گزارش سفر دبیر کل حزب مردم سالاری به کرمان :

به دنبال ليست واحد سراسري در انتخابات مجلس دهم هستيم

تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۶
Share/Save/Bookmark
 
دکتر مصطفی کواکبیان ، دبیر کل حزب مردم سالاری ، روز جمعه 9 مرداد ماه به کرمان سفر کرد و در این سفر علاوه بر حضور در نشست اصلاح طلبان این شهر ، با استاندار و امام جمعه کرمان نیز دیداری داشت . گزارش این سفر به این شرح است :
دبيرکل حزب مردم‌سالاري در نشست شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان کرمان :
به دنبال ليست واحد سراسري در انتخابات مجلس دهم هستيم 


صبح روز جمعه 9 مرداد 94 در محل هتل جهانگردي کرمان نشست اصلاح‌طلبان عضو شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات با حضور نمايندگان احزاب، فعالان سياسي و شخصيت‌هاي اصلاح‌طلب استان کرمان و دکتر کواکبيان دبير کل حزب مردم‌سالاري برگزار شد.

در اين نشست هر يک از نمايندگان‌، احزاب و شخصيت‌هاي اصلاح‌طلب از جمله آقايان ميرزايي،فرشاد‌،کاربخش،صادقي‌، مکارم و صفاهاني زاده به تفصيل در مورد سوابق و فعاليت‌هاي جريان اصلاحات استان کرمان سخن گفتند.


سپس دکتر کواکبيان با اشاره به اشکالات موجود و ضرورت انسجام و اتحاد اصلاح‌طلبان و لزوم شکل گيري شوراي هماهنگي به عنوان پروسه اساسي براي تجمع و نشست احزاب اصلاح‌طلب گفت:در هر سه مجلس هفتم‌،هشتم و نهم علاوه بر مانع‌تراشي‌ها‌، خودمان هم بايد در عملکردمان آسيب‌شناسي کنيم خوشبختانه امروز هيچکس با صندوق‌هاي انتخابات قهر نيست و همگان بنا دارند با انسجام عمل کنيم ما بايد بدانيم تنها راه برون‌رفت از مشکلات کشور ارتقاي سطح مجلس است که تنها را‌ه شکل‌گيري چنين مجلسي حضور متخصصان دلسوز و کارآمد در خانه ملت است و اگر اصلاح‌طلبان بخواهند اکثريت را به دست آورند بايد منسجم باشند و لذا ما با يک ليست واحد سراسري در انتخابات مجلس دهم حضور خواهيم يافت.


دبير کل حزب مردم‌سالاري درديدار با استاندار و امام جمعه کرمان مطرح کرد :
انتخابات رقابت است و رقابت نيزحزب مي‌خواهد 

صبح روز پنجشنبه 8/5/94 دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري به اتفاق هيات همراه در فرودگاه کرمان مورد استقبال جمعي از اعضاي اين حزب در شهرهاي مختلف استان قرار گرفت و پس از ملاقات با آيت‌الله سيد يحيي جعفري نماينده ولي فقيه و امام جمعه کرمان و مهندس رزم حسيني استاندار استان کرمان به زيارت گلزار شهداي کرمان رفتند.

دبيرکل حزب مردم‌سالاري گفت: استان کرمان ديار کريمان و سرزمين آزاد مردان است.


دکتر مصطفي کواکبيان به اتفاق آقاي مهندس سجاد صفاهاني زاده دبير حزب مردم‌سالاري شعبه استان کرمان در ملاقات با آقاي مهندس رزم حسيني استاندار و آقاي ذکاء اسدي معاون سياسي امنيتي وي و حجت‌الاسلام اسلامي ‌مدير کل سياسي و انتخابات استانداري گزارش فعاليت‌هاي اين حزب در سطح استان کرمان و ساير استانها رامطرح کرد و اظهار داشت‌: خوشبختانه حزب مردم‌سالاري در طول 16 سال فعاليت اين حزب همواره همراه با اعتدال و قانون گرايي بوده است و هيچگاه دچار افراط و تفريط نشده است .
کواکبيان با اشاره به هدف سفر مبني بر افتتاح برخي دفاتر شهرستاني و شرکت در همايش «مجلس دهم انتخابي متفاوت» و ملاقات با اعضاي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات و هيات مديره خانه مطبوعات و اعضاي حزب مردم‌سالاري‌، گفتند الحمدلله ما تاکنون گزارش منفي از تنگ‌نظري‌ها و اختلاف مسئولان با احزاب مختلف و حتي نا‌امني‌هاي خاص از استان کرمان از زمان روي کار آمدن دولت يازدهم نداشته‌ايم و از برخورد کريمانه استاندار به عنوان مسوول عالي دولت و ساير مسئولان اين استان تشکر مي‌کنيم .
در اين نشست استاندار کرمان با اشاره به انتشار منشور اخلاق انتخابي بر ضرورت فعاليت قانونمند احزاب تاکيد کرد و وجود احزاب را لازمه پيشرفت و توسعه پايدار کشور دانست وي افزود قطعا يکي از دلايل کاهش تنازع و اختلاف بين آحاد جامعه پيشرفته همان گفت‌وگو ميان احزاب است.


