دبيرکل حزب مردم‌سالاري در همايش تدبير اصلاح‌طلبان در گرگان تاکيد کرد:

برنامه‌ريزي براي تحول مجلس مهمترين تدبير اصلاح‌طلبان

تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۳
Share/Save/Bookmark
 
مصطفي کواکبيان جمعه شب در همايش تدبير اصلاح‎طلبان که به مناسبت هفته دولت و برگزاري اردوي تابستاني حزب مردم‌سالاري استان گلستان در تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار شد، با طرح اين سئوال که اصلاح‎طلبان براي برون‎رفت از وضعيت کنوني کشور چه تدبيري دارند، به بيان نکاتي در اين خصوص پرداخت.
به گزارش فارس از گرگان، مصطفي کواکبيان جمعه شب در همايش تدبير اصلاح‎طلبان که به مناسبت هفته دولت و برگزاري اردوي تابستاني حزب مردم‌سالاري استان گلستان در تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار شد، با طرح اين سئوال که اصلاح‎طلبان براي برون‎رفت از وضعيت کنوني کشور چه تدبيري دارند، به بيان نکاتي در اين خصوص پرداخت.

وي در ادامه با تاکيد بر اينکه معتقديم دولت يازدهم با کمک اصلاح‎طلبان روي کار آمده است، گفت: اگر کمک اصلاح‎طلبان نبود، به هيچ عنوان اين دولت در انتخابات پيروز نمي‌‎شد. کواکبيان اضافه کرد: از طرفي دولت هم خود را تمام اصلاح‎طلب نمي‎داند و معتقد است که با اعتدال روي کار آمده است و حتي در بخش‎هايي از بدنه دولت اصولگراها هم حضور دارند.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري خاطرنشان کرد: من معتقدم برخي از احمدي‎نژادي‎ها هنوز هم در اين دولت حضور دارند. کواکبيان متذکر شد: برخي از دوستان معتقد به تغيير تمام فرمانداران هستند اما من معتقدم که تغييري انجام نشده و فقط جابجايي صورت گرفته است، هر چند که اين موضوع اشکالي هم ندارد اما برخي اين دولت را به حضور اتوبوسي برخي مسئولان متهم مي‎کنند اما به واقع بايد بگوييم که اين‌گونه نبوده است. وي افزود: کشور بايد به سمتي پيش برود که تغييرات در پست‎هاي سياسي صورت بگيرد و در پست‎هاي تخصصي نبايد تغييرات به اين‌گونه انجام شود. دبيرکل حزب مردم‌سالاري تصريح کرد: اصلاح‎طلبان بايد جداي از تدبير دولت، تدبير ويژه‌اي داشته باشند.
کواکبيان با اشاره به پنج خصوصيت اصلاحات از جمله پرسه‌اي بودن، مردمي بودن، منحصر نبودن در اشخاص و احزاب خاص و انجام تغيير در چارچوب نظام و قانون اساسي و حرکت بر مبناي خط امام گفت: زماني که بحث از اصلاحات مي‎شود برخي تصور پروژه‎اي بودن اين موضوع را دارند اما اين يک تصور اشتباه است زيرا اصلاحات يک پروژه نيست بلکه يک پروسه است.
وي تاکيد کرد: اصلاحات متعلق به شخص، حزب و يا افراد خاص نيست زيرا يک پروسه است و منحصر به هيچ مرکز خاص نيست.
کواکبيان ادامه داد: من معتقدم که اصلاحات متعلق به مردم است و اصلاحات واقعي نمي‎تواند جداي از مردم باشد و اين مردم هستند که بايد خط و مشي اصلاحات را تعيين کنند.
وي با بيان اينکه ما چون نظام را دوست داريم بايد آن را اصلاح کنيم و همه مشکلات بايد در چارچوب قانون اساسي رفع شود، گفت: آنجايي که کليت چارچوب پوسيده باشد لودر مي‎اندازيم اما آنجايي که اساس چارچوب سالم است آن را قبول داريم و اگر در درون چارچوب اشکالي ببينيم بايد آن را اصلاح کنيم.

دولت کارآمد برخاسته از مجلس کارآمد است
دبيرکل حزب مردم‌سالاري تاکيد کرد: انقلاب اسلامي چارچوب محکمي دارد زيرا بر مبناي راي مردم و بر اساس يک انقلاب مردمي شکل گرفته است، اما متاسفانه مشکلاتي در طول سال‎ها پيش آمده که نگران حل آن هستيم. کواکبيان گفت: ما اصلاحات را در چارچوب نظام مي‎خواهيم اما عده‎اي ناروا تلاش مي‎کنند که اصلاح‎طلبان را حذف کنند و من اينجا بايد بگويم که قطعا نمي‎توانند. وي تشکيل يک مجلس کارآمد، انقلابي، متخصص، نوگرا و نوانديش که به فکر مردم باشد را از برنامه‎هاي مهم اصلاح‎طلبان براي مجلس آينده عنوان و تصريح کرد: اگر امروز مشکلات اقتصادي داريم به خاطر آن است که 12 سال اصولگرايان روي کار بودند و نتوانستند با ريل‎گذاري مناسب اين مشکلات را حل کنند. کواکبيان بيان کرد: دولت کارآمد برخاسته از مجلس کارآمد است و من معتقدم اگر پايه‎هاي اقتصاد ما لنگ مي‎زند به دليل قصور کاري مجلسي است که 12 سال در کشور نتوانسته ريل‎گذاري مناسب را براي حل مشکلات انجام دهد.

