دبير کل حزب مردم سالاري با انتقاد از عدم برخوردقوه قضائيه با اهانت کنندگان به شهيد بهشتي ؛

انديشه هاي دکتر بهشتي مظلوم تر از شخصيت اوست

تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
دبير کل حزب مردمسالاري گفت: با گلايه از نحوه انتقاد برخي رسانه‌ها درباره شهيد بهشتي و حزب جمهوري اسلامي،‌ گفت: قوه قضاييه با توهين ‌کنندگان به شهيد بهشتي برخورد کند.
کواکبيان در گفت‌ وگو با خبرنگار ايلنا ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيد بهشتي و 72 تن از شهداي هفتم تير گفت: متاسفانه شهيد بهشتي همچنان مظلوم واقع مي ‌شود و همچنان کساني که در همان سال ‌هاي ابتدايي انقلاب با تفکر و ايده ايشان مخالف بودند، از طريق شاگردان و پيروان شان به آن بزرگ معمار جمهوري اسلامي اهانت مي ‌کنند و برخوردهاي دوگانه و سليقه ‌اي مسئولان با اهانت‌ کنندگان به مقام شهيدان عزيز انقلاب موجب شگفتي است.
دبيرکل حزب مردم سالاري با اشاره به يادداشت گروه سياسي يک پايگاه خبري تازه ‌تاسيس افزود: متاسفانه در اين يادداشت صراحتاً از آيت-‌الله دکتر بهشتي که مقام رياست ديوان عالي کشور و قوه قضاييه را برعهده داشتند و از ياران برجسته حضرت امام خميني (ره) محسوب مي‌ شوند، به عنوان عنصري کج‌ سليقه قلمداد شده و تاسيس حزب جمهوري اسلامي توسط ايشان نيز به عنوان يکي از بزرگ ترين اشتباه‌هاي تاريخي، پس از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي تفسير شده است.
وي افزود: نکته تعجب‌آور اين جاست که نويسنده بي ‌توجه به اين مهم که حتي مقام معظم رهبري نيز سال ‌ها به عنوان دبيرکل حزب جمهوري اسلامي فعاليت مي ‌کردند، مدعي است اساساً هيچ‌ کس حق تاسيس هيچ حزبي ندارد.
کواکبيان ادامه داد: نکته عجيب ديگر درخصوص اين يادداشت به اتهام‌ زني نويسنده به شهيد بهشتي مربوط مي ‌شود و ايشان مدعي‌ است شهيد بهشتي با اعتقاد عميق به تحزب، در مسير انقلاب اسلامي خدشه وارد کردند و با اين کار در مباني نظري جمهوري اسلامي دچار نقض غرض شده‌ اند.
دبير کل مردمسالاري با اشاره به بخش ديگري از گزارش ياد شده، اظهار داشت: نويسنده اين پايگاه خبري با جهالت تمام جمله معروف شهيد بهشتي در اين خصوص که گفته‌اند «حزب معبد من است» را به تمسخر گرفته و مي ‌نويسد چگونه حزبي که در چارچوب و فضايي سکولار طراحي شده، مي‌ تواند معبد مسلمانان باشد. اين ها نمي ‌فهمند هرجا که براي رضاي خدا کاري صورت گيرد، معبد الهي محسوب مي ‌شود و بايد به روح پرفتوح آن شهيد بزرگ، حضرت آيت ‌الله دکتر بهشتي درود و صلوات فرستاد؛ چراکه معبد ايشان توسط مزدوران استکبار جهاني و طالبان زر و زور به مشهد ايشان (دفتر حزب جمهوري؛ محل شهادت دکتر بهشتي) تبديل شد.
عضو فراکسيون خط امام در مجلس هشتم در ادامه خاطرنشان کرد: جاي تاسف دارد که در هفته قوه قضاييه و در زماني که همه از خاطرات به يادماندني شهيد بهشتي در ايجاد حزب جمهوري اسلامي سخن مي ‌گويند، بايد شاهد اين بي ‌حرمتي و اهانت و اتهام به آن شهيد بزرگوار باشيم و افسوس آن که انسان مي ‌بيند برخي از شاگردان شهيد بهشتي کنج عزلت و انزوا گزيده‌ اند اما شاگردان و پيروان مخالفان تفکر ايشان در برخي از مسندها جولان داده و با هزينه‌ هاي گزاف و راه‌ اندازي پايگاه‌ هاي اين چنيني شهيد بهشتي را مورد اهانت قرار مي‌-دهند.
کواکبيان در پايان يادآورشد: به راستي که شهيد بهشتي همچنان مظلوم واقع شده و تفکراتش از شخصيتش نيز مظلوم‌ تر است.
کد مطلب: 66