دکتر کواکبیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری فریادگر با اشاره به احضار محمود صادقی:

احضار نماینده مجلس به خاطر ایفای وظایف نمایندگی ممنوع است؛ چه رسد به حکم بازداشت!

8 آذر 1395 ساعت 22:35

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ممنوعیت احضار نماینده مجلس به خاطر ایفای وظایف نمایندگی اعلام کرد که این موضوع را پیگیری خواهد کرد.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ممنوعیت احضار نماینده مجلس به خاطر ایفای وظایف نمایندگی اعلام کرد که این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
دکتر مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری فریادگر، در واکنش به حکم جلب دکتر محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اصل 86 قانون اساسی با صراحت تاکید دارد که نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رای خود کاملا آزادند و نمی‌توان‌ آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده‌اند یا آرائی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داد‌ه‌اند تعقیب یا توقیف کرد. وی افزود: نکته مهم در این اصل این است که اولا: اظهارنظر و رای نمایندگان «کاملا آزاد» اعلام شده و ثانیا: هر گونه تعقیب و یا توقیف ممنوع اعلام گردیده است. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به استاد دانشگاه و جانباز و فرزند شهید بودن آقای محمود صادقی افزود: اتهام تشویش افکار عمومی اتهام بسیار کشدار است زیرا هر سوال نمایندگان می‌تواند افکار عمومی را تشویش کند لذا احضار ایشان که در صحن علنی مجلس پرسشی را از ریاست دستگاه قضایی مطرح کرده است ممنوع است چه رسد به حکم بازداشت!
نماینده مردم تهران در پایان گفت: حتما این موضوع را در فراکسیون و صحن علنی مجلس پیگیری خواهم کرد.


کد مطلب: 284

آدرس مطلب: http://www.hosnanews.ir/fa/doc/news/284/احضار-نماینده-مجلس-خاطر-ایفای-وظایف-نمایندگی-ممنوع-رسد-حکم-بازداشت

حسنا
  http://www.hosnanews.ir