انصاف در تائيد صلاحيتها رعايت شود
دبيرکل حزب مردم‌سالاري با انتقاد از طرح موضوع ارائه طرح عدم کفايت سياسي رئيس‌جمهور توسط برخي نمايندگان گفت: آن زمان که معلوم نبود 750 ميليارد دلار طي هشت سال چگونه خرج شد اين آقايان سکوت کردند و زماني که حرف عدم کفايت سياسي زديم گفتند خجالت بکشيد، اين دولت مورد تائيد رهبري است. کواکبيان بيان کرد: حال من بايد به آنها بگويم مگر مقام معظم رهبري روزهاي گذشته از فعاليت اين دولت تعريف نکرد؟، مگر به فعاليت دولت در مذاکرات هسته‎اي احسنت نگفت؟ وي خاطرنشان کرد: مجلس ما بايد متحول شود و يکي از تدابير اصلاح‎طلبان برنامه‎ريزي براي آينده است. دبيرکل حزب مردم‌سالاري اضافه کرد: اصلاح‎طلبان بايد براي مجلس آينده افرادي را بياورند که متخصص، کارآمد، متعهد و انقلابي باشد و شوراي نگهبان اگر مي‎خواهد پاسدار حقوق مردم باشد بايد حق‎الناس را رعايت کند.کواکبيان گفت: اگر حق‎الناس به عمد ضايع شود واويلاست و اگر غيرعمد ضايع شود آقايان بايد پاسخ دهند. وي ادامه داد: شوراي نگهبان که فقط آيت‎الله جنتي و 12 نفر از اعضاي محترم آن نيستند بلکه همه 300 هزار نفري هم که پرونده‎ها را بررسي مي‎کنند و تحقيقات محلي انجام مي‌دهند اينها هم جزو شوراي نگهبان هستند. دبيرکل حزب مردم‌سالاري تصريح کرد: من معتقدم دادستاني، ثبت‎احوال، نيروي انتظامي و وزارت اطلاعات و اعضاي هيات‌هاي اجرايي و نظارت شهرستان‌ها و استان‌ها همگي بايد تحقيقات را با انصاف و به دور از حب و بغض انجام دهند.
کواکبيان تاکيد کرد: ضايع کردن حق‎‎‎الناس فقط از ديوار مردم بالا رفتن نيست و حقوق اجتماعي مردم بسيار مهم است.

مراقب نفوذ قدرتهاي جهاني باشيم
وي با بيان اينکه به همه توصيه مي‎کنم دست از افراط و تفريط بکشند، گفت: اصلاح‎طلبان هم بايد به اين موضوع توجه داشته باشند و به انسجام توجه بيشتري کنند و بايد بدانيم که اگر مي‎خواهيم مجلس تغيير کند دست خودمان است.
کواکبيان افزود: اگر استان گلستان براي مجلس نياز به هفت نماينده دارد بايد براي هفت نفر برنامه‎ريزي کنيم و نبايد با تعدد کانديدا براي خودمان مشکل‎ساز شويم.
وي تاکيد کرد: حاضريم با نظرسنجي و تست در فضاي مجازي ثابت کنيم که اکثريت مردم اصلاح‎طلب هستند اما اينکه چرا در اين بين احمدي‎نژاد روي کار مي‎آيد، دست پخت خود ما اصلاح‎طلبان است.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري بيان کرد: افتخار اصلاح‎طلبان اين است که خط امام اصلاح‎طلبي را آغاز کرده و بايد ما نيز خط امام را ادامه دهيم. کواکبيان اظهار کرد: ما بايد اعتقاد و انسجام داشته باشيم و انتخابات سال 1392 براي ما يک الگو باشد و ما براي اجراي يک انتخابات پرشور، با حمايت ملت آماده‎ايم. وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در ديدار با اعضاي دولت که روزهاي گذشته برگزار شد، خاطرنشان کرد: سخنان مقام معظم رهبري نشان از اين دارد که ايشان مذاکرات هسته‎اي را پايان يافته مي‎دانند و برجام هم در مجلس تائيد خواهد شد.
کواکبيان در پايان ابراز کرد: قبلا هم گفته بوديم که اين برجام تائيد مي‎شود و ما از اين نظر نگراني نداريم اما هميشه بايد مراقب نفوذ قدرت‎هاي جهاني باشيم و با هوشياري عمل کنيم.
کد مطلب: 85