا کرده و از درگاه ایزد منان مسألت داشتند تا او را مورد رحمت قرار دهد.
گفتنی است، آیت الله صانعی شامگاه پنج شنبه، در اثر زمین خوردگی مبتلا به شکستگی لگن و استخوان دست شد که بلافاصله به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار گرفت. شنیده‌ها حاکی است، در فرآیند درمانی نیاز شد که پزشکان وی را بی‌هوش کنند و پس از آن دچار اغما شد؛ تلاش بسیاری برای احیاء آن مرحوم صورت گرفت اما نتیجه بخش نبود. آیت الله حسن صانعی برادر مرحوم آیت‌الله العظمی صانعی در سخنانی برخی ابعاد شخصیتی این مرجع فقید را تشریح کرد و گفت: ایشان دارای شانیت بزرگ علمی بود و از هیچ کسی جز خدا ترسی نداشت. در ادامه این مراسم نماز میت به امامت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی اقامه شد و پیکر آیت‌الله صانعی به سمت گلزار شیخان برده شده و بر اساس وصیت ایشان در این مکان به خاک سپرده شد.
 
کد مطلب: 601