آيت‌الله جعفري نماينده ولي فقيه و امام جمعه کرمان گفت: جهالت و هواي نفس دو عامل اساسي اختلافات است.


دبيرکل حزب مردم‌سالاري در ديدار با آيت‌الله جعفري نماينده ولي فقيه با اشاره به جمله شهيد بهشتي مبني بر اينکه «حزب معبد من است» بر مظلوميت انديشه‌هاي تحزب‌گرايانه ايشان تاکيد نمود و گفت‌؛ مظلوم‌تر از شخصيت شهيد بهشتي انديشه‌هاي ايشان است و حزب مردم‌سالاري افتخارش اين است که ادامه‌دهنده راه شهيدان بهشتي‌، باهنر و رجايي است. کواکبيان در ادامه درباره لزوم فعاليت احزاب در کشور اظهار کرد: انتخابات، رقابت است و رقابت نيز حزب مي‌خواهد اما برخي هنوز نمي‌خواهند از افراط و تفريط دست بکشند و دليل آن نيز بيشتر هواي نفس و تجاهل است.
دبيرکل حزب مردم‌سالاري خطاب به امام جمعه کرمان افزود‌: خوشبختانه اعتدال و برخورد پدرانه شما با جريانات سياسي و اصلاح‌طلبان استان موجب کاهش اختلافات و افزايش فضاي همدلي و همزباني است و اين نکته را بنده به آقاي استاندار هم متذکر شدم. دکتر کواکبيان در ادامه به توفيقات برجام و توافق وين اشاره کرد و رجز خواني‌هاي آمريکايي‌ها را براي مصرف داخلي دانست.
در ادامه آيت‌الله جعفري با اشاره برضرورت خدمت صادقانه به مردم دو عامل اساسي اختلافات را جهالت و هواي نفس دانست‌. وي بر رعايت مقررات نظام تاکيد نمود‌. آيت‌الله جعفري با اشاره به اقدامات جنايت‌آميز رژيم آل‌سعود در يمن گفت قطعا اينها هم جاهل هستند که در خدمت اهداف رژيم صهيونيستي گام بر مي‌دارند.


تجديد بيعت با آرمان‌هاي شهدا
در پايان دبير کل حزب مردم‌سالاري‌‌ در گلزار شهدا حضور يافت و با آرمان‌هاي شهدا تجديد بيعت کرد.دکتر کواکبيان در جمع هيات رئيسه خانه مطبوعات استان کرمان :
همايش سراسري خانه‌هاي مطبوعات 25 استان در روز خبرنگار در تهران برگزار مي‌شود
 
همچنین دکتر کواکبيان رئيس هيات مديره خانه مطبوعات کشور در جمع هيات رئيسه خانه مطبوعات استان کرمان از همايش سراسري خانه‌ مطبوعات 25 استان با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در روز شنبه هفدهم مرداد به مناسبت روز خبرنگار در تهران خبر داد و گفت: با هماهنگي معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي قرار شد از هر استان هفت نفر اعضاي اصلي هيات مديره خانه مطبوعات آن استان در همايش مذکور شرکت کنند.وي با اشاره به مشکلات خبرنگاران در زمينه امنيت شغلي و موضوع بيمه و مشکلات مطبوعات محلي براي يارانه‌هاي مطبوعات گفت: مطالبات خانه‌هاي مطبوعات استانها در روز همايش مطرح خواهد شد.


رئيس هيات مديره خانه‌هاي مطبوعات کشور از توافق اجمالي با معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد در مورد اولويت‌هاي خانه مطبوعات کشور سخن گفت و تاکيد کرد در مورد جزئيات اين موضوعات در همايش مذکور تصميم‌گيري‌هاي لازم به عمل خواهد آمد. شايان ذکر است در اين نشست آقاي شهابي رئيس، لطيفکار مديرعامل و نژاد حيدري عضو هيات رئيسه خانه مطبوعات استان کرمان به تفصيل در مورد مشکلات خبرنگاران و خانه‌هاي مطبوعات اين استان سخن گفتند و مقرر شد مجموع اين خواسته‌ها در همايش سراسري روز خبرنگار در قالب بيانيه تنظيم و مطرح شود.

 
کد مطلب: 74