دکتر مصطفي کواکبيان در مجمع عمومي ‌عادي خانه احزاب:

همه احزاب پشتيبان توافق هسته‌اي هستند

اميدوارم دکتر ظريف رئيس ديپلماسي کشور در جمع احزاب دستاورد مهم هسته‌اي را تشريح کند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۷
Share/Save/Bookmark
 
دبير کل حزب مردم‌سالاري گفت:همه احزاب کشور پشتيبان منويات نظام براي توافق هسته‌اي هستند و هيچ حزبي خلاف منويات و تصميمات نظام موضع ندارد و از وزير امور خارجه دعوت کرد نشستي با دبيران کل احزاب داشته باشد.
به گزارش ايرنا، مصطفي کواکبيان روز پنج‌شنبه در مجمع عمومي‌خانه احزاب ايران با اشاره به 14 مرداد سالروز صدور فرمان مشروطيت گفت: بي‌شک احزاب در ايران همزاد پارلمان بوده‌اند اما با کمال تاسف احزاب علي‌رغم وقوع مردمي‌ترين انقلاب معاصر در تاريخ ملت سرافراز ايران و پس از 37 سال همچنان به جايگاه واقعي خود دست نيافته‌اند.
دبير کل حزب مردم‌سالاري ابراز اميدواري کرد: در انتخابات امروز احزابي انتخاب شوند که حداقل شاخص‌هاي فعاليتهاي حزبي اعم از برگزاري کنگره‌ها و جلسات شوراي مرکز‌ي و دفاتر استاني و شعب فرعي و کميته‌هاي اجرايي و دفتر سياسي را داشته باشند ، تنها احزاب فصلي نباشند بلکه زينت‌بخش خانه احزاب و مايه آبروي آن باشند و به وزن اين خانه اضافه کنند.
وي همچنين در خصوص روند برگزاري مجمع عمومي‌خانه احزاب ادامه داد: پيش از برگزاري مجمع عمومي‌فوق العاده و نشست هيات رييسه با معاون سياسي وزير کشور مقرر گرديد دو نفر از اعضاي هيات اجرايي به جمع هيات رييسه بپيوندند.
به گفته کواکبيان بدين ترتيب ترکيب هيات برگزاري مجمع عمومي‌عادي خانه احزاب علاوه بر خود وي، غفوري فرد، مرتضوي کياسري ،طاهر نژاد و قدرت علي حشمتيان شدند ودر سه جلسه فشرده برنامه‌هاي آن تنظيم شد.
اين فعال حزبي اصلاح‌طلب با بيان اينکه براي برگزاري نشست امروز براي 186 حزب و تشکل سياسي دعوت نامه ارسال شده، اظهار داشت: نشست فعلي را در شرايطي برگزار مي‌کنيم که پس از توافق وين نظام جمهوري اسلامي‌اقتدار خود را به رخ جهانيان کشيد.
وي ابراز اميدواري کرد: با تدبير رهبر معظم انقلاب و درايت دولت يازدهم برجام جنبه اجرايي يافته و علاوه بر لغو تحريم‌هاي ظالمانه و گشايش و روابط مثبت بين‌المللي حق مسلم برخورداري از انرژي هسته‌اي تثبيت گردد.
عضو هيات رييسه مجمع عمومي‌خانه احزاب خاطرنشان کرد:در همين جا با فرياد رسا حمايت تمامي‌ اعضاي حاضر در اين نشست اعم از اصولگرا، اصلاح‌طلب و ميانه و مستقل را از توافق مذکور و تيم مذاکره کننده هسته‌اي اعلام مي‌کنم و قاطعانه مي‌گويم هيچ يک از احزاب حاضر خلاف منويات نظام و تصميمات آن موضع ندارند.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري در ادامه از تيم مذاکره کننده هسته‌اي دعوت کرد در نشست دبيران کل احزاب حضور يابند و گفت:از دکترظريف دعوت مي‌کنم به عنوان رييس تيم مذاکره کننده هسته‌اي و رييس ديپلماسي کشور به همراه ساير اعضاي تيم هسته‌اي در نشستي با دبيران کل احزاب حضور يابند تا اگر هم براي برخي ابهام وجود دارد کاملا رفع گردد.
به گزارش ايرنا، رئيس مجمع عمومي‌فوق‌العاده خانه احزاب با بيان روايتي از امام صادق (ع) گفت: در آستانه سالروز شهادت صادق آل محمد (ص) امام ششم هستيم که آن حضرت فرمودند: «کونوا لنا زينا و لا تکونوا علينا شينا» لذا از عزيزان حاضر مي‌خواهم که همانگونه که برنامه‌ريزي شده است با کمال متانت و آرامش و بدون حاشيه شما نخبگان زينت مردم باشيد و همه ما بتوانيم از شيعيان واقعي آن امام همام باشيم.در جلسه مجمع عمومي‌عادي و پس از انتخابات فراکسيوني:

