مهندس آرش حبيبي در همايش حزب مردم‌سالاري استان کهگيلويه و بويراحمد:

بي‌کفايتي آل سعود موجب تلخکامي ‌مسلمانان شد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
همزمان با عيد غدير خم همايش اعضاي حزب مردم‌سالاري استان کهگيلويه و بوير احمد با حضور فعالين سياسي اصلاح طلب و دبيران استاني برگزار شد.در اين گردهمايي پس از قرائت پيام دکتر کواکبيان‌، مهندس آرش حبيبي و تعدادي از فعالين سياسي استان به ايراد سخنراني پرداختند.
در اين گردهمايي مهندس آرش حبيبي عضو شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري ‌همزماني همايش ‌حزب مردم‌سالاري استان کهگيلويه و بوير احمد را با دوعيد بزرگ قربان و غديرخم را نشانه‌اي خجسته براي اين حزب دانست.
وي با اشاره به حواث تلخ منا در هفته گذشته اظهار کرد‌: متاسفانه شيريني اين اعياد با بي‌کفايتي آل سعود به تلخي گرائيد. اگر منويات روشنگرانه و صريح رهبر فرزانه انقلاب و موضع‌گيري اصولي رئيس‌جمهور در سازمان ملل نبود معلوم نبود چه سرنوشتي در انتظار اين قضيه بود. البته بهتر است مديريت اين موضوع به حاکميت و دولت داده شود و از نفوذ احساسات و غلبه هيجان بر جامعه جلوگيري شود.
حبيبي افزود: اين روز‌ها با ديپلماسي قوي مبتني بر عزت و حکمت و مصلحت روزهاي خوبي را در دستگاه ديپلماسي کشور به زعامت آقاي دکتر ظريف مي‌بينيم و نقشه‌هاي دلواپسان کشورمان و ديگر دلواپسان از اقصي نقاط دنيا يک به يک نقش بر‌آب مي‌شود. کساني که در يک دهه گذشته فرصت‌هاي زيادي را از ايران گرفتند و ان بلاها را بر سر اعتبار و اقتدار اين مملکت آوردند.
آرش حبيبي عضو هسته مرکزي حزب مردم‌سالاري کشور در اين همايش گفت:سخن منطقي و مطالبه اجتماعي هر ايراني شرافتمند اين است که ما ايرانيان بايد حق مشارکت در سرنوشت خود را از طرق قانوني با داشتن احزاب سياسي و تشکل‌هاي مدني داشته باشيم نبود احزاب موجب آن خواهد شد که در بحران‌هاي سياسي گروههايي بر موج نارضايتي سوار شوند و مسيري که به حق رگه‌هاي اصلي مطالبات ملت ايران از مشروطيت تا به امروز بوده است را ناديده بگيرند و با انتقام جويي به تخريب دوباره بکوشند و احيانا ابزاري براي پياده کردن توطئه‌هاي بيگانگان شوند.
ما ايران را دوست داريم هيچ جاه‌طلبي شخصي نداريم فقط علاقمنديم که حق گفت‌وگوي آزاد براي راه‌اندازي قانوني احزاب در جهت تربيت و رشد سياسي از مردم و نخبگان جامعه سلب نشود ما مي‌خواهيم اطلاع‌رساني‌، آگاهي‌بخشي و کادر‌سازي کنيم تجارب خود را به نسل جوان منتقل کنيم و به ايشان بياموزيم که بدون خشونت و تخريب هم مي‌شود مطالبات اکثريت شهروندان را از طريق انتخابات سالم ادا کرد. حبيبي به مشکلات فراروي احزاب در استان اشاره کرد و گفت: احزاب فراز و نشيب‌هاي فراواني را در طول تاريخ ايران تجربه کرده‌اند که بازخواني وقايع حزبي ما را به مشکلات فراروي اين پديده مهم آگاه مي‌سازد.
احزاب بايد بتوانند حرف خود رادر چارچوب قانون زده و در رقابت برابر قدرت سهيم شوند و اين نباشد که دچار محدوديت شوند.
وي افزود: متاسفانه آنگونه که انتظار مي‌رود همکاري‌هاي لازم از سوي مراجع مسئول با احزاب نمي‌شود و توقعات از معاونت سياسي بيش از اينهاست.
آرش حبيبي گفت: البته اين اشکال را نبايد به ديگر عملکردهاي نظام اجرائي استان تعميم داد و ايشان در روند کنوني که سمت و سوي توسعه گرايانه دارد نقش خوبي داشته‌اند و آرامش خود را به ديگر فضاها انتقال داده‌اند.
عضو شوراي مرکزي مردم‌سالاري کشور همچنين گفت: متاسفانه مي‌بينيم افرادي که در عالم سياست شايستگي ندارند‌،در اين استان جايگاه خاصي پيدا کرده و آنها که وفا و ايستادگي داشته‌اند در انزوا قرار گرفته‌اند و اين براي توسعه سياسي مانند سم است که افرادي مزورانه و يک شبه داعيه‌دار جريان اصيل و ريشه‌داري مانند اصلاحات مي‌شوند.
حبيبي همچنين به انتخابات پرداخت و گفت: در بويراحمد کسي مانند سيدباقر موسوي‌ داريم که با کاريزماي بالا نيازي به حمايت اين و آن ندارد و شوراي نگهبان مطمئنا با نگاهي مثبت ايشان را براي حضور در عرصه سياسي تائيد مي‌کند و البته اين به آن معنا نيست که دوستان همه چيز را تمام شده بپندارند و بايستي آلترناتيوهاي مختلف را بررسي نمود. بازگشت سيدباقر موسوي مطمئنا باعث قوام اصلاحات خواهد شد.
وي درباره حوزه گچساران نيز اشاره کرد: در گچساران کارهاي موفقي از نظر عمراني و توسعه‌اي انجام شده است و انشاء‌الله که اين راه ادامه داشته باشد. در اين حوزه تاکنون کسي از جبهه اصلاحات براي انتخابات مطرح نشده و احتمالا فقط آقاي تاجگردون از اين جبهه حضور داشته باشند.
حبيبي همچنين با اشاره به معضلات حوزه کهگيلويه، گفت: متاسفانه خودرا‌يي‌ها و خودبيني‌هايي که در گذشته بود و نگاه همراه با بي اعتمادي که در لايه‌هاي دوم اصلاح‌طلبي در آن حوزه بود باعث شد علي‌رغم اکثريتي که داشته‌ايم کماکان رقبا جايگاه ويژه خود را حفظ نمايند،حبيبي افزود که اگر ا‌تلافي ميان بزرگان شکل نگيرد،مردم و احزاب اين ا‌تلاف را در کهگيلويه بزرگ تشکيل خواهند داد.وي سخنان خود را با شعري از فرخي يزدي پايان داد:

