کواکبیان در مراسم بازگشایی انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرکرد پس از ۵ سال تعلیق:

فعالان جنبش دانشجويي براي مجلس دهم ليست انتخاباتي داشته باشند

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۱
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش ايرنا، مصطفي کواکبيان در مراسم بازگشايي انجمن اسلامي‌‌دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي‌شهرکرد افزود: دولت کارآمد برخاسته از مجلس کارآمد است و براي تحقق اين مهم جنبش دانشجويي بايد نقش فعالي داشته باشد.
وي با بيان اينکه مجلس شوراي اسلامي‌بايد عصاره فضايل ملت و سمبل و نماد اخلاق‌گرايي در نظام باشد، افزود: اين در حالي است که در اتفاقات اخير مجلس، برخي نمايندگان، آقاي صالحي را که انساني متواضع، متدين و معتقد به نظام است تهديد به مرگ کردند و شوخي و جدي بودن فرقي ندارد و در هر حال خلاف اخلاق است.
وي با تاکيد بر نقش دانشجويان در تحولات سياسي و اجتماعي کشور، افزود: دانشجويان بايد پيشتازتر و پيشگام‌تر از احزاب و تشکل‌ها در فعاليت‌هاي سياسي و اجتماعي باشند.
وي، امر به معروف و نهي‌از‌منکر را رسالت مهم جنبش دانشجويي دانست و گفت: جنبش دانشجويي بايد اين دو فريضه مهم را بعنوان بزرگترين وظيفه خود در نظر بگيرد و نسبت به موضوعات مهم کشور، حساس و پيگير باشد.
کواکبيان تصريح کرد: در همين راستا بايد براي انتخابات دهمين دوره مجلس نيز احساس وظيفه کند و افراد لايق، خدمتگزار و متعهد به نظام و مردم را به جامعه معرفي کند تا مجلسي به مراتب بهتر و شايسته تر از مجلس نهم تشکيل شود.
مديرمسئول روزنامه مردم‌سالاري، سياست ورزي را از ديگر مباني ذاتي جنبش دانشجويي دانست و افزود: جنبش دانشجويي نمي‌تواند جداي از سياست باشد و دانشجويان بايد نسبت به تحولات سياسي آگاه بوده و در چارچوب معيارها و رعايت خطوط قرمز فعاليت کنند.
کواکبيان خاطرنشان کرد: دانشجويان ضمن حضور پرشور پاي صندوق‌هاي راي، بايد ليست انتخاباتي ارائه دهند و مردم را به حضور گسترده در انتخابات تشويق کنند.کواکبيان با يادآوري فرمايشات امام‌خميني(ره) در آستانه انتخابات مجلس دوم، خاطرنشان کرد: جدايي سياست از مجتهدين و جدايي سياست از دانشجويان دو توطئه قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي‌هستند که توطئه دوم بزرگ‌تر از توطئه اول است چرا که نظام براي مردم است و نبايد بين مردم و حاکميت جدايي ايجاد و جنبش دانشجويي بايد در انتخابات فعال شود.
وي، زمان شناسي و آگاهي به مقتضيات زماني را از ديگر ويژگي‌هاي جنبش دانشجويي برشمرد و گفت: زمان شناسي اقتضا مي‌کند تا دانشجويان در عرصه انتخابات فعال باشند، زيرا اگر دانشجويان زمان شناس نباشند در گذرگاه‌هاي مختلف دچار لغزش مي‌شوند.
کواکبيان با اشاره به سير تاريخي جنبش دانشجويي، اظهار کرد: در حالي که 16 آذر 1332 را نقطه عطف جنبش دانشجويي مي‌دانيم اما بايد گفت که اين جنبش از ابتدا و با تاسيس دانشگاه تهران فعاليت خود را آغاز کرده است.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري خاطرنشان کرد: رسالت جنبش دانشجويي اقتضا مي‌کند، فعالان اين جنبش در سراسر کشور براي دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌ليست انتخاباتي ارائه دهند.
کواکبيان در اين برنامه با تسليت ايام سوگواري ماه محرم و جان باختن تعدادي از زائران کشور در فاجعه منا، اظهار کرد: آل‌سعود در اين فاجعه ماهيت پليد خود را به خوبي نشان داد و ما اعتقاد داريم آه دل مظلومان اين حادثه روزي دامن سعودي‌ها را خواهد گرفت و آنها را به خاک مذلت مي‌نشاند.
در اين برنامه تعدادي از دانشجويان سوالات خود را به صورت کتبي و شفاهي مطرح کرده و دبير حزب مرد‌م‌سالاري به اين سوالات پاسخ داد.
انجمن اسلامي‌ دانشگاه آزاد اسلامي‌واحد شهرکرد پس از 5 سال تعليق بازگشايي شد
کد مطلب: 97