خانه احزاب 21 عضو شوراي مرکزي خود را شناخت
دکتر کواکبيان، دکتر غفوري‌فرد و قدرتعلي حشمتيان بالاترين آراي 3 فراکسيون اصلاح‌طلبان، اصولگرايان و مستقلين
پس از سخنان ابتدايي اعضاي هيات رئيسه برگزاري مجمع عمومي‌انتخابات هيات رئيسه مجمع عمومي‌ عادي خانه احزاب صورت گرفت و آقايان علي‌محمد غريباني و علي صالح‌آبادي به عنوان رئيس و نائب‌رئيس و همچنين جنگروي و عابدي به عنوان منشي و محمدي و مهدوي نيز به عنوان ناظر براي برگزاري انتخابات شوراي مرکزي انتخاب شدند.
به گزارش ايلنا، 21 عضو شوراي مرکزي خانه احزاب طي راي‌گيري در انتخابات مجمع عمومي‌عادي مشخص شدند. شايان ذکر است اين انتخابات پس از برگزاري انتخابات فراکسيوني سه گرايش اصلاح‌طلب، اصولگرا و احزاب ميانه(مستقلان اعتدالگرا) برگزار شد و هر فراکسيوني 12 نفر را به مجمع عمومي‌ معرفي کرد تا از سوي مجمع عمومي‌و با رعايت ماده 11 اساسنامه انتخابات اعضاي شوراي مرکزي صورت گيرد که پس از شمارش آرا آقايان: دکتر کواکبيان، دکتر غفوري‌فرد و قدرتعلي حشمتيان بالاترين آرا را به خود اختصاص دادند که به شرح زير مي‌باشد:

فراکسيون اصلاح‌طلبان:
مصطفي کواکبيان با 66 راي - يدالله طاهرنژاد با 60 راي - حسين کمالي با 58 راي - احمد حکيمي‌پور با 56 راي- مهدي عليخاني با 54 راي- حسين کاشفي با 49 راي - محمدجواد حق‌شناس با 49 راي به عنوان اعضاي اصلي و فرج کميجاني با 45 راي و حميد قزويني با 45 راي و خانم فاطمه راکعي با 41 راي به عنوان اعضاي علي‌البدل انتخاب شدند و آقاي آذرباد با 40 راي به عنوان بازرس اصلي و آقاي حبيب‌زاده با 33 راي به عنوان بازرس علي‌البدل فراکسيون اصلاح‌طلبان انتخاب شدند.

فراکسيون اصولگرايان:
حسن غفوري فرد با 68 راي - شهاب‌الدين صدر با 56 راي- حسين کنعاني‌مقدم با 51 راي - ميرباقري با 45 راي - خانم فهيمه خان‌محمدزاده با 44 راي - روح‌الاميني با 40 راي - بوربور با 38 راي به عنوان اعضاي اصلي فراکسيون اصولگرايان انتخاب شدند و آقايان محمدنبي حبيبي با 37 راي و کمال سجادي با 31 راي و امير ميثم نيک‌فر با 66 راي به عنوان اعضاي علي‌البدل فراکسيون اصولگرايان انتخاب شدند و آقاي مهر عبداللهي با 32 راي به عنوان بازرس اصلي و ولي‌زاده با 30 راي به عنوان بازرس علي‌البدل از اين فراکسيون انتخاب شدند.

احزاب ميانه: (مستقلين اعتدالگرا)
قدرت‌علي حشمتيان با 74 راي - غلامعلي دهقان با 56 راي - اسلامي‌تبار با 56 راي - تبرايي با 52 راي - شريف با 51 راي - ميرمحمدي با 46 راي - مرتضي کياسري با 45 راي به عنوان اعضاي اصلي اين فراکسيون انتخاب شدند و آقايان نيشابوري با 44 راي و توحيدلو با 39 راي و شيخياني با 37 راي به عنوان اعضاي علي‌البدل اين فراکسيون انتخاب شدند و آقاي ميرعطايي و محمدي نوري با 41 راي به عنوان بازرس انتخاب شدند.
کد مطلب: 79