دبيرکل حزب مردم‌سالاري در جمع اصلاح‌طلبان استان قزوين؛

اصلاح‌طلبان براي مجلس دهم فقط از طريق وحدت به پيروزي خواهند رسيد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
دبيرکل حزب مردم‌سالاري گفت: اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات پيش روي مجلس شوراي اسلامي با وحدت حداکثري، ليست واحدي ارايه دهند، آنگاه شکست تندروهاي مدعي اصولگرايي را حتما شاهد خواهيم بود.
به گزارش ايرنا، مصطفي کواکبيان شامگاه يکشنبه که به دعوت شوراي هماهنگي اصلاح‌طلبان و حاميان دولت در استان قزوين و به مناسبت گراميداشت دومين سالگرد ۲۴ خرداد به قزوين سفر کرده بود، افزود: حماسه ۲۴ خرداد سال ۹۲ داراي پيام‌هاي مهمي است که بايد به آن توجه شود اولين پيام براي ما اصلاح‌طلبان اين است که وحدت تنها راهکار پيروزي ماست زيرا بايد بدانيم که اصلاح‌طلبان اگر ائتلاف و وحدت نداشته باشند، حتما انتخابات سال ۸۴ تکرار مي‌شود.

وي دومين پيام انتخابات ۹۲ را اقبال مردم به اعتدالگرايي دانست و اظهارکرد: افراط و تفريط‌ها و عدم احساس آرامش رواني، مردم را خسته کرده بود و جامعه دنبال فضاي آرام مي‌گشت که اعتدالگرايي مناسب‌ترين رويکرد و تامين کننده نياز مردم بود.

دکتر کواکبيان با اشاره به آيات قرآن کريم و روايات امامان معصوم(ع) واژه اعتدال را داراي ريشه در متون ديني و مذهبي ما دانست و گفت: جامعه ديني ما اعتدال را سازگارترين نسخه و مشي اعتدالي را منطبق بر آموزه‌هاي ديني يافته و به آن راي دادند.

وي يادآور شد: البته دوستان افراطي ما از اين رويکرد مردم درس نياموختند و هنوز نيز دست به اقدامات تند و افراطي مي‌زنند.

کواکبيان اضافه کرد: بعد از آن حادثه‌اي که براي آقاي مطهري در شيراز بوجود آمد، در سفري به آن استان و در سخنراني خود به مزاح سراغ موتورسواران را گرفتم که انتهاي سالن عده‌اي دست بلند کرده و گفتند ما اينجاييم.

وي با اشاره به اينکه متاسفانه در شب ارتحال امام راحل و در جوار مرقد بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي شعار مرگ بر منافق سر داده مي‌شود، افزود در مراسم سالگرد خود من آنجا حضور داشتم و وقتي که حاج حسن آقا خميني خواست سخنراني کند، عده‌اي که سازماندهي هم شده بودند مقابل يادگار امام شعار دادند.

دبيرکل حزب مردم‌سالاري اضافه کرد: اينها عقبه دارند و متاسفانه با گذشت چندين سال و بروز آسيب‌هايي از سوي اين عده، هنوز هم سر و سامان دارند و جاهاي مختلفي جا خوش کرده‌اند.

رئيس موقت خانه احزاب ايران حاکميت قانون و قانونگرايي را پيام سوم ۲۴ خرداد دانست و از بي‌انضباطي مالي و تخلفات عديده از قانون در دولت احمدي‌نژاد سخن گفت.

وي، تعامل مثبت با جهان را يکي از مطالبات مردم و پيام چهارم انتخابات ۹۲ برشمرد و گفت: اين مساله که ما بايستي به دانش هسته‌اي دست بيابيم در آن شکي وجود ندارد، اما آيا شيوه ديگري وجود نداشت که ضمن حفظ حقوق هسته‌اي ملت، قطعنامه‌هاي ظالمانه عليه ايران صادر نشود.

کواکبيان افزود: در دولت قبل هفت قطعنامه شوراي امنيت عليه ما صادر و تحريم‌هاي ظالمانه وضع شد و کسي دلواپسي نکرد و بلکه آن را ورق پاره دانستند و اينک در خصوص نحوه برداشتن تحريم‌هااز سوي اتحاديه اروپا و آمريکا دائما بحث مي‌کنند. وي با انتقاد از کساني که به فرزندان انقلابي و تيم مذاکره کننده توهين مي‌کنند اظهارکرد: تيم مذاکره کننده تاکنون همه هنجارها، خطوط قرمز نظام و چارچوب‌هاي ترسيمي نظام را رعايت کرده‌اند و دعا مي‌کنيم که اين تلاش‌ها به نتيجه مطلوب برسد.

کواکبيان خاطرنشان کرد: البته ما هيچگاه اجازه نخواهيم داد که خارج از پروتکل الحاقي عمل و از مراکز نظامي ما نيز بازديد به عمل آيد.

وي تصريح کرد: ما امروز قدرت بزرگي در منطقه هستيم و با اقتدار، دست برتر را در ميان تمام کشورهاي منطقه داريم و از اينرو از قدرت بازدارندگي و بالطبع ديپلماسي قدرتمند و بالايي نيز برخورداريم.

کواکبيان در ادامه حل مشکلات اقتصادي و رسيدگي به معيشت مردم از سوي دولت را از ديگر مطالبات مردم در انتخابات سال ۹۲ دانست و گفت: امروز کسي ادعا ندارد که همه چيز درست شده، اما مدعي هستيم رشد اقتصادي داراي روند مثبت، تورم کاهش داشته و ضمن حفظ ثبات بازار بايد براي رکود نيز فکري بکنيم.

وي در پايان گفت: برخي مسوولان دولتي بايد پيام‌هاي مردم را درک کنند و به شعارهاي دولت پايبند باشند، اما متاسفانه شاهديم که برخي هنوز پيام تحول خواهي مردم را درک نکرده و با مشي دولت پيشين بيشتر هماهنگ هستند و لذا معتقدم خواسته يا ناخواسته به پايگاه اجتماعي روحاني آسيب مي‌زنند.

من بارها گفته‌ام ما نمي‌گوييم بايد حتما اصلاح‌طلب‌ها روي کار باشند اما معتقديم که بايد حتما از مخالفان اين دولت و از عناصر افراطي و تندرو نباشند.
کد مطلب: 61