کام دلم ز وصل تو حاصل نمي‌شود
گيرم که شد، دگر دل من دل نمي‌شود
ديوانه‌اي که لذت ديوانگي چشيد
با صد هزار سلسله عاقل نمي‌شود
آجِل شود، اگرچه به عاجل نمي‌شود
زور و فشار و سختي و تهديد و گير و دار
با اين رويه حل مسائل نمي‌شود
تکفير و ارتجاع و خرافات و‌هاي و هوي
از اين طريق، طي مراحل نمي‌شود
مجلس مقام مردم ناپاکدل مخواه
کاين جاي پاک جاي اراذل نمي‌شود
يک مٌلک بي‌عقيده و يک شهر چاپلوس
يا رب بلا براي چه نازل نمي‌شود؟
نازم به عزم ثابت چون کوه فرخي
کز باد سهمگين متزلزل نمي‌شود

در اين گردهمايي اردشير محمدي دبير حزب مردم‌سالاري استان در گزارشي کوتاه به عملکرد حزب مردم‌سالاري اشاره کرد‌ وي گفت:حزب مردم‌سالاري در استان کهگيلويه و بويراحمد هم اينک در هفت شهرستان از هشت شهرستان اين استان دفاتر خود را افتتاح نموده و اقدام به عضو‌گيري مي‌کند.
افتتاح سايت استاني اين حزب به آدرس www.saminnews.ir،برنامه ريزي براي دوره‌هاي آموزشي، فرهنگي و سياسي و...انتشار ويژه نامه استاني،تشکيل سازمان جوانان و دانشجويان با بيش از صد عضو و توجه ويژه به حضور بانوان در ساختار اين حزب از ديگر اقداماتي بود که محمدي به آن پرداخت.
سرکار خانم مرضيه قنواتيان از اعضاي شوراي مرکزي اين حزب در استان کهگيلويه و بويراحمد به نمايندگي از بانوان عضو اين حزب با بيان تبريک اعياد قربان و غدير و همچنين تسليت به مناسبت حادثه منا از تاثير احزاب بر جامعه گفت و به تبيين خط‌مشي اعتدالي حزب مردم‌سالاري در کشور و استان پرداخت و به پيشتازي حزب مردم‌سالاري در جريان اصلاحات در مدت فعاليت اين حزب اشاره کرد و افزود:«حزب مردسالاري قصد رقابت با هيچ حزب اصلاح طلبي را ندارد و قانون گرايي و اعتدال و اعتماد به صندوق راي از اصول اعتقادي اين حزب است». در انتها از سايت استاني اين حزب با نشاني www.saminnews.ir هم رونمايي شد.
 
کد مطلب: 94