دبيرکل حزب مردم‌سالاري در مراسم افتتاحيه دفتر انجمن اسلامي دانشجويان اسفراين:

دانشجويان مواظب باشند تا پول‌هاي امثال بابک زنجاني در انتخابات آينده سر در نياورد

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۷
Share/Save/Bookmark
 
همزمان با ايام مربوط به سالروز مبعث پيامبر اکرم(ص)، انجمن اسلامي مجتمع عالي فني اسفراين در مراسمي با دعوت از دکتر مصطفي کواکبيان افتتاح دفتر خود را جشن گرفت.
در ابتداي اين مراسم پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملي کشور، خانم مهديزاده به عنوان نماينده انجمن اسلامي پشت تريبون رفت و خط مشي انجمن اسلامي مجتمع عالي فني اسفراين را اصلاح‌طلبي همراه با اصولگرايي اعلام نمود. ايشان در صحبت‌هاي خود با الگو قرار دادن فرمايشات رهبر معظم انقلاب اعلام کرد که ما اصولگراي اصلاح‌طلبيم.

پس از صحبت‌هاي خانم مهديزاده دکتر کواکبيان پشت تريبون رفت و با تبريک مبعث رسول اکرم(ص) و همچنين تبريک افتتاح دفتر انجمن اسلامي اين مجتمع از دعوت کنندگان خود به اين مراسم تشکرو قدرداني نمود.

او در ابتداي صحبت خود خطاب به دانشجويان عضو انجمن اسلامي گفت: شما اعضاي انجمن اسلامي در مرحله اول بايد در ميان خودتان اتحاد و انسجام و هماهنگي و يکدلي داشته باشيد. متاسفانه در کشور ما در اکثر زمينه‌ها، کارها به صورت انفرادي انجام مي‌شود. تعداد بسيار زيادي حزب داراي پروانه فعاليت داريم که هر کدام بصورت انفرادي و غير جمعي فعاليت مي‌کنند. در بسياري از زمينه‌ها متاسفانه فعاليت انفرادي و غير جمعي داريم! بايد روحيه اجتماعي، روحيه کار جمعي و کار تيمي را در خود تقويت کنيم. او همچنين در ادامه توضيح داد: انجمن اسلامي، بايد به دنبال ارزش‌هاي اسلامي باشد يکي از تکاليف اسلامي امر به معروف و نهي از منکر است. امر به معروف و نهي از منکر فقط تذکر به حجاب و پوشش جوانان نيست. امر به معروف يعني اينکه در جامعه اسلامي ضعيف‌ترين عضو جامعه بتواند از زمامدار اصلي و حاکم جامعه سوال کند! در جامعه‌اي که امر به معروف نباشد امثال بابک زنجاني‌ها، امير منصور آريا‌ها، فاضل خدادادها و... ايجاد مي‌شود! معلوم نيست اين مبالغي که به اينگونه توسط اين افراد اختلاس شده از کجا سر درمي‌آورد؟! دانشجويان مواظب باشند تا پول‌هاي امثال بابک زنجاني در انتخابات پيش رو سر درنياورد. متاسفانه امر به معروف براي ما فقط در حوزه شعائر اسلامي تعريف شده است در صورتي که اصل امر به معروف در حوزه احکام اسلامي و مقابله با فساد مالي هم مطرح است.

او ادامه داد: دانشجوي امروز با داشتن تکنولوژي‌هاي ارتباطي روز بايد از مردم روزگارش در تحليل و روشنگري جلوتر باشد. اين روزها عده‌اي دلواپس مذاکراتند که البته به عقيده بنده خيلي از آنان دلواپس انتخاباتند! زيرا برخلاف اخلاق در مجلس نامه با امضاي جعلي تهيه مي‌کنند! مجلسي که بايد الگوي جامعه اسلامي باشد! وقتي تماميت نظام از مذاکرات حمايت مي‌کنند چطور عده‌اي به خود اجازه مي‌دهند که پشت مذاکره‌کنندگان را خالي کنند! دانشجو بايد اينها را تشخيص دهد! دانشجوي فهيم آن کسي است که همزمان با امور سياسي، فرهنگي، معنويت و تهذيب نفس به دروس خود هم برسد و در همه زمينه‌ها عالي باشد.

او همچنين ادامه داد: امروز کشور در شرايط حساسي قرار گرفته است. در همه زمينه‌ها بايد توجه داشته باشيم در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ ما بايد قدرت اول منطقه باشيم و قدرت دهم دنيا. فقط ده سال مانده است! ما در بسياري از زمينه‌ها از همين کشور همسايه ترکيه بايد جلوتر باشيم. کار بسيار داريم. افق ديدتان را گسترش دهيد. بايد يک الگوي برتر براي جهانيان باشيد.

در مردم‌سالاري ديني اخلاق و معنويت جزو امتيازات حکومت و جامعه است. فرق ما با غرب همين است نکند که ما در اخلاق و معنويت عقب باشيم! شما به عنوان دانشجو بسيار وظيفه مهمي داريد.

او در پاسخ به سوال يکي از دانشجويان پيرامون موضع خود در قبال حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ بيان کرد: موضع بنده همان است که دو روز بعد از ۲۴ خرداد بيان کردم. آن زمان گفتم که در انتخابات تخلفات بسيار زيادي شد اما تقلب نشد! چقدر خوب بود که قوه قضائيه به آن تخلفات نيز رسيدگي مي‌کرد. به سهام عدالتي که قبل از انتخابات داده شد ويا موضوع توزيع رايگان سيب زميني‌ها و امثال آن.

در پايان اين مراسم دفتر انجمن اسلامي‌دانشجويان از سوي دکتر کواکبيان افتتاح گرديد.
کد مطلب: 46